اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

Uniswap با شکایت روبرو می شود!

غول DeFi Uniswap متهم به فروش اوراق بهادار ثبت نشده و عدم افشای خطرات مرتبط با آن برای کاربران خود است.

 

Uniswap به دلیل پیشنهاد ثبت نشده و فروش توکن های دیجیتال با شکایت روبرو می شود

نسا ریزلی، کاربر Uniswap از کارولینای شمالی، بین ماه می تا جولای سال گذشته حدود ۱۰,۴۰۰ دلار روی توکن‌های دیجیتالی کم‌هزینه مانند EthereumMax، Matrix Samurai و Rocket Bunny سرمایه‌گذاری کرد. از آن زمان تاجر زیان قابل توجهی را تجربه کرده است و بنابراین از طریق اقدامات قانونی به دنبال عدالت است.

در ۴ آپریل، Risley روند قانونی را آغاز کرد و مدعی شد که Uniswap در انجام بررسی هویت و اعمال محدودیت‌های اوراق بهادار برای کلاهبرداران که از این پلت فرم برای لیست کردن توکن‌های دیجیتالی شبیه به کلاهبرداری برای انجام کلاهبرداری گسترده استفاده می‌کنند، شکست خورده است.

 

Uniswap، متهم به فروش اوراق بهادار ثبت نشده

دو شرکت حقوقی ایالات متحده علیه Uniswap شکایت کرده اند و از صرافی غیرمتمرکز و حامیان آن، از جمله شرکت های مشهور VC مانند A16z و Paradigm به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار با ارائه و فروش اوراق بهادار در قالب توکن های دیجیتال شکایت کرده اند.

شکایتی که توسط Kim & Serritella LLP و Barton LLP تنظیم شده است، با هدف دعوت از قربانیانی مانند Risley که از آوریل گذشته در Uniswap پول خود را از دست داده اند، برای پیوستن به یک شکایت دسته جمعی علیه بنیانگذاران و توسعه دهندگان این پلت فرم است. این سازمان ادعا کرد که Uniswap در افشای بیانیه های ثبت، از جمله اطلاعات مربوط به ریسک سرمایه گذاری های مرتبط برای اوراق بهاداری که به کاربران می فروختند، شکست خورده است.

علاوه بر این، شکایت دسته جمعی بیان می‌کند که Uniswap Labs اجازه داده است فعالیت‌های غیرقانونی مانند پامپ و دامپ و راگ پول روی پلتفرم خود انجام شود. یکی از اتهامات اصلی ساختار کارمزد DEX را هدف قرار می دهد که طبق این بیانیه، با پرداخت بخشی از کارمزد هر معامله به ارائه دهندگان نقدینگی، تقلب را تشویق می کند.

 

در همین حال، Uniswap هزینه‌هایی را برای توسعه‌دهندگان جمع‌آوری می‌کند و می‌تواند بخشی از آن هزینه‌ها را برای خود نگه دارد. منافع متضاد درگیر به طور بالقوه Uniswap را به عنوان تسهیل کننده خاموش کلاهبرداری ها قرار می دهد.

 

SEC به Uniswap چشم دوخته است

شکایت فوق اولین موردی نیست که اصل غیرمتمرکز پروتکل های DeFi را به چالش می کشد. در ماه ژانویه، یک پروتکل پس انداز رمزنگاری، PoolTogether، از نظر قانونی توسط مهندس نرم افزاری به نام جوزف کنت به چالش کشیده شد و ادعا کرد که عمل این پروتکل اساساً نوعی قرعه کشی است که طبق قانون نیویورک ممنوع شده است.

 

سپتامبر گذشته، SEC تحقیقاتی را علیه Uniswap Labs آغاز کرد، زیرا سازمان نظارت بر اوراق بهادار ایالات متحده در حال تلاش برای تعیین نحوه استفاده مشتریان از بورس، نحوه بازاریابی آن و به طور کلی نحوه عملکرد آن بود. پیش از این، گری جنسلر، رئیس SEC، نگرانی‌هایی را درباره پروتکل‌های DeFi بیان کرد که به اعتقاد او، می‌توان آن‌ها را به عنوان انواع نهادهایی که کمیسیون نظارت می‌کند طبقه‌بندی کرد.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا