۳ دلیل UBS برای اینکه اکنون طلا بخرید

بانک جهانی سرمایه‌گذاری UBS سه دلیل برای سرمایه‌گذاران برای خرید طلا در حال حاضر ارائه کرده است. غول بانکداری سرمایه‌گذاری مستقر در سوئیس که انتظار دارد طلا در اواخر سال جاری به بالاترین حد خود برسد، ارجح‌ترین رتبه خود را در مورد طلا حفظ کرده است.

 

۳ دلیل کلیدی UBS برای خرید طلا

UBS، یک بانک سرمایه‌گذاری جهانی مستقر در سوئیس، سه دلیل را برای در نظر گرفتن خرید طلا در حال حاضر ارائه کرده است. در یادداشتی با عنوان Three Reasons to Buy Gold Now که روز پنجشنبه توسط دفتر سرمایه‌گذاری ارشد UBS منتشر شد، استراتژیست‌های این شرکت انتظارات خود را مبنی بر اینکه طلا در سال جاری از بالاترین سطح تاریخ خود فراتر خواهد رفت، تشریح کرد.

 

این استراتژیست‌ها ضمن اذعان به اینکه قیمت طلا از بالاترین سطح اخیر خود عقب‌نشینی کرده است، نوشتند:

فلز زرد از ابتدای سال جاری تا کنون ۸.۲ درصد بالاتر است و ما فکر می‌کنیم که احتمالاً در اواخر امسال با چندین محرک میان‌مدت تا بلندمدت به بالاترین حد خود برسد.

 

یکی از عوامل کلیدی که چشم‌انداز صعودی استراتژیست‌های UBS در مورد طلا را تحریک می‌کند این است که انتظار دارند تقاضای بانک‌های مرکزی برای طلا قوی باقی بماند. آنها توضیح دادند که بانک‌های مرکزی جهانی در سال گذشته رکورد خرید طلا را ثبت کردند که سیزدهمین سال متوالی خرید خالص طلا و بالاترین سطح تقاضای سالانه در رکورد سال ۱۹۵۰ است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا