اخبار هک و امنیتاخبار آلت‌ کوین‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

هکر Transit Finance وعده بازپرداخت ۶۵۰۰ BNB را داد

هفته گذشته، Transit Finance توسط چندین هکر مورد سوء استفاده قرار گرفت که نزدیک به ۲۳ میلیون دلار ETH ،ETH متصل به Binance (Binance-pegged ETH) و BNB را هک کردند. از آن زمان، این پروژه که با PeckShield و سایر شرکت‌های امنیتی بلاکچین همکاری می‌کرد، اظهار داشت که مهاجمان را ردیابی کرده و با اطمینان نسبی می‌داند که واقعاً چه کسانی هستند. اکثر وجوه از آن زمان برگردانده شده اند. Transit Finance قول داد که هکرهایی را که از بازگرداندن پول خود امتناع می‌کنند، تحت پیگرد قانونی قرار دهد. به گفته Transit Finance، این حرکت نتیجه یک هفته گفتگوی دوستانه است.

 

Transit Finance متهم به دروغگو بودن است

پس از وعده Transit Finance مبنی بر پیگرد قانونی کسانی که وجوه را پس نداده‌اند، هکر اصلی پیامی را برای تیم ارسال کرد که قبل از شروع انتقال بخشی از مبلغ دزدیده شده به TornadoCash، پاداش بیشتری را درخواست کرد.

 

وی گفت:

من حرف شما را باور نمی‌کنم زیرا شما صادق نیستید. من فقط از زنجیره های eth و bsc سوء استفاده کردم. با توجه به رویدادهای گذشته Nomad و Wintermute، من باید جایزه‌ای بالاتر از آنچه اکنون دریافت می‌کنم دریافت کنم. سخت است که شک نکنیم شما دروغگویید و باید خوشحال باشید که این سوء استفاده توسط من انجام شده است، نه شخص دیگری.

 

طبق به‌روزرسانی اخیر، به نظر می‌رسد که تیم TransitFinance واقعاً با هکر تماس گرفته و نظر او را جلب کرده است.

 

بازگشت BNB سرقت شده در ۲ مرحله

در به‌روزرسانی جدید، Transit Finance بیان کرد که در هفته گذشته، این تیم در صحبتی دوستانه با برجسته‌ترین هکر که اکنون به عنوان کلاه سفید شماره ۱ (white hat #1) نامیده می‌شود، به نتیجه جدیدی رسیده است. در نتیجه صحبت گفته شده، کلاه سفید شماره ۱ جایزه بزرگتری نسبت به پیشنهاد اولیه را دریافت می‌کند و کاربران Transit Finance وجوه خود را پس خواهند گرفت.

 

هکر کلاه سفید قول داده است که ۶,۵۰۰ BNB را در اسرع وقت بازپرداخت کند و ۳۵۰۰ BNB دیگر پس از شروع فاز دوم بازپرداخت خواهد شد. اگر وجوه تا ۱۲ اکتبر بازگردانده نشود، Transit Finance در نظر دارد تا علیه هر گونه متخلف اقدام قانونی انجام دهد.

 

به عنوان پاداش برای همکاری آنها، هکر کلاه سفید جایزه ۲,۵۰۰ BNB را حفظ خواهد کرد. ترانزیت فاینانس اعلام کرده است که اگر به قول خود عمل کنند، اقدام دیگری انجام نخواهد شد و از هرگونه مسئولیت قانونی ساقط خواهند شد.

 

به‌روزرسانی با لیستی از آدرس‌های متعلق به بهره‌بردارانی که پاسخگو نیستند، به پایان می‌رسد، که به گفته تیم Transit Finance، اگر وجوه باقی‌مانده را تا ۱۲ اکتبر برنگردانند، تحت پیگرد قانونی کامل قرار خواهند گرفت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا