اخبار متاورساخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

ورود تویوتا و نیسان به دنیای متاورس

دو خودروساز ژاپنی، نیسان و تویوتا، عملیات خود را در متاورس آغاز کرده اند. نمایشگاه مجازی نیسان می‌تواند میزبان رونمایی خودرو و رویدادهای دیگر باشد، در حالی که از فضاهای کاری تویوتا برای برگزاری جلسات کارکنان استفاده می‌شود.

 

امکانات بی حد و حصر

خودروسازان ژاپنی نیسان و تویوتا پس از گزارشی مبنی بر راه‌اندازی نمایشگاه مجازی در حالی که دومی فضای کاری مجازی ایجاد کرده است، به آخرین شرکت‌های جهانی تبدیل شده‌اند که به متاورس پیوستند. با حضور در متاورس، این دو خودروساز به همتایان اروپایی خود فولکس واگن و مرسدس بنز در استفاده از این فناوری می پیوندند.

طبق گزارش Nikkei Asia، نیسان یک نسخه واقعیت دیجیتالی از گالری خود در توکیو Nissan Crossing ایجاد کرده است که می تواند برای راه اندازی وسایل نقلیه و رویدادهای دیگر استفاده شود. شرکت خودروسازی نیسان در وب‌سایت خود اعلام کرد که از طریق Invisible to Visible یک رابط واقعیت افزوده که به متاورس متصل می‌شود، امکانات بی‌پایانی برای خدمات و ارتباطات ایجاد کرده است که رانندگی را راحت‌تر و هیجان‌انگیزتر می‌کند.

 

از سوی دیگر، تویوتا که از نظر حجم یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان جهان است، برای برخی از بخش‌ها و شرکت‌های تابعه خود ایستگاه‌های کاری مجازی ایجاد کرده است. با استفاده از آواتارها، کارمندان در جلسات شرکت، شرکت می کنند و همچنین با یکدیگر چت می کنند.

 

بر اساس این گزارش، تیم های توسعه فنی و منابع انسانی در شرکت مادر در حال حاضر از فضاهای کاری مجازی استفاده می کنند. در این گزارش آمده است که برنامه هایی نیز برای گسترش بیشتر این امر وجود دارد.

 

یکی دیگر از گزینه های ارتباطی

در همین حال، یکی از نمایندگان تویوتا پیشنهاد کرد که همه‌گیری کووید-۱۹ و محدودیت‌های مربوط به حرکت انسان، الهام‌بخش تصمیم این خودروساز برای راه‌اندازی فضاهای کاری مجازی بوده است.

نماینده ناشناس این خودروساز گفت:

با تعداد بیشتری از مردم که به دلیل ویروس کرونا از خانه کار می‌کنند، ما به کارمندان جوان و سایرین، گزینه‌های ارتباطی در داخل شرکت ارائه می‌دهیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا