TVL در Defi باز هم به زیر ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد

ارزش کل قفل شده در امور مالی غیرمتمرکز (defi) پس از رسیدن به بالاترین رقم سال ۲۰۲۳ یعنی ۵۳.۶۳ میلیارد دلار در ۱۴ آپریل به زیر محدوده ۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته است و بزرگترین پروتکل defi با اندازه TVL، به نام Lido، به میزان ۸.۲۵٪ در هفته گذشته از دست داده است.

 

پروتکل‌های Defi برتر ضررهای هفتگی زیادی را ثبت کردند

بازارهای دارایی‌های کریپتو در هفت روز گذشته نوساناتی را تجربه کرده اند و در روز یکشنبه، ۲۳ آپریل ۲۰۲۳، ارزش کل قفل شده (TVL) در defi به زیر ۵۰ میلیارد دلار کاهش یافت و به ۴۸.۷۸ میلیارد دلار رسید. در حال حاضر، Lido بزرگترین پروتکل defi از نظر TVL است، با ۱۱.۶۴ میلیارد دلار TVL که نشان دهنده ۲۳.۸۵٪ از کل ارزش قفل شده در defi امروز است. علیرغم کاهش ۸.۲۵ درصدی TVL خود در این هفته، آمار ۳۰ روزه نشان می‌دهد که TVL لیدو ۹.۹۲ درصد افزایش یافته است.

 

طبق آمار defillama.com، تنها دو پروتکل از ۲۰ پروتکل defi شاهد افزایش TVL در این هفته بودند که برنامه‌های Juststables و Venus پیشتاز این بسته بودند. Aura بیشترین ضرر TVL را با ۱۸.۲۹٪ و Aave با ۱۴.۰۹٪ در هفت روز گذشته ثبت کرد. از ۴۸.۷۸ میلیارد دلاری که امروز در defi قفل شده است، بیش از ۵۸٪ از این ارزش در زنجیره اتریوم است که ۲۸.۶۸ میلیارد دلار در ۷۵۲ پروتکل defi مبتنی بر ETH توزیع شده است. پس از اتریوم ترون (۵.۲۹ میلیارد دلار)، زنجیره هوشمند بایننس (BSC) (4.67 میلیارد دلار)، Arbitrum (2.18 میلیارد دلار) و Polygon (1.05 میلیارد دلار) قرار دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا