انتقال غیرطبیعی دارایی‌ها به آدرس‌های ناشناس

کاربران پروتکل زنجیره متقابل Multichain در ۶ ژوئیه از انتقال غیرعادی دارایی‌های قفل شده در آدرس MPC Multichain به آدرس ناشناخته مطلع شدند. در حالی که تیم Multichain از کاربران خواسته است که استفاده از پروتکل زنجیره متقابل را متوقف کنند، Changpeng Zhao (CZ) مدیر عامل بایننس به دنبال‌کنندگان خود گفت که این اتفاق بر کاربران بایننس یا خود صرافی تأثیر نمی‌گذارد.

 

کاربران گفتند همه تأییدات قرارداد مربوط به Multichain را لغو کنند

بیش از یک ماه پس از ناپدید شدن مدیرعامل Multichain که تنها به نام Zhaojun شناخته می‌شود، موج‌های شوکی را در جامعه کریپتو ایجاد کرد، کاربران پروتکل زنجیره‌ای متقابل در ۶ ژوئیه از انتقال غیرعادی دارایی‌های قفل‌شده به آدرسی نامعلوم مطلع شدند. طبق بیانیه‌ای که از طریق دسته تایید شده توییتر پروتکل Multichain به اشتراک گذاشته شده است، تیم Multichain مطمئن نیست که چه اتفاقی افتاده است و در حال حاضر در حال بررسی است.

 

در دسترس نبودن Zhaojun باعث شد که مشکلات فناوری روتر که توسط پروتکل Multichain تجربه می‌شود باعث اختلال در خدمات زنجیره متقابل معمولی شود. سپس تیم فاش کرد که چندین زنجیره از جمله Kekchain ،Publicmint ،Dyno Chain ،Red Light Chain ،Dexit ،Ekta ،HPB ،ONUS ،Omax ،Findora و Planq تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. در آن زمان، تیم از کاربران نخواست که استفاده از پروتکل را متوقف کنند، حتی با افزایش شایعات مبنی بر دستگیری Zhaojun در چین.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا