ترک‌ها به تتر روی می‌آورند

مردم ترکیه به دنبال کاهش ارزش پول ملی در برابر دلار آمریکا به استیبل کوین‌ها روی می‌آورند. زمانی که بانک مرکزی این کشور مداخله را پس از رای‌گیری اخیر ریاست جمهوری متوقف کرد، لیر ترکیه شاهد کاهش بی‌سابقه‌ای در نرخ برابری خود با دلار آمریکا بود.

 

با وجود سرکوب جهانی کریپتو، سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای به دنبال پناهگاه امن در استیبل کوین تتر هستند

بلومبرگ خاطرنشان کرد، تقاضا برای تتر (USDT) در ترکیه از اوایل ماه می علیرغم سرکوب مداوم دارایی‌های کریپتویی در سراسر جهان بالا بوده است. در این گزارش آمده است در حالی که قیمت ارزهای دیجیتال اصلی در حال کاهش است، لیر ترکیه حتی بدتر شده است.

 

پس از آنکه بانک مرکزی پس از انتخاب مجدد رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور دیرینه ترکیه، از مداخله خارج شد، ارزش پول ملی در برابر دلار در هفته گذشته ۱۱ درصد کاهش یافت. بانک‌های دولتی ترکیه پس از بزرگ‌ترین ریزش ارز در بیش از یک سال گذشته، حمایت خود را از روز چهارشنبه از سر گرفتند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا