ردیابی انتشار گاز دی اکسید کربن از معاملات مشتریان

در ۱۳ آپریل، یکی از مشتریان بانک C6 در برزیل تصاویری از حساب بانکی آنلاین خود را به اشتراک گذاشت و فاش کرد که این موسسه مالی انتشار CO2 (دی اکسید کربن) ناشی از خریدهای او را ردیابی می‌کند و از او می‌خواهد که به صورت پولی جبران کند. بانک C6 بیان می‌کند که هدف ابزار جدید الهام بخشیدن به برزیلی‌ها برای اتخاذ رفتارهای پایدارتر است.

 

مشتری بانک توضیح می‎دهد که چگونه بانک برزیلی او تراکنش‌ها را برای انتشار CO2 نظارت می‌کند

در سال‌های اخیر، سیاستمداران بانک‌ها را تحت فشار قرار داده اند تا به اهداف زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیت شرکتی (ESG) پایبند باشند. این امر باعث شده است تا موسسات مالی بر تغییرات آب و هوایی، برابری و عدالت اجتماعی تمرکز کنند. روز پنجشنبه، دکتر سیمون گودک، مدیر عامل Sunfluencer و یکی از مشتریان بانک C6، توضیح داد که چگونه بانک او در حال حاضر از ابزارهایی استفاده می کند که تراکنش‌های مشتریان مربوط به انتشار CO2 را نظارت می‌کند. بانک ردپای کربن تخمینی را برای هر تراکنش انجام شده با حساب محاسبه می‌کند.

 

دکتر گودک در توییتی نوشت:

بانک برزیلی من، C6 Bank، اکنون انتشار گاز دی‌اکسید کربن من را از خرید، مسافرت و غیره ردیابی می‌کند و قویاً مرا تشویق می‌کند که آن‌ها را به صورت پولی جبران کنم. من این پیشرفت را دو سال پیش پیش‌بینی کرده بودم و اکنون به نظر می‌رسد که کم‌کم به واقعیت می‌پیوندد. به دنیای دیستوپیایی (ویران‌شهر (Dystopia) یک جامعه یا سکونت‌گاه خیالی در داستان‌های علمی تخیلی است که در آن، ویژگی‌های منفی، برتری و چیرگی کامل دارند و زندگی در آن دلخواهِ هیچ انسانی نیست. این جوامع معمولاً زمانی از یک جامعه را نشان می‌دهند که به نابودی و هرج‌ومرج رسیده‌است) که در آن زندگی می‌کنیم خوش آمدید.

 

او همچنین خاطرنشان کرد که جی‌پی مورگان سهام قابل توجهی در بانک C6 دارد و پیشنهاد کرد که می‌تواند پیش‌بینی تحولات مشابه در ایالات متحده باشد. جی‌پی مورگان چیس مالک ۴۰ درصد از سهام C6 Bank، یک موسسه مالی دیجیتال برزیلی است که در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا