اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

ضبط ۲۲ میلیون دلاری وزارت دادگستری ایالات متحده

مقامات آمریکایی Sebastien Vachon-Desjardins را به گذراندن ۲۰ سال در زندان فدرال محکوم کردند. وزارت دادگستری ایالات متحده ۷۱۹ بیت کوین را از یک کانادایی ۳۵ ساله به نام Sebastien Vachon-Desjardins به دلیل شرکت در حملات باج افزار NetWalker مصادره کرد. در زمان توقیف، مقدار ارز دیجیتال نزدیک به ۲۲ میلیون دلار بود.

 

زندان برای جنایتکاران

بر اساس اعلامیه اخیر، Vachon-Desjardins درگیر نوع پیچیده‌ای از باج افزار معروف به NetWalker بوده است. این نرم‌افزار مخرب قربانیان را در سراسر جهان از جمله شرکت‌ها، خدمات اضطراری، کالج‌ها و دانشگاه‌ها هدف قرار می‌دهد. شایان ذکر است که تمرکز اصلی حملات بر روی بخش مراقبت‌های بهداشتی در طول همه‌گیری COVID 19 بود.

 

دستیار دادستان کل از بخش جنایی وزارت دادگستری گفت که فرد خاطی عمدتاً افراد ثروتمند و شرکت‌های با ارزش را هدف قرار داده و از هرج و مرج بازار کریپتو و سرقت داده‌های قربانیان سود برده است.

 

در نتیجه تحقیقات، وزارت دادگستری ایالات متحده ۷۴۲,۸۴۰ دلار به دلار کانادا و ۷۱۹ بیت کوین را کشف و ضبط کرد. در زمان مصادره، این ارز دیجیتال معادل ۲۱.۸ میلیون دلار بود، در حالی که ارزش امروزی آن ۱۴.۴ میلیون دلار است.

 

علاوه بر این، مقامات ایالات متحده استرداد این مرد را به ایالات متحده تضمین کردند و او را به گذراندن ۲۰ سال آینده در زندان فدرال محکوم کردند. دادستان کل معتقد است که مجازات سخت می‌تواند به عنوان نمونه‌ای برای کسانی باشد که فکر می‌کنند می‌توانند از قربانیان به این طریق سرقت کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا