اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

توقف تسهیل تراکنش‌های رمزنگاری توسط اوگاندا

بانک مرکزی اوگاندا به نهادهای دارای مجوز و مردم نسبت به تسهیل تراکنش‌های مرتبط با رمزنگاری و همچنین تبدیل ارزهای دیجیتال به پول موبایل و بالعکس هشدار داده است. بانک مرکزی هشدار داد که از اقدام علیه اشخاصی که قوانین کشور را نقض می کنند تردید نخواهد کرد.

 

هیچ نهادی مجوز تجارت رمزارزها را صادر نکرده است

بانک مرکزی اوگاندا اخیراً بیانیه‌ای صادر کرد و به مردم یادآوری کرد که هیچ تجارتی مجوز ارائه یا تسهیل خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال را ندارد. در این بیانیه به نهادهای دارای مجوز هشدار داده شد که به روش تبدیل رمزنگاری به پول موبایل و بالعکس پایان دهند.

بر اساس گزارشی، این هشدار که از طرف اندرو کاور، مدیر پرداخت در بانک اوگاندا (BOU) صادر شد، کمتر از سه سال پس از اظهارات مشابه وزیر دارایی این کشور، Matia Kasaija منتشر شد. در این گزارش به نقل از کاوره، موضع بانک مرکزی تکرار شده است. او گفت:

بانک اوگاندا به گزارش‌های مطبوعاتی و تبلیغاتی اشاره کرده است که به مردم توصیه می‌کنند که می‌توانند ارزهای رمزنگاری شده را به پول موبایلی مخفی کنند و بالعکس. ما همچنین می دانیم که چنین تبدیلی بدون مشارکت ارائه دهندگان خدمات پرداخت و یا اپراتورهای سیستم پرداخت امکان پذیر نیست. این به این معنی است که بانک اوگاندا به هیچ موسسه ای مجوز فروش ارزهای دیجیتال یا تسهیل تجارت ارزهای دیجیتال را نداده است. این مطابق با موضع رسمی دولت است که توسط وزارت دارایی، برنامه ریزی و توسعه اقتصادی در اکتبر ۲۰۱۹ ابلاغ شده است.

 

با این حال، در آخرین بخشنامه بانک مرکزی، Kawere به نهادهای دارای مجوز که مفاد قانون سیستم پرداخت ملی اوگاندا، ۲۰۲۰ را نقض می‌کنند، هشدار داد که بانک مرکزی از استناد به اختیارات خود تحت بخش ۱۳ (۱) (B) و (F) تردید نخواهد کرد. قانون NPS، ۲۰۲۰ برای هر مجوزی که ناقض دستورالعمل فوق باشد.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا