انتقال بیت کوین‌های توقیف شده از جاده ابریشم

در ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۳، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که دولت ایالات متحده ۹۸۰۰ بیت کوین (BTC) به ارزش کمی بیش از ۳۰۰ میلیون دلار را انتقال داده است. این بیت کوین‌ها در اصل از هک جاده ابریشم جیمز ژونگ به دست آمده اند. در ماه مارس، وزارت دادگستری نیز مقدار مشابهی از بیت کوین‌های مرتبط با جاده ابریشم را جابه‌جا کرد.

 

ذخیره بیت کوین جاده ابریشم توسط فدرال رزرو کنترل می‌شود، گزارش شده است که وجوه به کوین بیس ارسال شده است

حدود ۹۸۰۰ بیت کوین از جاده ابریشم طی دو تراکنش در روز چهارشنبه منتقل شد که طبق گزارش‌ها به کیف پول‌های تحت کنترل کوین بیس ارسال شد. در زمان نگارش این مقاله، وجوهی که در اختیار دولت ایالات متحده است، بر اساس نرخ ارز روزانه بیت کوین، ۳۰۲ میلیون دلار است.

 

بیت کوین‌ها از جیمز ژونگ، هکر مجرم شناخته شده جاده ابریشم به دست آمد. در زمان دستگیری وی، مقامات فدرال حدود ۵۱,۳۵۱.۸۹۷۸۵۸۰۳ بیت کوین را در سه نوبت جداگانه به همراه مجموعه‌ای از فلزات گرانبها و ۶۶۱,۹۰۰ دلار پول نقد کشف و ضبط کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا