انتقال کریپتوی هک شده از اتمیک ولت به Garantex

قبل از انتقال وجوه دزدیده شده به Garantex، هکرها از پلتفرم معاملاتی زنجیره‌ای وان اینچ برای مبادله دارایی‌ها با USDT استفاده کردند. دارایی‌های کریپتو که در جریان هک اتمیک ولت به سرقت رفته بودند، به صرافی ارزهای دیجیتال روسیه گارانتکس (Garantex) راه پیدا کرده‌اند که مهاجمان توکن‌ها را با بیت کوین (BTC) مبادله می‌کنند. بر اساس توییتی از ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل بلاکچین Elliptic، هکرها که گمان می‌رود بخشی از گروه بدنام Lazarus در کره شمالی باشند، به Garantex روی آورده‌اند، زیرا چندین صرافی ارز دیجیتال با هم کار می‌کنند تا وجوه مربوط به هک را مسدود کنند.

 

هکرهای اتمیک ولت به گارانتکس روی می‌آورند

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) سال گذشته، چند ماه پس از حمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به اوکراین، گارانتکس را تحریم کرد. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اعلام کرد که این پلتفرم اقدامات سهل گیرانه‌ای برای مبارزه با پولشویی دارد و بازیگران غیرقانونی را در خود جای داده است. با این حال، صرافی به فعالیت خود ادامه داد و نقش مهمی در تسهیل تراکنش‌های غیرقانونی کریپتو ایفا کرد.

 

کیف پول غیرمتمرکز اتمیک در اوایل ماه جاری به خطر افتاد و چندین کاربر گزارش دادند که حساب‌هایشان خالی شده است. در حالی که زیان بزرگترین قربانی به شش رقم رسید، بیش از ۳۵ میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال از طریق این حمله سرقت شد. دارایی‌های دزدیده شده عبارتند از BTC ،Ether (ETH) ،Tether (USDT) ،Dogecoin (DOGE) ،Litecoin (LTC) ،BNB Coin (BNB) و Polygon (MATIC).

 

چند روز پس از این سوء استفاده، هکرها کریپتوی سرقت شده را به Sinbad.io، یک میکسر کریپتویی که توسط گروه Lazarus برای شستن دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌شود، منتقل کردند. وجوه از Garantex همچنان به Sinbad.io منتقل می‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا