دیدگاه عجیب قانونگذاران بریتانیا درباره کریپتو

کمیته‌ای از قانونگذاران بریتانیایی توصیه کرده اند که تجارت کریپتو به عنوان قمار تنظیم شود. کمیته خزانه‌داری بریتانیا با مشاهده خرده‌فروشی ارزهای دیجیتال بیشتر شبیه به قمار است تا خدمات مالی، اعلام کرد که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ارزش ذاتی ندارند و هیچ هدف اجتماعی مفیدی ندارند، در حالی که انرژی زیادی مصرف می‌کنند و توسط مجرمان برای کلاهبرداری و پولشویی استفاده می‌شوند.

 

قانونگذاران بریتانیا قانونگذاری رمزارزی مانند قمار را پیشنهاد می‌کنند

پارلمان بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد که کمیته خزانه‌داری خواستار تجارت مصرف‌کنندگان در رمزارزهای بدون پشتوانه به عنوان قمار تنظیم شده است. کمیته خزانه‌داری توسط مجلس عوام برای بررسی مخارج، اداره و سیاست وزارت خزانه‌داری HM، درآمد و گمرک HM و نهادهای عمومی مرتبط منصوب می‌شود. یازده نماینده مجلس در حال حاضر به عنوان اعضای این کمیته فعالیت می‌کنند.

 

مجلس با استناد به گزارشی تحت عنوان تنظیم رمزارزها که کمیته خزانه‌داری روز چهارشنبه منتشر کرد، توضیح داد:

کمیته فراحزبی نمایندگان مجلس تاکید می‌کند که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ارزش ذاتی ندارند و اهداف اجتماعی مفیدی ندارند، در حالی که مقادیر زیادی از انرژی را مصرف می‌کنند و کار مجرمان در کلاهبرداری و پولشویی را آسان می‌کنند

 

جزئیات بیشتر این اطلاعیه می‌افزاید:

کمیته نتیجه‌گیری می‌کند که ارزهای دیجیتال با توجه به نوسان قیمت و خطر زیان، خطرات قابل توجهی برای مصرف‌کنندگان به همراه دارند. با توجه به اینکه تجارت خرده‌فروشی در رمزارزهای بدون پشتوانه بیشتر به قمار شباهت دارد تا یک سرویس مالی، نمایندگان مجلس از دولت می‌خواهند که آن را به این صورت تنظیم کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا