ارز TRTL – تمام آنچه که باید راجع به آن بدانید

معرفی ارز ترتل کوین

ارز Turtlecoin و یا به اختصار ارز TRTL شناخته می شود، که توسط دو توسعه دهنده به نام های Bebop و Rocksteady راه‌اندازی شد. توسعه دهندگان می خواستند پروژه ای را شروع کنند که بر فناوری و توسعه جامعه متمرکز بود.

این پروژه به طور رسمی در ۷ دسامبر ۲۰۱۷ آغاز شد. توسعه دهندگانی که از مراحل اولیه با این پروژه درگیر شدند، آن را صرفاً به عنوان یک سرگرمی انجام می دادند و پولی دریافت نمی کردند. متاسفانه این کوین بدون وایت پیپر روانه بازار شد و تا لحظه نگارش این مقاله هم هیچ وایت پیپری از آن منتشر نشده است. آنچه در مورد این پروژه مهم است، کارهایی است که در زمینه فناوری انجام شده است.

 

مشخصات فنی ارز TRTL

نام کوین TurtleCoin
نماد کوین TRTL
الگوریتم PoW  CryptoNight_Turtle (مقاوم در برابر ASIC، استخراج منصفانه، استخراج از طریق CPU، GPU)
زمان تایید هر بلاک ۳۰ ثانیه
حداکثر عرضه کوین ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ TRTL
کارمزد تراکنش شبکه ۰.۱۰ TRTL در هر تراکنش

 

معرفی ترتل کوین (TRTL)

 

فناوری ارز ترتل کوین

علیرغم این واقعیت که Turtlecoin به عنوان یک پروژه “سرگرم‌کننده” آغاز شد، تعدادی ویژگی وجود دارد که آن را به یک کوین کاملاً پیشرفته تبدیل می کند که هنوز به اندازه کافی برای تازه کارها استفاده و استخراج آن آسان است. این به دلیل چند ویژگی فنی خاص در Turtlecoin است، که در زیر آنها را معرفی کرده و هرکدام را برایتان شرح خواهیم داد:

  • زمان تایید بلاک سریع
  • ویژگی های حریم خصوصی
  • استخراج آسان
  • کیف پول کاربر پسند

 

زمان تایید بلاک سریع

Turtlecoin تنها ۳۰ ثانیه زمان برای تایید هر بلاک نیاز دارد. این بسیار کمتر از زمان تایید هر بلاک بیت کوین که ۱۰ دقیقه است می باشد. و بدان معنی است که تراکنش ها خیلی سریعتر از زنجیره های ایجاد شده تایید می شوند. در واقع به این معنی است که تراکنش‌هایی که روی Turtlecoin ارسال می‌کنید حدود ۱۰ برابر سریع‌تر از تراکنش‌های روی بلاکچین بیت‌کوین تأیید می‌شوند.

 

ویژگی های حریم خصوصی

با توجه به اینکه Turtlecoin از الگوریتم هش CryptoNight استفاده می کند، دارای بسیاری از ویژگی های حریم خصوصی مانند Monero (XMR) است که یکی از مهم ترین کوین های حفظ حریم خصوصی است. در ترتل کوین هر تراکنشی که ارسال می کنید خصوصی است.

این به این دلیل است که Turtlecoin از Mixins استفاده می کند که کلید خصوصی شما را با سایر کاربران ترکیب می کند. Mixin بر اساس مفهومی به نام Borromean Ring Signatures است که توسط Blockstream توسعه داده شده است.

 

استخراج آسان

Turtlecoin یک کوین نسبتا آسان برای استخراج است. این روزها با توجه به رقابت شدید ماینینگ در برخی از بلاکچین های تثبیت شده PoW، بسیار نادر است. Turtlecoin از طریق CPU ماین میشود.

البته گزینه هایی نیز برای استفاده از نرم‌افزار استخراج رایج Monero با XMR-Stak وجود دارد. این می تواند یک جایگزین جذاب برای آن دسته از ماینرهایی باشد که ترجیح می دهند از پردازنده گرافیکی و استخرهای استخراج استفاده کنند.

 

کیف پول کاربر پسند

به منظور سهولت استفاده از Turtlecoin، توسعه دهندگان می خواستند مطمئن شوند که کیف پول آنها دارای یک رابط کاربری و گرافیکی ساده است. آنها ۵ کیف پول را برای استفاده معرفی کردند.

کیف پول های Golang، Winforms، Python و Electron در سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس در دسترس هستند. همچنین یک کیف پول فقط برای ویندوز است که با C# کدگذاری شده است. برای مثال، در زیر تصویری از رابط کاربری گرافیکی Golang را مشاهده می کنید:

 

کیف پول turtle

 

انجمن TurtleCoin

یکی از قدرتمندترین چیزهایی که Turtlecoin را هدایت می کند، جامعه طرفداران آن است که به جامعه لاک پشت ها معروف هستند. با توجه به اینکه این پروژه تیم بازاریابی یا بودجه ای برای ICO ندارد، توسعه دهندگان و کاربران جامعه این وظیفه را بر عهده گرفته اند تا به گسترش این کوین کمک کنند. در وب سایت ترتل کوین آمده است:

جامعه TurtleCoin از همه کاربران و توسعه دهندگان استقبال می کند. وقتی مشکلی وجود داشته باشد با رفتاری مناسب و کاملا انتقاد پذیر در خدمت شما هستیم.

این فضای فراگیر به افزایش رشد جامعه لاک پشت ها کمک کرده است. به عنوان مثال، آنها در حال حاضر بیش از ۱۱۷۰۰ کاربر در چت discord خود دارند. توسعه دهندگان همچنین در Medium و Subreddit Turtlecoin بسیار فعال هستند.

 

انجمن TurtleCoin

 

استخراج ارز TRTL

یکی از بزرگترین مشوق‌ها برای کاربران جدید برای استفاده از Turtlecoin، جنبه ماینینگ آن است. اگر می‌خواهید درباره آمار استخراج مانند پاداش‌ها و سختی‌ها ایده‌ای داشته باشید، می‌توانید از مرورگر رسمی TurtleCoin Block Explorer استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل بسیار مهم که استخراج این کوین را جذاب می کند، موضع ضد ASIC توسعه دهندگان است. این بدان معناست که جامعه اقدامات مناسب را برای مبارزه با اثرات جانبی استخراج کنندگان ASIC را انجام خواهد داد.

اگرچه ASIC ها می توانند به قدرت هش در شبکه Turtlecoin بیفزایند، اما به تمرکززدایی شبکه آسیب می رسانند و کشف بلاک ها را برای استخراج کنندگان متوسط CPU و GPU بسیار سخت‌تر می کنند. برای مقابله با این موضوع، توسعه دهندگان اخیراً شبکه Turtlecoin را برای محدود کردن استخراج ASIC منشعب کردند. این در واقع کاری است که Monero نیز در پاسخ به همان تهدید ASIC انجام داد.

 

استخرهای استخراج ارز ترتل کوین

اگر می خواهید با ملحق شدن به یک استخر استخراج Turtlecoin به سایر ماینرها بپیوندید، چندین گزینه برای شما وجود دارد. این موارد در کاوشگر بلاکچین Turtlecoin نیز ذکر شده است. به عنوان مثال، در زیر ۷ استخر برتر TRTL با قدرت هش آورده شده است.

 

استخرهای استخراج ترتل کوین

 

اگر قرار است یکی از این استخرها را بر اساس این اطلاعات انتخاب کنید، احتمالاً می خواهید دوبار بررسی کنید که سرورهای آنها در کجا قرار دارند و نزدیکترین آنها را به خود انتخاب کنید. هنگامی که صحبت از پیوستن به یک استخر استخراج می شود، مهم است که به نیاز به تمرکززدایی اشاره کنیم.

اگر یک استخر استخراج بیش از حد هش ریت دریافت کند، شبکه بیش از حد متمرکز می شود. برای جلوگیری از این امر، اگر متوجه عدم تعادل شدید، سعی کنید به برخی از استخرهایی با محبوبیت کمتر بپیوندید.

 

قیمت ارز TRTL

در حال حاضر قیمت ترتل کوین ۰.۰۰۰۱۲ دلار با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۶۶.۱۶۲.۳۹ دلار می باشد و در رتبه ۱۵۲۶ در سایت CoinMarketCap قرار دارد، که ارزش بازار واقعی آن ۱.۴۰۴.۰۳۶ دلار است. ترتل کوین دارای عرضه ۱۱۳.۶۱۳.۶۸۹.۰۴ و حداکثر عرضه ۱.۰۰۰.۰۰۰ کوین TRTL است.

برای مشاهده “قیمت لحظه ای ارز TRTL” روی همین لینک کلیک کنید.

 

قیمت ارز TRTL1

 

نحوه خرید ارز TRTL

بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای معامله TurtleCoin در حال حاضر MEXC، Hotbit، CoinEx، TradeOgre و ViteX هستند.

 

معرفی Turtle pay و Turtle services

شبکه Turtle pay.io یک ویژگی پردازش پرداخت است که برای کمک به توسعه‌دهندگان طراحی شده است تا پرداخت‌های Turtle coin را در برنامه‌های موجود خود ادغام کنند. این یک سرویس یکپارچه پرداخت سریع، سرگرم‌کننده و آسان برای توسعه دهندگان است. توسعه دهندگان معتقدند که گنجاندن پرداخت های Turtlecoin در برنامه های بیشتر، پذیرش این پروژه را به اوج جدیدی می رساند.

همینطور سرویس ترتل کوین (TaaS.services) پلتفرم دیگری است که برای ارائه ابزارها و زیرساخت ها برای توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های زنجیره ای در شبکه TRTL طراحی شده است.

 

 معرفی Turtle pay

 

کیف پول Turtlecoin

همانطور که در بالا گفتیم Turtlecoin انواع مختلفی از کیف پول مانند GUI، CLI، کیف پول وب، کیف پول کاغذی و کیف پول موبایل را ارائه می دهد. در میان آنها رابط کاربری گرافیکی و CLI بهترین نوع کیف پول است که کنترل کامل را ارائه می دهد. برای مثال به https://turtlecoin.lol/wallet/ بروید و روی ایجاد کیف پول کلیک کنید. سپس تمام اطلاعاتی که به شما داده میشود را جایی مطمئن کپی کنید.

نحوه راه‌اندازی کیف پول ترتل کوین (GUI / CLI)

Turtlecoin کیف پول های GUI و CLI را ارائه می دهد و هر دو برای ویندوز، مک و لینوکس در دسترس هستند. برای دانلود آنها به لینک های زیر مراجعه کنید.

کیف پول مناسب را دانلود کنید و تنظیمات کیف پول را کامل کنید. پس از اتمام نصب کیف پول، می توانید از Turtlecoin استفاده کنید.

 

کیف پول ترتل کوین (GUI / CLI)1

 

نتیجه

با تمام آنچه گفته شد، لازم به ذکر است که این یک توصیه مالی برای سرمایه گذاری نیست. این پست فقط یک راهنما است که این کوین را توضیح می دهد. اگر واقعاً علاقه مند هستید و می خواهید در مورد این پروژه بیشتر بدانید، میتوانید به کانال Discord آنها بپیوندید.
امتیاز دهید

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا