اخبار صرافی‌ هااخبار آلت‌کوین‌هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار دیفای (DEFI)اخبار قانون‌ گذاریاخبار هک و امنیت

Uniswap و آدرس های مسدود شده!

Uniswap، یکی از اصلی‌ترین صرافی‌های مالی غیرمتمرکز در دنیای ارزهای دیجیتال، اکنون در حال اتخاذ تدابیری برای اطمینان از عدم امکان معامله وجوه غیرقانونی با استفاده از پلتفرم آن است. این شرکت قبلاً شروع به مسدود کردن آدرس‌های مرتبط با فعالیت‌های غیر قانونی کرده است و فیلتری را با داده‌های ارائه‌شده توسط TRM Labs، یک شرکت تحلیل بلاک چین که بر شناسایی فعالیت‌های غیرقانونی تمرکز دارد، اعمال خواهد کرد.

 

Uniswap آدرس هایی را که در تعامل با فرانت اند خود هستند، بررسی می کند

Uniswap، صرافی مالی غیرمتمرکز، اقداماتی را برای مهار فعالیت غیرقانونی انجام شده با استفاده از پلتفرم خود انجام داده است. این صرافی اکنون روش‌های غربالگری آدرس را معرفی کرده است که آدرس‌ها را با استفاده از ظاهر رسمی خود ثبت می‌کند. سپس این آدرس ها با لیست سیاه ارائه شده توسط TRM Labs، یک شرکت زنجیره بلوکی که خدمات نظارت بر تراکنش ها را ارائه می دهد، مقایسه می شود.

در حالی که میزان این اقدامات هنوز ناشناخته است، Uniswap در پرسش‌های متداول غربالگری آدرس، نوع فعالیت‌هایی را که می‌خواهد از استفاده از خدمات خود حذف کند، توضیح می‌دهد. uniswap بیان می کند:

ما قصد داریم فقط کیف‌هایی را مسدود کنیم که متعلق به یا مرتبط با رفتار آشکارای غیرقانونی هستند مانند: تحریم‌ها، تامین مالی تروریسم، وجوه هک شده یا سرقت شده، باج‌افزار، قاچاق انسان، و موارد سوء استفاده جنسی از کودکان (CSAM).

 

صرافی مجموعه ای از آدرس هایی را ارائه نکرده است که از استفاده از ظاهر رسمی خود مسدود می شوند، و مشخص نیست که آیا در آینده این کار را انجام خواهد داد یا خیر!

 

کاربران تحت تأثیر قرار گرفتند

در حالی که این اقدامات جدید هفته گذشته اعلام شد، برخی از کاربران قبلاً از تحت تأثیر قرار گرفتن آنها خبر داده اند. هنگامی که کاربران سعی می کنند با استفاده از یک آدرس پرچمدار، ارز خود را مبادله کنند، پیامی دریافت می کنند که بیان می کند:

این آدرس در رابط Uniswap Labs مسدود شده است زیرا با یک یا چند فعالیت غیرقانونی مرتبط است.

 

تیم  Uniswap labs دری را برای کاربرانی که فکر می‌کنند به اشتباه پرچم‌گذاری شده‌اند باز می‌گذارد و به آن‌ها اجازه می‌دهد موارد خود را گزارش کنند تا بپرسند آیا می‌توان انسداد را برطرف کرد.

این خبر توسط بخش بزرگی از جامعه ارزهای رمزنگاری شده منفی دریافت شد، اما با آنچه که سایر خدمات مالی غیرمتمرکز در زمینه رعایت قوانین انجام داده‌اند، مطابقت دارد. Tornado.cash، یکی از بزرگ‌ترین پروتکل‌های اختلاط، اکنون تراکنش‌های آدرس‌های اتریوم لیست شده توسط اداره کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده (OFAC) را با استفاده از قرارداد اوراکل ارائه شده توسط شرکت امنیتی بلاک چین Chainalysis مسدود می‌کند.

 

با این حال، کاربران خاطرنشان کردند که آدرس‌های مسدود شده همچنین می‌توانند از فرانت‌اندهای دیگر استفاده کنند یا مستقیماً با قراردادهای Uniswap یا Tornado.cash تعامل داشته باشند تا این امر را دور بزنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا