تورم ایالات متحده به پایین‌ترین حد دو سال اخیر رسید

در روز چهارشنبه، ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۳، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده برای ماه ژوئن را منتشر کرد که نشان‌دهنده افزایش ۳ درصدی تورم است که پایین‌ترین سطح از مارس ۲۰۲۱ است. نرخ تورم ایالات متحده برای ۱۲ ماه متوالی کاهش یافته است. این شاخص به صورت ماهانه ۰.۲ درصد افزایش یافته است.

 

داده‌های CPI وزارت کار نرخ تورم ۳ درصدی را برای ماه ژوئن نشان می‌دهد

بر اساس آخرین گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده از سوی اداره آمار کار ایالات متحده که چهارشنبه منتشر شد، تورم در ایالات متحده همچنان رو به کاهش است. تورم از ژوئن ۲۰۲۲ هر ماه به طور متوالی کاهش یافته است. نرخ تورم در ژوئن ۲۰۲۲ ۹.۱٪ بود، اما آخرین آمار CPI نشان می‌دهد که به ۳٪ کاهش یافته است.

 

جزئیات گزارش CPI:

شاخص قیمت مصرف‌کننده برای همه مصرف‌کنندگان شهری (CPI-U) پس از افزایش ۰.۱ درصدی در ماه می، ۰.۲ درصد در ژوئن بر اساس تعدیل فصلی افزایش یافت. طی ۱۲ ماه گذشته، شاخص کل اقلام قبل از تعدیل فصلی ۳.۰ درصد افزایش یافته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا