ضرب سکه پلاتین یک تریلیون دلاری در آمریکا

در حالی که ایالات متحده در ماه ژوئن به بشکه نکول بدهی بالقوه خیره شده است، یک راه حل کنجکاوانه و جذاب ظاهر شده است، ساخت یک سکه پلاتین ۱ تریلیون دلاری. این تاکتیک غیرمعمول از خلأ قانونی استفاده می‌کند که به وزارت خزانه‌داری اجازه می‌دهد سکه‌های پلاتین با هر ارزشی ضرب کند. با تحویل چنین سکه‌ای به بانک مرکزی ایالات متحده، خزانه‌داری بودجه کافی برای تسویه بدهی‌های خود ایجاد می کند. اگرچه این پیشنهاد ممکن است عجیب به نظر برسد، اما به عنوان یک راه فرار بالقوه از فاجعه قریب الوقوع بدهی مورد توجه قرار گرفته است.

 

ایده سکه پلاتین یک تریلیون دلاری برای جلوگیری از نکول بدهی‌های آمریکا

طرفداران نظریه پولی مدرن (MMT) از این که بدانند مفهوم سکه تریلیون دلاری بار دیگر در تیتر خبرها قرار می‌گیرد، به وجد می‌آیند، زیرا آمریکا هر چه بیشتر به عدم پرداخت بدهی خود نزدیک می‌شود. همین سه روز پیش، جنت یلن، وزیر خزانه‌داری هشدار داد که نکول بدهی ایالات متحده احتمالاً می‌تواند منجر به فاجعه اقتصادی و مالی شود. با افزایش تنش‌ها بر سر سقف بدهی، صحبت‌ها در مورد سکه پلاتین یک تریلیون دلاری توسط وزارت خزانه‌داری اوج گرفته است.

 

جولیانا کاپلان، آیلت شفی و روهان گری، استاد کالج حقوق دانشگاه ویلامت و مدافع MMT نقل می‌کنند که امکان‌پذیری این ایده را اعلام می‌کند. گری معتقد است که در این مرحله، اگر هر یک از راه‌حل‌های دیگر، راه‌حل‌های به اصطلاح جدی‌تر کار می‌کرد، تا به حال استفاده می‌شد، اما آنها همچنان ناامید می‌شوند. او تاکید می‌کند این سکه تنها سکه‌ای است که به اندازه کافی قوی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا