دو روس به دلیل نفوذ به Mt Gox متهم شدند

در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) فاش کرد که دو فرد روسی به نفوذ به یک صرافی ارزهای دیجیتال و راه‌اندازی یک صرافی غیرقانونی متهم شده اند. بر اساس گزارش‌ها، این دو از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ به سرورهای Mt Gox دسترسی غیرمجاز داشتند و ظاهراً ۶۴۷,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی منحل شده به سرقت بردند.

 

دو فرد روسی متهم به سازماندهی دزدی MT Gox و عملیات زیرزمینی ارز دیجیتال شدند

دولت ایالات متحده دو روس را به دلیل نقض Mt Gox و مدیریت صرافی ارز دیجیتال BTC-e متهم کرده است. متهمان، الکسی بیلیوچنکو و الکساندر ورنر، توسط مقامات معتقدند که با الکساندر وینیک در اجرای BTC-e همکاری کرده اند.

 

همانطور که در کیفرخواست‌ها آمده است، بیلیوچنکو و ورنر از سال ۲۰۱۱ مقدار زیادی ارز دیجیتال را از Mt Gox به سرقت بردند و به ورشکستگی نهایی صرافی کمک کردند. کنت پولیت جونیور، دستیار دادستان کل دادگستری اظهار داشت که بیلیوچنکو که با دستاوردهای غیرقانونی بدست آمده از Mt Gox مسلح شده بود، به راه‌اندازی صرافی بدنام ارز دیجیتال BTC-e کمک کرد که برای مجرمان سایبری در سراسر جهان پولشویی می‌کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا