انتقاد اودی کوتاک از دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره

اودی کوتاک، مدیر عامل بانک کوتاک ماهیندرا، یک موسسه مالی مستقر در هند، اخیرا دیدگاه خود را در مورد تسلط دلار آمریکا در بازارهای مالی جهانی بیان کرده است. کوتاک اظهار داشت که دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره قدرت نامتناسبی دارد و اظهارات قبلی خود را درباره دلار پس گرفت. کوتاک توضیح داد که چندین کشور در حال بررسی ارزهای ذخیره جایگزین برای کاهش وابستگی خود به دلار آمریکا هستند.

 

بانکدار برتر هندی از دلار به عنوان بزرگترین تروریست مالی در جهان یاد می‌کند

اودی کوتاک، مدیرعامل بانک ماهیندرا، موسسه‌ای که بیش از ۸.۵ میلیارد دلار درآمد در سال ۲۰۲۳ به ثبت رساند، به تبعیت بازارهای جهانی از هژمونی دلار آمریکا اشاره کرد. کوتاک در پنلی در مراسم جوایز تعالی شرکت ET، رویدادی از شبکه خبری هندی تایمز، اظهار داشت که ارز آمریکایی بزرگترین تروریست مالی در جهان است و از قدرتی که به عنوان ارز ذخیره دارد انتقاد کرد.

 

کوتاک در توضیح موضع خود اعلام کرد:

تمام پول ما در حساب‌های نوسترو است و یکی در ایالات متحده می‌تواند بگوید از فردا صبح نمی‌توانید آن را برداشت کنید و این قدرت ارز ذخیره است.

 

کوتاک خاطرنشان کرد که این وابستگی همان چیزی است که چندین کشور جهان را به جستجوی یک ارز ذخیره جایگزین می‌کشاند و بیان کرد که این یک زمان حیاتی در تاریخ جهان بود.

 

با این حال، کوتاک بعداً این اظهارات را در رسانه‌های اجتماعی تصحیح کرد و توضیح داد که می‌خواهد به قدرت نامتناسب ارز در بازارهای جهانی اشاره کند. او توضیح داد:

در بحث اخیر در مورد دلار آمریکا، ناخواسته از کلمات تروریست مالی استفاده کردم که مایلم آن را اصلاح کنم. منظور من این بود که یک ارز ذخیره دارای قدرت نامتناسبی است، چه حساب نوسترو، چه افزایش نرخ ۵۰۰ واحدی یا کشورهای نوظهور که دلار را برای نقدینگی نگه می‌دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا