اخبار دیفای (DEFI)اخبار آلت‌کوین‌ها

ترون سومین پلتفرم بزرگ DeFi!

TRON اکنون سومین بلاک چین بزرگ برای پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) است. TRON که اکنون پشت بایننس زنجیره (BSC) قرار دارد، از پروژه‌های دیگری مانند Avalanche، Solana و Polygon که به ترتیب در رتبه‌های چهارم، پنجم و ششم قرار دارند، پیشی گرفته است.

داده‌های ابزار تحلیلی DeFi Llama نشان می‌دهد که در TRON، هشت پروژه بیش از ۴.۲۹ میلیارد دلار ارزش دارند. با احتساب دارایی های حاکمیتی سهامدار، ارزش کل قفل شده در اکوسیستم TRON اندکی بیشتر و به ۴.۳ میلیارد دلار می رسد.

JustLend (JST) با ۴۲.۰۶ درصد تسلط با ۱.۸۱ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده است. SUNSwap و SUN.io در حال حاضر ۹۷۹.۸ میلیون دلار و ۲۴۶.۹۷ میلیون دلار از کل ارزش قفل شده را به خود اختصاص می دهند.

 

اتریوم تاج DeFi را با ۵۰.۰۵ میلیارد دلار حفظ کرده و پس از آن BSC (BNB) قرار دارد که در حال حاضر ارزش کل ۷.۱۹ میلیارد دلار قفل شده است. Terra که قبلاً از نظر TVL مقام دوم را داشت، پس از فروپاشی اکوسیستم خود تا رتبه ۳۳ سقوط کرد. طی دو هفته از زمانی که TerraUSD (UST) پیوند خود را از دست داد، میلیاردها دلار از اکوسیستم Terra خارج شد و ضررهای قابل توجهی برای سرمایه گذاران ایجاد کرد.

 

وجوه نگهداری شده در برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده در Terra از بیش از ۲۹ میلیارد دلار در ابتدای ماه به ۱۲۲ میلیون دلار در کل ارزش قفل شده کاهش یافته است.

پروژه‌های DeFi به جای واسطه‌ها برای خدمات مالی مانند وام، تجارت و وام‌گیری بر قراردادهای هوشمند متکی هستند. ارزش کل قفل شده (TVL) به ارزش کلی دارایی های رمزنگاری شده اشاره دارد که به یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) سپرده شده است. همچنین به ارزش فعلی ارزهای رمزنگاری شده در یک استخر نقدینگی کریپتو اشاره دارد. این معیار برای اندازه گیری سلامت کلی بازار DeFi و بازدهی استفاده می شود.

TRON، بلاک چین که توسط کارآفرین جاستین سان در سال ۲۰۱۷ برای رقابت با اتریوم تأسیس شد، استیبل کوین الگوریتمی خود را به نام USD غیرمتمرکز (USDD) در اوایل ماه مه منتشر کرد. استیبل کوین های الگوریتمی با یک مکانیسم تشویقی از پیش برنامه ریزی شده یا «الگوریتمی» به دلار آمریکا متصل می شوند.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا