اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

انتقاد سازمان ملل از فدرال رزرو ایالات متحده!

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) هشدار داده است که افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده و سایر بانک‌های مرکزی که نرخ بهره را افزایش می‌دهند، می‌تواند به اقتصاد جهانی آسیب برساند. UNCTAD محاسبه کرد که به ازای هر افزایش واحد پایه فدرال رزرو، تولید اقتصادی کشورهای ثروتمند ۰.۵ درصد کاهش می‌یابد و برای کشورهای فقیرتر، ارزش کل فروش کالاها و خدمات برای مدت سه سال ۰.۸ درصد کاهش می‌یابد.

 

گزارش UNCTAD از افزایش نرخ بهره بانک مرکزی در طول رکود اقتصادی جهانی انتقاد می‌کند

به گفته آژانس سازمان ملل متحد (UNCTAD)، اقدامات انقباضی پولی ممکن است ایده خوبی نباشد. این نهاد که در سال ۱۹۶۴ ایجاد شد، یک سازمان بین دولتی است که برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای تقویت تجارت جهانی ایجاد شده است. UNCTAD در گزارش سالانه خود خاطرنشان می‌کند که افزایش اخیر نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده و بسیاری از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان، تولید اقتصادی کشورهای ثروتمند و فقیر را بین ۰.۵ تا ۰.۸ درصد در یک دوره سه ساله کاهش می‌دهد.

 

در گزارش UNCTAD آمده است:

جهان به سمت یک رکود جهانی و رکود طولانی‌مدت پیش می‌رود، مگر اینکه به سرعت مسیر سیاست‌گذاری فعلی انقباضات پولی و مالی در اقتصادهای پیشرفته را تغییر دهیم.

 

UNCTAD پیش‌بینی می‌کند که رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۲ به ۲.۵ درصد و در سال ۲۰۲۳ به ۲.۲ درصد کاهش می‌یابد. کندی جهانی باعث می‌شود تولید ناخالص داخلی واقعی هنوز پایین‌تر از روند قبل از همه‌گیری باشد و برای جهان بیش از ۱۷ تریلیون دلار هزینه داشته باشد، نزدیک به ۲۰ درصد درآمد دنیا.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا