رونمایی از لایحه جدید کریپتوی سناتورهای آمریکایی

دو سناتور آمریکایی، از جمله الیزابت وارن، لایحه‌ای دو حزبی برای تنظیم ارزهای دیجیتال ارائه کرده اند. به گفته مدافعان رمزارز، این لایحه با عنوان قانون ضدپولشویی دارایی‌های دیجیتال، مستقیم‌ترین حمله به آزادی شخصی و حریم خصوصی کاربران و توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال است که تاکنون دیده‌ایم.

 

قانون مبارزه با پولشویی دارایی‌های دیجیتال ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد

سناتورهای آمریکایی الیزابت وارن و راجر مارشال قانون جدیدی را برای تنظیم بخش ارزهای دیجیتال در روز چهارشنبه معرفی کردند. لایحه آنها با عنوان قانون ضدپولشویی دارایی‌های دیجیتال ۲۰۲۲ (Digital Asset Anti-Money Laundering Act of 2022) به دنبال سرکوب پولشویی در صنعت کریپتو است.

 

سناتور وارن روز چهارشنبه در توییتی نوشت:

با بستن برخی از راه‌ها و اعمال برخی قوانین، می‌توانیم روش‌هایی را که کشورهای سرکش، الیگارش‌ها و اربابان مواد مخدر از رمزارزها برای پولشویی میلیاردها دلار، فرار از تحریم‌ها و تامین مالی تروریسم استفاده می‌کنند، سرکوب کنیم. من یک لایحه دو حزبی برای آن دارم.

 

 

این قانون به شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه‌داری (FinCEN) دستور می‌دهد تا در صورت خطا طبق متن لایحه علیه ارائه‌دهندگان کیف پول نگهدارنده و بدون میزبانی، استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال، اعتبارسنجی‌ها یا سایر گره‌هایی را که ممکن است برای تأیید یا ایمن‌سازی تراکنش‌های شخص ثالث، شرکت‌کنندگان مستقل شبکه، از جمله جستجوگران MEV و سایر اعتباردهنده‌ها با کنترل پروتکل‌های شبکه به‌عنوان کسب‌وکارهای خدمات پولی، اقدام کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا