اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

مبارزه پلیس اوکراین با کلاهبرداری‌های رمزنگاری

بازرسان اوکراینی طرحی را افشا کرده‌اند که ساکنان این کشور و اتحادیه اروپا را با کلاهبرداری‌های مالی مختلف، از جمله طرح‌هایی مربوط به ارزهای دیجیتال، هدف قرار داده است. اعضای سازمان جنایی از طریق مراکز تماس با قربانیان خود برای جمع‌آوری اطلاعات مالی شخصی تماس می‌گرفتند.

 

مراکز تماس جعلی اوکراینی به خارجی‌ها قول سود اضافی از تجارت کریپتو می‌دهند

افسران بخش اصلی تحقیقات پلیس ملی اوکراین و سرویس امنیت اوکراین (SBU) یک گروه جنایتکار را منهدم کردند که طرح‌هایی را برای سوء استفاده از منابع مالی شهروندان این کشور و تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا طراحی کرده بودند. اعضای آن به سرمایه‌گذاران پیشنهاد دادند که در مبادلات تبادلی دارایی های رمزنگاری، اوراق بهادار و کالاها شرکت کنند.

 

بازرسان دریافتند که کلاهبرداران شبکه‌ای از مراکز تماس ایجاد کرده و خود را به عنوان مقامات مؤسسات بانکی دولتی معرفی می‌کنند تا اطلاعات کارت اعتباری مالباختگان را به دست آورند. آنها از تجهیزات و نرم‌افزارهای پیشرفته استفاده می‌کردند که به آنها اجازه می‌داد شماره تلفن خود را طوری تغییر دهند که گویی شماره‌های رسمی بانک‌ها هستند.

 

سازمان‌دهندگان این طرح از وب‌سایت‌های جعلی و پلتفرم‌های مبادلاتی برای تجارت ارزهای فیات و دیجیتال، اوراق بهادار، طلا و نفت استفاده کردند. پلیس ملی اوکراین در یک بیانیه مطبوعاتی که روز سه‌شنبه منتشر شد، توضیح داد که برای جذب صندوق‌های سرمایه گذاری، آنها وعده سود اضافی در مدت زمان کوتاهی را داده بودند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا