امنیت ملی آمریکا، بهانه‌ای برای اعمال تحریم‌ها

تحلیلگران بین‌المللی استفاده فرضی از سیاست امنیت ملی ایالات متحده را به عنوان ابزاری برای توجیه ایجاد محاصره و تحریم‌های اقتصادی علیه کشورهایی مانند چین و روسیه مطرح کرده اند. در حالی که جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده تشخیص داده است که جدایی اقتصاد ایالات متحده و چین فاجعه‌بار خواهد بود، گفته می‌شود که دولت ایالات متحده سیاست‌های امنیتی خود را بر این نگرانی گذاشته است.

 

تحلیلگران هشدار می‌دهند که ایالات متحده از سیاست امنیت ملی به عنوان ابزار سوء استفاده می‌کند

برخی از تحلیلگران استفاده از سیاست امنیت ملی آمریکا را بهانه‌ای برای اعمال تحریم‌های اقتصادی و اتخاذ تدابیر ناموجه علیه سایر کشورها ذکر کرده اند. در حالی که در ۲۰ آپریل، جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، اظهار داشت که ایالات متحده به دنبال یک روابط اقتصادی سازنده و عادلانه با چین است، اما از ابزارهای خود برای محافظت از امنیت ملی خود استفاده خواهد کرد و در نتیجه هیچ علاقه‌ای به کسب مزیت اقتصادی ندارد. بر اساس اظهارات تحلیلگران، این سیاست‌ها در واقع به اقتصاد جهانی آسیب می‌زند و زنجیره تامین را مختل می‌کند.

 

لوئیس ندیچو، از اندیشکده موسسه سیاست آفریقا مستقر در نایروبی، به شین هوا گفت که این سیاست برای قرار دادن امنیت ملی بر سایر موضوعات مهم، قرار دادن گاری جلوتر از اسب است.

 

تحلیلگران آمریکایی نیز نگرانی‌های خود را بیان می‌کنند. گری هافباور، کارشناس ارشد موسسه اقتصاد بین‌الملل پیترسون (PIIE) مستقر در واشنگتن، توضیح داد که این اقدامات فراتر از محدوده معقول امنیت ملی است. هافباوئر از تعرفه‌های موجود بر آلومینیوم و فولاد و اینکه چگونه دولت می‌خواهد سایر کالاها را به امنیت ملی مرتبط کند، انتقاد کرد.

 

او بیان کرد:

نیمه هادی‌های پیشرفته و برخی هوش مصنوعی و مخابرات دارای مفاهیم امنیتی هستند، اما نه خدمات کالایی، بخش عمده بازار، یا خدماتی مانند TikTok.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا