اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

افزایش نیم درصدی نرخ ها از بانک مرکزی ایالات متحده

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه نرخ بهره را افزایش داد و این افزایش بزرگترین افزایش نرخ در دو دهه اخیر بود. جروم پاول، رئیس بانک مرکزی پس از اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را ۰.۵ درصد افزایش داد، گفت: تورم بسیار بالاست.

 

تصمیم FOMC برای افزایش نرخ ۳/۴ به ۱٪، این افزایش، بزرگترین افزایش نرخ در ۲ دهه بود

در ۴ می ۲۰۲۲، بانک مرکزی ایالات متحده نرخ بهره معیار را به منظور مهار تورم فزاینده افزایش داد. کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) روز چهارشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که ۱۲ عضو FOMC تصمیم گرفتند محدوده هدف برای نرخ وجوه فدرال را به ۳/۴ تا ۱ درصد افزایش دهند.

فدرال رزرو همچنین گفت که بانک مرکزی پیش بینی می کند که افزایش مداوم در محدوده هدف مناسب خواهد بود. علاوه بر این، بیانیه FOMC در ساعت ۲:۰۰ بعد از ظهر منتشر شد. گفت که جنگ اوکراین و روسیه و قرنطینه‌های مربوط به کووید ۱۹ در چین پیامدهایی را برای اقتصاد ایالات متحده بسیار نامشخص کرده است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو پس از تصمیم FOMC در گفتگو با خبرنگاران گفت:

تورم بسیار بالاست و ما سختی هایی را که ایجاد می کند درک می کنیم و به سرعت در حال حرکت برای کاهش آن هستیم.

 

رئیس بانک مرکزی افزود:

این حس گسترده در کمیته وجود دارد که افزایش ۵۰ واحدی اضافی باید برای دو جلسه بعدی روی میز باشد.

 

افزایش ۳/۴ به ۱ درصدی ۴ می، دومین افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۲ پس از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ۱۶ مارس ۲۰۲۲ است.

 

بیانیه FOMC همچنین اضافه کرد:

فعالیت اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه اول کاهش یافته و تاکید کرد که تورم همچنان بالاست.

 

علاوه بر افزایش نرخ بهره، فدرال رزرو قصد دارد اوراق بهادار خزانه داری و مخارج اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن خود را کاهش دهد.

 

کمیته تصمیم گرفت که دارایی های خود را از اوراق بهادار خزانه داری و بدهی های آژانس و اوراق بهادار با پشتوانه رهنی آژانس در اول ژوئن کاهش دهد، همانطور که در برنامه های کاهش اندازه ترازنامه فدرال رزرو که در ارتباط با این بیانیه منتشر شد، توضیح داده شده است.

 

با وجود افزایش نرخ، بازارهای کریپتو در روز چهارشنبه مثبت بودند زیرا اقتصاد کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۷ درصد رشد کرد. قیمت بیت کوین (BTC) 5.6 درصد افزایش یافت و اتریوم (ETH) 6.5 درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یافت.

 

علاوه بر این، سهام در بعدازظهر چهارشنبه نیز افزایش یافت، زیرا شاخص‌های برتر سهام ایالات متحده (NYSE، Dow Jones، Nasdaq، S&P 500) شاهد افزایش قابل توجهی بودند. به عنوان مثال، داوجونز با این شرط که حرکت بانک مرکزی درست بوده، بیش از ۹۰۰ واحد جهش کرد!

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا