آموزش کیف‌ پول

کیف پول تراست ولت + آموزش ۰ تا ۱۰۰ همراه با ویدیو

کیف پول Trust Wallet چیست؟

کیف پول تراست ولت با هدف ایجاد بستری برای ارسال، دریافت، جمع‌آوری و استیکِ بیش از یک میلیون ارز دیجیتال ساخته شده است.

کاربران جدید ارزهای رمزنگاری شده هم به راحتی میتوانند از این پلتفرم استفاده کنند، اما در صورتی که حساب آنها با خطری مواجه شود، ممکن است که به مشکل برخورند. پنج ارز دیجیتال برتر که در این کیف پول پشتیبانی میشوند شامل بیت‌کوین (Bitcoin)، اتریوم (Ethereum)، بایننس کوین (BNB Coin)، لایت‌کوین (Litecoin) و سولانا (Solana) میشوند.

یکی از ویژگی‌های اصلی این کیف پول، پشتیبانی از چندین بلاکچین است؛ به این شکل که کاربران با تنها دانلود یک اپلیکیشن قادر خواهد بود تا بیت‌کوین، کلیه توکن های مبتنی بر اتریوم، توکن های غیرقابل مثلی (NFT) و توکن های زنجیره BNB را دریافت و یا ارسال کنند. همچنین کاربران تراست ولت با به کارگیری خود کیف پول میتوانند تا ۱۲ توکن همچون BNB، Cosmos و Tezos را استیک کنند.

نوع کیف‌پول قابل دسترسی در تلفن های همراه با هر دو سیستم عامل و کامپیوترهای مک
هزینه رایگان
کارمزد تراکنش ها کارمزدی ندارند، اما کاربران موظف به پرداخت کارمزد شبکه و خرید ارزهای دیجیتال هستند.
تعداد کوین قابل پشتیبانی بیش از یک میلیون کوین، از جمله بیت‌کوین، توکن‌های مبتنی بر اتریوم و توکن‌های BEP-2
پشتیبانی از اتریوم و بیت‌کوین؟ بله
امکان استیکینگ و دریافت پاداش وجود دارد
انطباق با سخت‌افزار ندارد
خدمات مشتری و پشتیبانی سؤال های آماده و سیستم تیکت برای پشتیبانی ایمیل

 

نحوه عملکرد Trust Wallet

فرایند عملکرد این کیف پول را در این بخش با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

نحوه عملکرد Trust Wallet

 • کیف پول تراست ولت همچون پُلی عمل میکند تا شبکه‌های بلاکچین را از طریق نودها (node) بهم متصل کند. هر شبکه بلاکچینی دارای آدرس های عمومی خود میباشد که اغلب با نام کلید عمومی یا همان public key شناخته میشود. دارایی های دیجیتالی نیز در همین آدرس ها ذخیره میشوند.
 • تراست ولت هیچ رمزارزی را در سرورهای خود نگه نمی‌دارد و صرفاً دسترسی کیف پول را به کاربران خود میدهد.
 • Trust Wallet اپلیکیشنی رایگان است و هیچگونه درآمدی از طریق استفاده کاربران از آن، بدست نمی آورد. کلیه کارمزدهای گس (کارمزدهای تراکنش‌ها) نیز به اعتبارسنج ها یا همان تأییدکننده ها داده میشود.
 • امکان مدیریت آدرس های عمومی جهت ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال تماماً در اختیار کاربران قرار میگیرد. همچنین، پلتفرم اجازه‌ی استیکینگ را نیز به افراد میدهد.

 

مزایا و معایب کیف پول تراست ولت

 • پشتیبانی از بیش از یک میلیون ارز دیجیتال: کیف پول تراست ولت از چندین و چند رمزارز و NFT در بلاکچین‌های مختلف همچون بیت‌کوین، بلاکچین اصلی اتریوم و زنجیره BNB پشتیبانی میکند.
 • نصب راحت و قابل اجرا روی گوشی های هوشمند و برخی کامپیوترهای مک: نصب کیف پول جدید و یا جابجایی از کیف پول دیگری به کیف پول Trust Wallet تنها در چند دقیقه انجام میشود.
 • نحوه خرید آسان با امکان استیک کردن روی خود کیف‌پول: امکان خرید ارزهای دیجیتال از ۶ ارائه دهنده متفاوت وجود دارد. به علاوه ۱۲ کوین را نیز میتوان در این پلنفرم استیک کرد.
 • عدم وجود راه‌حل برای بازگرداندن حساب از طریق پشتیبانی: تنها راه بارگرداندن کیف پول ها و حساب ها، استفاده از عبارات بازیابی ۱۲ کلمه است.
 • مستعد حملات اجتماعی و فیشینگ: وبسایت اپلیکیشن های غیرمتمرکز و کلاهبرداری های جعلی پشتیبانی ممکن است تا باعث از دست رفتن ارزهای دیجیتال کاربران شوند.
 • کاربرد محدود به اپلیکیشن های غیرمتمرکز تحت وب: تراست ولت با مرورگر های تلفن همراه سازگاری ندارد و کاربران را به استفاده از برنامه های غیرمتمرکز تحت وب داخلی مجبور میکند.

 

امنیت کیف پول Trust Wallet

بزرگترین مزیت کیف پول تراست ولت، انعطاف‌پذیری آن است. این در حالی است که بخش امنیت آن بزرگترین عیب آن به شمار می‌رود. 

هر کیف‌پولی با ۱۲ کلمه بازیابی ایمن میشود که بر روی تلفن های همراه وجود دارند. اما اخیراً تراست ولت از احراز هویت چند مرحله‌ای پشتیبانی نمیکند که در نتیجه‌ی آن، کاربران کد تأییدیه برای ایمیل و یا پیامک نخواهند داشت تا از ورود افراد دیگر به حساب خود جلوگیری کنند.

امنیت کیف پول Trust Wallet

بنابراین هر شخصی که کیف‌پول و یا کد ۱۲ رقمی را از طریق حملات فیشینگ و یا سایر حملات مهندسی شده سرقت کند، به راحتی میتواند یک کپی از کیف پول بگیرد و کلیه ارزهای دیجیتال موجود در آن را خالی کند.

 

نصب کیف پول تراست ولت

نحوه انجام فرایند نصب Trust Wallet بی شک چزء راحت ترین ها به شمار می‌آید. ابتدا اپلیکیشن را دانلود و سپس نصب میکنید. پس از نصب، از کاربران خواسته میشود تا کیف پول دیگری را به اینجا منتقل کنند و یا کیف پول جدید ایجاد نمایند.

کاربرانی که قصد وارد نمودن کیف پول خود از متامسک را داشته باشند، می بایست تنها از کلمات seed خود استفاده کنند و این در حالی است که کاربران MyEhterWallet با کلمات کلیدی خود قادر خواهند بود تا کیف پول خود را انتقال دهند.

در هر صورت، به کلیه این کاربران پیشنهاد میشود تا حتماً پیش از انتقال، یک بک‌آپ از اطلاعات خود بگیرند. 

نصب کیف پول تراست ولت

افرادی هم که قصد ایجاد کیف پول جدید دارند، در همان مراحل اولیه باید قوانین و شرایط تراست ولت را تأیید نمایند. در ادامه نیز کلمات بازیابی ۱۲تایی با کاربران به اشتراک گذاشته خواهند شد و در نهایت کیف پول آماده است.

 

دانلود تراست ولت نسخه ویندوز

یکی از مسائلی که باید در این بخش به عنوان نقص های کیف پول تراست ولت اشاره کرد، نبود نسخه ویندوز این پلتفرم است. کاربران به راحتی میتوانند از نسخه مکِ این پلتفرم استفاده کنند؛ همچنین آن دسته از افرادی که با تلفن های همراه خود راحت‌تر هستند نیز امکان استفاده از نسخه تلفن خود را دارند. در ادامه چگونگیِ نصب کیف پول را روی هر دو سیستم عامل با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

دانلود تراست ولت نسخه ویندوز

 

دانلود تراست ولت نسخه اندروید

اشخاصی که دارنده سیستم عامل مک هستند به راحتی میتوانند از کیف پول تراست ولت استفاده کنند، اما در همان ابتدای کار این کیف پول، نسخه موبایلی آن نیز در دسترس بود. اپلیکیشن Trust Wallet را در Google Play به راحتی میتوان جستجو و نصب کرد. 

 

دانلود تراست ولت نسخه iOS

در بخش قبلی گفتیم که کیف پول تراست ولت در نسخه موبایلی با هر دو سیستم عامل قابل استفاده است؛ به همین منظور کافی است تا وارد App Store شوید و برنامه را دانلود کنید. 

 

خدمات مشتری تراست ولت

تراست ولت نیز درست همانند سایر کیف پول های غیر حضانتی و غیرمتمرکز، خدمات محدود شده‌ای دارد. کاربران در صورت داشتن سؤال میتوانند به انجمنی در وبسایت رجوع کنند که سؤال‌های متداول در آنجا پاسخ داده شده است.

چنانچه سؤالی خارج از آنها داشته باشد، کاربران با استفاده از سیستم تیکت زدن در سایت می‌توانند به بخش ایمیل دسترسی یابند. کلیه کمک‌ها و پشتیبانی کیف پول Trust Wallet مربوط به بخش فنی اعم از نصب و راه‌اندازی برنامه و یا ارسال و دریافت رمزارزها میباشد.

خدمات مشتری تراست ولت

توجه داشته باشید که تراست ولت هیچ یک از اطلاعات کاربران را در دسترس ندارد؛ بنابراین در صورت از دست رفتن و یا فراموشی کلمات ۱۲تایی، کیف پول نمیتواند به بازگرداندن حساب افراد کمکی کند.

 

کارمزد کیف پول تراست ولت

همانطور که پیش‌تر گفته شد، دانلود و نصب اپلیکیشن این کیف‌پول هزینه‎‌ای به دنبال نخواهد داشت، اما به این معنی هم نیست که استفاده از تراست ولت کاملاً رایگان خواهد بود. کاربران ممکن است تا بخواهند ارزهای دیجیتال و یا NFTها از Trust Wallet به کیف‌پول دیگری انتقال دهند که در این صورت موظف به پرداخت کارمزد گس می باشند. به علاوه، خرید ارزهای رمزنگاری شده از یکی از ۶ ارائه‌دهندگان نیز کارمزدهایی را به دنبال دارد.

یکی دیگر از کارمزدهای تراست ولت مربوط به خریدهایی است که از طریق اپلیکیشن ها انجام میشوند، اما اشخاصی که توکن TWT اختصاصی برنامه را در کیف پول خود داشته باشند، از این قاعده مستثنا خواهند بود. کارمزد هایی که ارائه دهندگان در حال حاضر در نظر گرفته اند به این صورت است:

کارمزد کیف پول تراست ولت

 • Mercuryo: خرید با کارت اعتباری کارمزدی ۳.۹۵ درصدی را به دنبال خواهد داشت.
 • MoonPay: یک درصد کارمزد در خرید با انتقال بانکی و ۴.۵ درصد با کارت اعتباری اعمال میشود.
 • Ramp Network: کارمزد ۲.۹ درصدی در تراکنش هایی با کارت اعتباری لحاظ خواهد شد.
 • Simplex: این شبکه کارمزد ۳.۵ درصدی را برای تراکنش های کارت اعتباری در نظر میگیرد.
 • Transak: تراکنش های کارت اعتباری با دلار آمریکا، کارمزد ۵.۵ درصدی را به همراه خواهند داشت.
 • Wyre: در نهایت این شبکه کارمزد ۲.۹ درصدی به علاوه‌ی ۰.۳۰ دلار آمریکا برای تراکنش های کارت اعتباری اعمال میکند.

 

برداشت یا انتقال کوین در تراست ولت

ابتدا وارد برنامه کیف‌پول در تلفن همراه خود شوید. سپس گزینه “Receive” و یا همان دریافت را انتخاب نمایید. در ادامه، آدرس کیف‌پول را در قسمت مشخص شده وارد و یا کد QR را اسکن کنید. آیکن تراکنش (Transactions) را برای بررسی تاریخچه تراکنش کیف‌پول بزنید و در نهایت تأیید (Confirm) را انتخاب کنید. در ویدیوی زیر تمامی مراحل را به صورت کامل توضیح داده‌ایم:

 

آموزش اضافه کردن ارز به کیف پول Trust Wallet

اگر ارز مدنظر شما در داخل لیست ارزهای کیف پول تراست ولت وجود ندارد، اصلا نگران نباشید. شما به‌راحتی می‌توانید ارز مورد نظر خود را به این کیف پول اضافه کنید. در این ویدیو به طور کامل مراحل اضافه کردن ارز یا توکن به کیف پول تراست ولت را به شما آموزش داده‌ایم.

 

کلام آخر

اپلیکیشن‌های تراست ولت را می‌توان گزینه‌ای قایل اعتماد برای استفاده دانست. رابط کاربری آسان کیف پول تراست ولت نیز از سایر ویژگی‌هایی است که افراد را به استفاده از آن ترغیب می‌کند.

به علاوه، Trust Wallet امکان دسترسی به چندین و چند DApp را به کاربران می‌دهد. از دیگر مزیت‌های این پلتفرم نیز می‌توان به امکان استیک کردن و کسب سود و درآمد در تراست ولت اشاره کرد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
امنیت - ۱۰
پشتیبانی - ۱۰
تجربه کاربری - ۸
اعتبار - ۱۰
کارمزد - ۸
۹.۲
۱۰

امتیاز ما

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

‫۱۹ دیدگاه ها

 1. من متاسفانه عبارت امنیتیم رو گم کردم و الان نیاز دارم که کیف پولم رو انتقال بدم بدون اون عبارات میشه کاری کرد؟
  لطفا یه راه حلی بگید

  1. سلام و احترام
   متاسفانه راهی جز وارد کردن عبارات امنیتی ندارید، اما میتونید از طریق مسیری که در پایین میگم دوباره به عبارات امنیتی خودتون دست پیدا کنید.

   اول از تب “Setting” پایین صفحه، گزینه “Wallets” را انتخاب کنید.
   بعد روی سه نقطه روبروی گزینه “Multi-Coin Wallet 1” ضربه بزنید.
   در مرحله بعدی، روی گزینه “Show Recovery Phrase” ضربه زده و پسوردتان را وارد کنید. حال باکس مربوط به “I understand the risks” را تیک بزنید. اکنون کلمات عبارت بازیابی کیف پول تراست والت شما نمایش داده می‌شود.
   حتما این کلمات رو یادداشت کنید و به دقت ازش نگهداری کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   شما کافیه تا عبارت امنیتی (۱۲ کلمه) که در لحطه ساخت کیف پول بهتون داده شده رو داخل دستگاه جدیدتون وارد کنید.

 2. سلام میخوام از تراست ولت اتریوم انتقال بدم باید کدوم ادرس انتخاب کنم ERC20یا BEP20 لطفا راهنمایی بفرماید

  1. وقت بخیر همچنین میتونید از مسیر زیر هم به این قسمت دسترسی پیدا کنید:
   وارد کیف پول خود شوید.
   Settings => About => Support
   وارد قسمت “Settings” بشید.
   وارد “About” بشید.
   و روی “Support” کلیک کنید.
   با پر کردن فرم میتونید تیکت خودتون رو ثبت کنید. لطفا در نظر داشته باشید که ممکن است از با خطای ۴۰۳ مواجه بشید که به دلیل تحریم ممکن است دسترسی شما محدود شده باشد، در این صورت از نرم افزار های تغییر آی پی استفاده کنید مثل شکن.

  1. سلام، شما با خرید ارز دیجیتال از صرافی های معتبر و وارد کردن آدرس ولت خود در تراست ولت، می توانید به این کیف پول ارز دیجیتال انتقال دهید.

 3. سلام
  من تراست ولتم خطای ۴۰۳ میده نمیتونم تیکت بزنم برای رفعش چکاری میتونم انجام بدم ایمن ترین ره چی هست

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا