افزایش بی‌سابقه تراکنش‌های شبکه آوالانچ

Depeg چند روزه استیبل کوین USDC باعث افزایش تراکنش‌ها و کاربران فعال در Avalanche (آوالانچ) شد. در گزارش سه ماهه چهارم Avalanche، پلتفرم داده‌ها و تجزیه و تحلیل Nansen از تعداد تراکنش‌های روزانه به شدت بالا در زنجیره C شبکه Avalanche گزارش داد. زنجیره C شبکه Avalanche اساساً کوتاه شده برای زنجیره قرارداد است که بلاکچین قرارداد هوشمند پیش فرض در Avalanche است. این امکان ایجاد هرگونه قرارداد هوشمند سازگار با اتریوم را فراهم می‌کند و مکمل X-Chain است که برای ارسال و دریافت وجوه در قالب توکن‌های AVAX استفاده می‌شود.

 

بازبینی Q1 2023 شبکه آوالانچ

تعداد تراکنش‌های شبکه بین ۹۰ تا ۲۰۰ هزار در نوسان بود. با این حال، در ۱۱ مارس یک افزایش شدید در این محدوده به ۲۹۰k مشاهده شد که توسط Trader Joe ،استیبل کوین USDC و دو آدرس بدون برچسب هدایت شد. مشخص شد که دومی دو ربات هستند که فعالیت‌های بالایی را ثبت کرده‌اند که نشان می‌دهد چندین بازیکن از وحشت بازار ناشی از de-peg شدن USDC در آن روز استفاده کرده‌اند.

 

افزایش قابل توجهی در تعداد آدرس‌های منحصر به فرد در حال تراکنش در شبکه نیز وجود داشته است. به طور خاص، در ۱۰ و ۱۱ مارس، آدرس‌های فعال روزانه با افزایش بیش از ۱۲۰ هزار نفر در هر روز مواجه شدند. از سوی دیگر، میانگین گس پرداختی، از الگوی مشابه معاملات پیروی کرد، به استثنای اول ژانویه که علیرغم افزایش محسوس در تعداد معاملات، از مرز ۴۰,۰۰۰ فراتر رفت.

 

در سه ماهه اول، میانگین گس پرداختی روزانه در Avalanche C-Chain در مقایسه با اتریوم به طور قابل توجهی کمتر بود. برای زمینه، کمترین گس روزانه پرداخت شده در اتریوم در ۸ ژانویه ۲.۴۳ دلار بود. این در تضاد کامل با بالاترین گس پرداخت شده در Avalanche است که ۱۶ دلار در ۱۱ مارس بود. کاربران Avalanche C-Chain فقط بین ۰.۰۷ دلار تا ۰.۳۲ دلار هزینه گس پرداخت کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا