تحلیل ترون، بلاتکلیفی در روند، ۲۹ تیر ۱۴۰۱

ارز دیجیتال ترون، بیش از یک ماه است که یک روند صعودی کم‌رمق و بلاتکلیف را پیش گرفته است. شیب صعودی در نمودار دیده می‌شود اما گویی خریداران نیز از خرید خود مطمئن نیستند.  حال ترون باری دیگر در حال نزدیک شدن به سطح مقاومت کلیدی ۷ سنت است. باید دید واکنش قیمت به این سطح چگونه خواهد بود. آیا توان شکست و ادامه صعود وجود دارد؟ یا خرس‌ها در کمین نشسته‌اند.

 

نمودار روزانه ترون
نمودار روزانه ترون

 

از آنجایی که قدرتی در روند صعودی اخیر دیده نمی‌شود، احتمال شکست سالم مقاومت پیش‌رو پایین است. اگر باری دیگر این مقاومت قیمت را پس بزند، این بار ترون پتانسیل بیشتری برای نزول تا حمایت ۵ سنت خود پیدا می‌کند.

از طرف دیگر این ارز دیجیتال، مقاومت خط روند نزولی طولانی مدت خود را نیز پیش رو دارد که به نو‌عی مهم‌ترین سطح مقاومتی ترون به حساب میاید. ترون برای رشد بیشتر و شروع یک روند صعود جدید، نیازمند شکست این مقاومت است. تا زمانی که خط روند نزولی پا برجاست روند اصلی بازار نزولی در نظر گرفته می‌شود.

اندیکاتور RSI نیز همگام با کندل‌های اخیر کم‌رمق حرکت کرده است. با این حال موفق شده عبور از سطح ۵۰ شده و بالای آن در حرکت است.

  • ترون به‌ هیچ‌وجه در موقعیت خرید قرار ندارد، بهتر است تا مشخص شدن تکلیف قیمت با مقاومت پیش‌رو صبر کنید.
  • اگر در قیمت‌های پایین‌تر به دید کوتاه مدت خرید کرده‌اید، می‌توانید معامله خود را با سود بسته یا حداقل بخشی از آن را خارج کنید.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا