اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بیت‌ کویناخبار جهان

دو شهروند کره جنوبی و جاسوسی برای کره شمالی!

مجری قانون کره جنوبی اخیراً از دستگیری یک کاپیتان نظامی و اپراتور یک صرافی ارزهای دیجیتال به اتهام جاسوسی برای یک هکر کره شمالی خبر داده است. گفته می شود در ازای اقدامات جاسوسی، به این دو فرد کره جنوبی بیت کوین هایی به ارزش ۶۳۷,۷۸۹ دلار پرداخت شده است.

 

فرماندهی و کنترل مشترک کره جنوبی هدف قرار گرفت

دو شهروند کره جنوبی، یک تاجر که یک شرکت مدیریت دارایی های رمزنگاری شده را اداره می کند و یک کاپیتان در حال خدمت ارتش این کشور، به ظن انتقال اسرار نظامی به یک هکر کره شمالی دستگیر شدند. در ازای انتقال اطلاعات حساس، به این افراد به ترتیب ۶۰۰,۰۰۰ دلار و ۳۷,۷۸۹ دلار بیت کوین پرداخت شده است.

در گزارش خبرگزاری فرانسه، مجری قانون کره جنوبی نقل می کند که این اولین باری است که یک غیرنظامی و یک کاپیتان نظامی فعال در حال جاسوسی برای کره شمالی دستگیر می شوند. در رابطه با کاپیتان، که نامش مشخص نشده است، مقامات این کشور گفتند که این فرد اطلاعاتی را که برای ورود به سیستم فرماندهی و کنترل مشترک کره جنوبی استفاده می‌شد، در اختیار یک جاسوس کره شمالی قرار داده است.

از سوی دیگر، اپراتور صرافی ارز دیجیتال متهم است که یک دستگاه جاسوسی به کاپیتان نظامی داده است. در این گزارش آمده است که اپراتور این کار را به دستور جاسوس کره شمالی انجام داده است. گزارش شده است که علاوه بر دستگاه جاسوسی شبیه به ساعت مچی، این تاجر یک دستگاه هک شبیه USB را نیز خریداری و مونتاژ کرده است. این دستگاه برای دسترسی به سیستم فرماندهی و کنترل مشترک کره جنوبی استفاده خواهد شد.

 

نقض قانون امنیت ملی

پس از دستگیری، یکی از مقامات آژانس پلیس ملی کره در این گزارش نقل می کند که تایید می کند:

این دو نفر به اتهام نقض قانون امنیت ملی بازداشت شده اند.

 

دفتر دادستانی کره در واکنش به این دستگیری ها هشدار داد که به جنایتکاران امنیتی مطابق با قوانین و اصول پاسخ خواهد داد.

 

ادعاهایی مبنی بر استخدام یک هکر کره شمالی از شهروندان کره جنوبی برای جاسوسی از طرف پیونگ یانگ تنها چند هفته پس از آن مطرح شد که FBI هکرهای وابسته به کره شمالی را متهم کرد که در پشت حادثه هک رونین هستند.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا