قوانین ارز دیجیتال آمریکاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در آمریکا

قوانین رمزارزی در ایالات متحده آمریکا

با توجه به متعدد بودن کشور ها در ایالات متحده و اینکه هر کشور قوانین خاص خود را دارند کمی صحبت راجع به قوانین ایالات متحده در خصوص رمز ارز ها دشوار است. مقامات فدرال هم در امریکا نگاه های متفاوتی نسبت به این موضوع دارند. طبق قوانین ارزهای دیجیتال در امریکا ممکن است در یک کشور استخراج مشکلی نداشته باشد و در دیگری ممنوع باشد.

اما مسئله ای که پر واضح است این موضوع می باشد که آمریکا یکی از قطب های ارز دیجیتال می باشد. در کل شبکه جرایم مالی امریکا که وظیفه  ی آن بررسی و نظارت بر تراکنش ها می باشد ارز دیجیتال را ارزی قانونی نمی داند ولی از سال ۲۰۱۳ به بعد تمام صرافی های ارز دیجیتال را برای ارائه ی خدمات قانونی می‌داند.

یکی از ویژگی های قابل توجه در ایالات متحده قانونی بودن بیت کوین و استخراج می باشد که افراد می توانند از این ارز های دیجیتالی به عنوان روشی برای پرداخت مسائل خود استفاده کنند. تنها نکته ای وجود دارد این است که فرد طرف معامله مایل به دریافت ارز دیجیتال به جای پول سنتی باشد. لزوما تمام ایالات امریکا قوانین خود را مشخص و اعلام نکرده اند بنابراین نمی شود خیلی راحت راجع به این قوانین صحبت کرد. در کل ایالات متحده خرید و فروش ارز دیجیتال را منع قانون نمی دانند.

 

استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در آمریکا

در رابطه با استخراج رمزارز ها در قوانین ارزهای دیجیتال در امریکا باید متذکر این موضوع باشیم که نمی شود اطلاعات دقیق داد و این هم به دلیل متعدد بودن ایالات در امریکا می باشد. اما نکته ای که وجود دارد در رابطه با خود ارزهای دیجیتالی مورد نظر می باشد. بدین گونه که اگر در کشور و محل زندگی شما در امریکا، نگهداری و یا خرید و فروش رمزارز مورد نظر شما منع قانونی ندارد، استخراج آن هم متعاقبا مسئله ای ندارد. به عنوان مثال ایالت نیویورک اجازه ی استخراج ارز دیجیتال به افراد نمی دهد.

 

صرافی های ایالات متحده

همانطور که گفته شد خرید و فروش ارز های دیجیتال در امریکا منعی ندارد اما چنانچه دارای شرایط فدرالی می باشد می بایست از یک سری قوانین هم پیروی کند. به طور مثال اگر شامل فروش اوراق بهادار می باشد باید از چهارچوب قوانین فدرال هم پیروی کند. حتی در بعضی از فدرال ها این ارز دیجیتال کالا به حساب می آید.

در هر جای دنیا را که بگردید تمام صرافی ها باید از قوانین مالی کشور تبعیت کنند تا به دولت کشور ثابت کنند که از پول شویی به دور هستند. در قوانین ارزهای دیجیتال در امریکا به مالیات هم پرداخته شده است. از آنجایی امور مالی ایالات متحده ارز های دیجیتال را نوعی دارایی می‌دانند، مالیات هم برای آنها در نظر گرفته است.

طبق قوانین ارزهای دیجیتال در امریکا برای انجام معاملات رمزارزی حتما باید هویت کاربران اعم از خریدار و فروشنده احراز شود که این هم نوعی پیشگیری از پولشویی می باشد. بدون احراز هویت عملا تراکنش و یا معامله ای انجام نخواهد شد. در سال ۲۰۲۰ کارگروه بازار های مالی و خزانه داری برای تمام تراکنش ها و حتی کیف پول های سخت افزاری دیجیتال مصوبه ای منوط بر ایجاد احراز هویت اعلام کرد.

 

دلار دیجیتالی امریکا

در کشور چین اعلام شد که این کشور قصد ایجاد ارز دیجیتالی ملی را دارد و با این خبر امریکا احساس کرد که باید عملکردی نسبت به این قضیه داشته باشد. امریکا یا باید بر روی تصمیمات خود در رابطه با ارز دیجیتال پا فشاری می کرد و از رقبای خود عقب می ماند و یا اینکه طرز فکر و نگرش خود را عوض می کرد تا پیشی بگیرد. در سال ۲۰۲۰ بیانیه ای مبنی بر ارز دیجیتال بانک مرکزی منتشر شد که توضیحاتی در رابطه با ویژگی های قابل ارائه در ارز دیجیتال عنوان شد.

برخلاف کشور چین که قصد دارد با قوی تر کردن یوان دیجیتالی از دلار پیشی بگیرد، امریکا قصد ندارد تا از دلار پیشی بگیرد. اما درست مانند سایر قوانین کشور، ارز ملی دیجیتالی هم باید از قوانین پولشویی پیروی کند.

 

قوانین چندین ایالت در امریکا

پیش‌تر گفته شد که به درستی و کامل نمی توان قوانین ایالت ها را یکجا گفت. هر کشور و ایالتی برای خود و مردمانش قانون گذاری می کند اما در این بخش به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

ایالت تگزاس

در سال ۲۰۱۹، این ایالت باید برای تمام فعالیت های ارز دیجیتال خود احراز هویت داشته باشند. در سال ۲۰۲۱ هم بانک های ایالت تگزاس اجازه ی ذخیره ی ارز های دیجیتال مشتریان خود را دریافت کردند. در فروشگاه های زنجیره ای اچ‌ای‌بی هم به زودی امکان خرید و فروش با ارز دیجیتال را خواهند داشت.

ایالت واشینگتون

در سال ۲۰۲۰، از سوی فدرال اعلام شد که بیت کوین به عنوان پول رسمی برای معامله و روش پرداخت شناخته می شود. 

ایالت وایومینگ

در سال ۲۰۱۹، این ایالت ارز های دیجیتالی را به عنوان واحد پولی پذیرفت. دارایی‌های دیجیتال مصرفی، اوراق بهادار دیجیتال و ارزهای مجازی از جمله ی ارز هایی هستند که شامل این لایحه می شوند.

ایالت نیویورک

از سال ۲۰۱۸ به بعد دو شرکت در این ایالت موفق شدند تا مجوز خرید و فروش ارز دیجیتال را دریافت کنند. به طور مثال شرکت رابین هود (Rabinhood) و لیبرتی اکس این امکان را برای اولین بار به مردمان ایالت داده اند تا از دستگاه های عابر بانک قدیمی خدمات ارز دیجیتال را انجام دهند.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

پانزده + 12 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا