فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو + ویدیو

فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو (TradingView Screeners) ابزاری برای جستجو و مرتب کردن دارایی‌ها بر اساس پارامترهای مورد نظر شما است. در واقع فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو روشی برای پیدا کردن پروژه‌ها مختلف از طریق پارامترهای مشخص شده شما است. ویژگی فیلتر نویسی را می‌توانید در بالای صفحه اصلی سایت تریدینگ ویو، گزینه پروداکت، اسکرینرز و کریپتو را اگر انتخاب کنید، وارد صفحه اصلی فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو خواهید شد. (مطابق با تصویر زیر).

فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو

 

فیلتر نویسی در تریدینگ ویو چیست؟

فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو راه و روشی برای جست و جوی ارزهای دیجیتال مختلف بر اساس پارامترهای انتخابی شما است. پارامترهایی که بر اساس آن‌ها ترید خود را انجام می‌دهید. این موارد به صورت پیش فرض در قسمت فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو موجود است؛ فقط کافی است در صورت داشتن ژورنال معاملاتی، تمامی اِلمان‌هایی که مد نظر دارید را در این قسمت وارد کنید، تا بر اساس استراتژی شما این سیستم پروژه‌های مختلف را به شما معرفی کند.

 

فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو چیست؟

Сrypto screener اساسا یک جدول با داده‌های زمان واقعی در یک جفت ارز معاملاتی است. رایج‌ترین داده‌های ارائه شده در غربالگر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده عبارتند از: نرخ فعلی (قیمت)، تغییر قیمت، ارزش بازار، حجم معاملات، الگوهای نمودار فنی، رتبه بندی فنی، شاخص‌هایی مثل: Bollinger Bands، MACD، RSI و… اما به خاطر داشته باشید که غربالگرهای مختلف ممکن است تنظیمات و پارامترهای متفاوتی داشته باشند.

نگاهی به برخی از غربالگرهای رمزنگاری محبوب بیندازید و یکی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد تا به موقع به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری بگردید. فیلتر نویسی استرس شما را از بین می‌برد؛ چون در واقع مطمئن نیستید که آیا این معاملات حرکت درستی است یا اشتباه. پس به صفحه فیلتر نویسی و غربالگری ارزهای دیجیتال بروید. به عنوان مثال، عملکرد کلی در دوره‌های زمانی مختلف، داده‌های نوسانگرها و همچنین نمای کلی با آخرین قیمت‌ها، بالا و پایین‌ترین میزان، حجم و رتبه‌بندی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اما بیشترین فایده‌ای که می‌توانید از غربالگر کریپتو داشته باشید، ویژگی فیلتر است که به کاربران امکان می‌دهد؛ دارایی‌ها را بر اساس معیارهایی که مشخص می‌کنند، ردیابی کنند. برای مثال، اگر به دنبال یک کوین که جزو افزایش یافته‌های برتر باشد، هستید؛ می‌توانید «فیلتر تاپ گینر» را انتخاب کنید و آن را برای دوره‌های ۱ ماهه، ۳ ماهه، ۶ ماهه یا هر دوره دیگری اعمال کنید.

فیلترنویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو

 

ابزار غربالگری ارزهای دیجیتال

وقتی که شروع به جستجوی غربالگرهای رمزنگاری می‌کنید؛ معمولا با چندین سرویس مانند TradingView Crypto Screener، BitScreener یا Weiss Crypto Ratings مواجه می‌شوید. TradingView به خودی خود در بین معامله گران بسیار محبوب است. BitScreener بیش از ۲۰۰۰ کوین را پوشش می‌دهد و Weiss Crypto Ratings یک آژانس معتبر است که در ۳۰ سال گذشته به دلیل رتبه بندی‌ها به طور کلی مشهور شده است.

 

چگونه از TradingView Crypto Screener استفاده کنیم؟

بر روی نمای کلی (Overview) کلیک کنید، اطلاعات مربوط به پویایی قیمت، از جمله آخرین قیمت در یک صرافی خاص را خواهید یافت. تغییر قیمت دارایی بر حسب درصد و تغییرات ارز در هفته، روز یا ماه گذشته؛ بالا و پایین دارایی‌ها؛ حجم تجارت و رتبه بندی که بر اساس نتیجه تحلیل تکنیکال انجام شده است. سپس، وقتی روی عملکرد (Performance) کلیک می‌کنید، تغییرات داده‌ها بر اساس تایم فریم‌های مختلف بررسی می‌کنید.

برگه عملکرد TradingView Crypto Screener به شما کمک می‌کند تا به تصویر بزرگ نگاه کنید. پس از تغییر یک بازه زمانی و انتخاب موردی که به آن علاقه دارید، می‌توانید از تغییر قیمت در آن دوره مطلع شوید. برای راحتی شما، درست در کنار این شماره، نمایشگر داده‌های اضافی را نیز قرار می‌دهد که سایر بازه‌های زمانی را پوشش می‌دهد. در این‌جا نیز می‌توانید با افزودن فیلترهای بیش از حد خرید، فروش بیش از حد، کم‌ترین قیمت و بسیاری دیگر، با فیلترها بازی کنید.

فیلترنویسی ارزدیجیتال در تریدینگ ویو

اگر بر روی نوسانگرها (Oscillators) کلیک کنید و به سمت راست حرکت کنید، این جدول با نوسانگرها است که شرایط مختلف بازار را نشان می‌دهد و پیشنهاد می‌کند که آیا باید (B) بخرید یا (S) بفروشید. حرف “N” مخفف خنثی است. جالب است که این توصیه‌ها ممکن است، بسته به فاصله زمانی متفاوت باشد. بسته به سبک معاملاتی خود می‌توانید با فیلترهای TradingView و بازه‌های زمانی بازی کنید.

فیلترنویسی ارزدیجیتال درتریدینگ ویو

از گزینه فیلترها (Filters) که وارد شوید، می‌توانید بسیاری از گزینه‌ها را تنظیم کنید و ژورنال معاملاتی خودتان را در این گزینه‌ها پیاده کنید. در این صورت ارزهایی که با فیلترهای شما همسو و هماهنگی داشته باشند؛ نشان داده می‌شوند. این جریان باعث می‌شود تمامی ارزهایی که با استراتژی معاملاتی شما همسو است، نشان داده شود.

از گزینه تایم فریم نیز می‌توانید بازه‌های زمانی مختلف را انتخاب کنید و دیتاها را بر اساس تغییرات در بازه‌های زمانی مختلف دسته بندی کنید. (مطابق عکس زیر).

فیلترنویسی ارز دیجیتال درتریدینگ ویو

با گزینه‌ای که در عکس زیر مشاهده می‌کنید؛ می‌توانید چیدمان و توکن‌های مختلف و بر اساس اصول اولیه، قابلیت رایگان Weiss Crypto Ratings نیز وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا کوین‌ها را بر اساس ریسک و پاداش سرمایه گذاری، پذیرش، ارزش بازار، رتبه بندی و فناوری مرتب کنید.

فیلتر نویسی ارز دیجیتال درتریدینگ ویو

 

کلام آخر فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو

همان‌طور که اکنون می‌بینید، غربالگرهای کریپتو از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر متفاوت هستند؛ اما یک چیز مشترک برای همه آن‌ها وجود دارد: آن‌ها داده‌ها را جمع می‌کنند. TradingView جامع‌ترین و تجارت محورترین داده‌ها را به صورت رایگان ارائه می‌کند. BitScreener پر از فیلترهای چندگانه است که می‌تواند، به شما در یافتن یک پروژه جالب کمک کند. برای استفاده از فیلتر نویسی ارز دیجیتال در تریدینگ ویو باید به سایت Tradingview.com مراجعه کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا