بهترین مارکت پلیس های NFT + آموزش کامل و رایگان

NFTها مخفف Non Fungible Tokens، دارایی‌ دیجیتالی می‌باشند که با نام توکن‌های غیرمثلی شناخته می‌شوند؛ به این معنا که هر NFT غیر تکراری بوده و فقط یکی از آنها وجود دارد. این توکن می‌تواند در بهترین مارکت پلیس های NFT در قالب فایل موسیقی، ویدیو، یک قطعه هنری و یا هر چیز منحصر به فرد دیجیتالی دیگری به فروش برسد.

 

برترین مارکت پلیس های ان اف تی

بدون شک مارکت‌پلیس‌های بسیاری در این بازار وجود دارند که می‌توانند مناسب نیازهای شما باشند. لیست برخی از برترین مارکت پلیس های NFT را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت تا انتخاب راحت‌تری در این حوزه داشته باشید.

 

مارکت پلیس OpenSea

OpenSea یکی از بزرگترین و برترین مارکت پلیس‌های NFT و مبتنی بر شبکه بلاکچین اتریوم است و به کاربران خود اطمینان می‌دهد که اثر دیجیتالی خود را در جایی امن معامله می‌کنند. این آثار هنری شامل هنر، موسیقی، ویدیو و غیره می‌باشد. در حقیقت پلتفرم اپن‌سی فرصتی را برای کاربران خود ایجاد کرده است تا آثار خلق شده خود را به اشتراک بگذارند و از طریق این پلتفرم، خرید یا فروش کنند. شما می‌توانید اکنون وارد سایت OpenSea شوید و از امکانات آن بهره ببرید.

مارکت پلیس OpenSea

در حال حاضر، این پلتفرم با ۶۰۰,۰۰۰ کاربر به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به یکی از برترین مارکت پلیس های NFT تبدیل شده است. حال باهم نگاهی به مزایا و معایب این پلتفرم بیندازیم:

 • پلتفرم اوپن‌سی برای معاملات خود از هر دو طرف ۲.۵ درصد کارمزد دریافت می‌کند و با توجه به کارمزد صفر تا ۱۵ درصدی رقبای اوپن‌سی، کارمزد این پلتفرم منصفانه است.
 • اوپن‌سی به دلیل فضای کاربری آسان، گزینه مناسبی برای افراد مبتدی می‌باشد.
 • شما می‌توانید با استفاده از پروتکل پالیگان برای بارگذاری NFT خود کارمزد پرداخت نکنید.
 • همچنین این پلتفرم، بیش از ۱۵۰ کوین مختلف را پشتیبانی می‌کند.

 

مارکت پلیس Rarible

Rarible یکی دیگر از برترین مارکت پلیس های NFT بعد از پلتفرم اپن‌سی می‌باشد که رتبه دوم را برای خرید و فروش، کسب کرده است. این پلتفرم توکن بومی خود را با نام RARI منتشر کرده است. این توکن، حکومتی به شمار می‌رود؛ به این یعنی که دارندگان آن می‌توانند پیشنهادات خود را در مورد ارتقای پلتفرم، ارائه و در نمایشگاه NFT شرکت کنند. پلتفرم ریریبل مبتنی برشبکه بلاکچین می‌باشد و امکان دسترسی برای کاربران علاقه مند را فراهم کرده است.

مارکت پلیس Rarible از برترین مارکت پلیس های NFT

ریریبل در سال ۲۰۲۱  اعلام کرد که با شرکت Adobe همکاری می‌کند تا افراد بتوانند با پیوند زدن پروفایل کاربری، اطلاعات خود را به نمایش بگذارند. این ویژگی باعث شده که به مشتریان اطمینان ‌دهد اثر دیجیتالی مورد نظر آنها کاملا قانونی می‌باشد و درنتیجه سبب بالا رفتن ارزش NFT و ایجاد امنیت در ریریبل می‌شود، بدین طریق مالکیت NFT توسط کاربر تایید شده و از خطرات احتمالی محافظت می‌شود. برخی از مزایا و معایب Rarible را به عنوان یکی از برترین مارکت پلیس های NFT، با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

 • هنگامی که اثر دیجیتالی خود را برای فروش در این پلتفرم قرار می‌دهید، به طورخودکار در اوپن‌سی نیز اضافه می‌شود. بنابراین NFT شما در دو پلتفرم به طور همزمان به نمایش گذاشته می‌شود.
 • کاربران برای معاملات آثار هنری، فقط ۵% کارمزد پرداخت می‌کنند. همچنین آنها می توانند ۲.۵% کارمزد را به صورت پیش پرداخت حساب کنند.
 • این پلتفرم به عنوان یکی از برترین مارکت پلیس های NFT می‌تواند علاوه بر بلاکچین اتریوم، از شبکه Flow و Tezos نیز پشتیبانی کند.
 • کاربران در پلتفرم ریریبل می‌توانند از طریق کارت‌های اعتباری اقدام به خرید NFT کنند؛ با این حال، افراد باز هم نیاز به کیف پول دیجیتالی دارند تا دارایی خود را بعد از خرید به آن منتقل کنند. در نظر داشته باشید که این ویژگی برای کاربران ایرانی امکان پذیر نمی‌باشد.
 • همچنین این پلتفرم، از چندین کیف پول دیجیتالی مختلف پشتیبانی می‌کند.
 • برای معامله اثر دیجیتالی در این پلتفرم، هم خریدار هم فروشنده، باید ۲.۵% کارمزد NFT را پرداخت کنند.
 • کاربران ریریبل در نظر داشته باشند که حتما برای معامله اثر دیجیتالی باید از کیف پول‌های اختصاصی شبکه اتریوم استفاده کنند.
 • از دیگر معایب این پلتفرم، رقابت شدید کاربران با یکدیگر می‌باشد که ممکن است برای افراد مبتدی گزینه مناسبی نباشد.

 

مارکت پلیس Nifty Gateway

Nifty Gateway قصد دارد با همکاری افراد مشهور، دنیای دیجیتال خود را ارتقا دهد. از دلایل معروف شدن این پلتفرم و تبدیل شدن آن به یکی از برترین مارکت پلیس های NFT، فروش آثار گران قیمت مانند اثر Pak با نام “The Merge”، به قیمت ۹۱.۸ میلیون دلار بوده است. همچنین حمایت برخی از مؤسسات مانند صرافی معتبر Gemini و شبکه اجتماعی فیسبوک نیز به محبوبیت آن اضافه کرده‌ است.

مارکت پلیس Nifty Gateway از برترین مارکت پلیس های NFT

همچنین کاربران در نظر بگیرند که برای خریدNFT  باید در Gemini حساب باز کنند و برخلاف سایر پلتفرم‌های دیگر که برای ذخیره دارایی از کیف پول دیجیتالی استفاده می‌کنند، در این پلتفرم دارایی کاربران به حساب Gemini منتقل می‌شود. هر کدام از این برترین مارکت پلیس های NFT دارای یک سری معایب و مزایا می‌باشد که خود کاربر باید با بررسی آن به انتخاب درست برسد:

 • امکان بررسی اصالت آثار را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا افراد تشخیص دهند که اثر دیجیتالی، از نظر قانون مشکلی نداشته باشد؛ بنابراین هیچ کلاهبرداری در این پلتفرم امکان‌پذیر نیستو همین ویژگی نشان دهنده امنیت بالای نیفتی گیت‌وی می‌باشد.
 • برای خرید NFT در این پلتفرم شما می‌توانید از کارت‌های اعتباری استفاده کنید که این ویژگی برای کاربران ایرانی پشتیبانی نمی‌شود.
 • افراد می‌توانند بعد از خرید NFT در صورت عدم رضایت وارد حساب کاربری خود شده و درخواست بازپرداخت کنند.
 • بسیاری از NFTهای فروخته شده در این پلتفرم توسط افراد معروفی مانند Beeple ، Micheal Kagan و Deadmau5 به نمایش گذاشته شده اند و اسامی بسیاری از هنرمندان برتر در لیست نیفتی گیت‌وی قرار دارد.
 • به دلیل شرکت افراد محبوب و باتجربه‌ در این پلتفرم، رقابت کمی شدید بوده و ممکن است برای افراد مبتدی که تازه وارد فضای NFT شده‌اند گزینه مناسبی نباشد. بنابراین آن‌ها باید به اندازه کافی حرفه‌ای باشند تا آثارشان دیده شود.
 • یکی دیگر از معایب پلتفرم نیفتی گیت‌وی عدم پشتیبانی از کیف پول دیجیتالی می‌باشد، بنابراین افراد باید دارایی‌های خود را به صرافی بسپارند. در نتیجه با درنظر داشتن خطرات احتمالی، باید به این پلتفرم اعتماد کنند.
 • لازم به ذکر است که این پلتفرم در سال ۲۰۲۱، سرقت یکی ازNFTهای معروف خود را تجربه کرده‌ است.
 • همچنین امکان سوزاندن NFT برای کاربران این پلتفرم وجود ندارد. بنابراین افرادی که بنا به دلایلی قصد حذف کردن اثر دیجیتالی خود را دارند باید در نظر بگیرند که این ویژگی توسط پلتفرم نیفتی گیت‌وی پشتیبانی نمی‌شود.

 

مارکت پلیس Foundation

پلتفرم Foundation.app مبتنی بر شبکه بلاکچین اتریوم است که در لیست برترین مارکت پلیس های NFT و یکی از گران‌ترین پلتفرم‌ها برای فروش آثار هنری می‌باشد و زمینه‌ای را برای کاربران ایجاد کرده تا NFTهای خود را، در قالب تصویر و ویدیو، معامله کنند. کاربران توجه داشته باشند در صورتی می‌توانند NFT خود را در فاندیشن به نمایش بگذارند که توسط یکی از اعضای این پلتفرم دعوت شده باشند.

مارکت پلیس Foundation

در این پلتفرم دو نوع بازارNFT وجود دارد، در بازار اولیه کاربران می‌توانند اولین NFT خود را به عنوان سازنده اصلی بفروشند یا مینت کنند. این در حالی است که همین خریداران در بازار ثانویه، NFTهای فروخته شده را می‌توانند مجددا با قیمت بیشتری بفروشند.

اولین و با ارزش‌ترین NFT در پلتفرم Foundation اثر “Stay Free” بوده است که در زمان خودش به ارزش ۲,۲۲۴ ETH معادل ۵ میلیون دلار فروخته شد. همچنین از حراج‌های قابل توجه در این پلتفرم می‌توان به یک انیمیشن دیجیتالی به نام “Nyan Cat” اشاره کرد که توسط سازنده اصلی Foundation، به قیمت ۳۰۰ ETH معادل ۱.۲ میلیون دلار به فروش رسید. درحال حاضر در این پلتفرم، ۲۶۰,۰۰ عضو فعال و بیش از ۱۰۰,۰۰۰ توکن غیرمثلی برای فروش وجود دارد. برخی از مزایا و معایب فاندیشن را به عنوان یکی از برترین مارکت پلیس های NFT با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

 • هنگامی که کاربران، NFT خود را برای فروش در فاندیشن قرار می‌دهند، به ‌صورت خودکار وارد چند تا از برترین مارکت پلیس های NFT از جمله OpeneSea و Rarible می‌شوند. بدین طریق اثر شما در سه پلتفرم قابل مشاهده خواهد بود.
 • کاربران می‌توانند آثار خود را به مدت ۲۴ ساعت به حراج بگذارند و خریداران می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.
 • استفاده از این پلتفرم آسان می‌باشد و افراد می‌توانند بلافاصله پس از ثبت نام و ایجاد حساب، وارد معامله شوند. بنابراین برای افراد مبتدی علاقه‌مند به این حوزه و بازار، گزینه مناسبی است.
 • از دیگر مزایای آن می‌توان به رقابت پایین بین کاربران فاندیشن اشاره کرد.
 • فاندیشن برای فروش هر توکن غیرمثلی، ۱۵ درصد کارمزد در نظر گرفته است، که به نوبه خود مبلغ کمی نیست.
 • پلتفرم فاندیشن، تنها از ارز اتریوم پشتیبانی می‌کند.
 • محبوبیت کمتر آن نسبت به برترین مارکت پلیس های NFT دیگر را نمی‌توان در نظر نگرفت.

 

مارکت پلیس NBA Top Shot

NBA Top Shot یکی از برترین مارکت پلیس های NFT مبتنی بر شبکه بلاکچین Flow بوده که Dapper Labs درسال ۲۰۲۱ آن را ساخته است و صرفاً به لیگ اتحادیه ملی بسکتبال اختصاص دارد. بنابراین علاقه‌مندان به این ورزش می‌توانند NFTهای مرتبط با NBA را خرید یا فروش کنند. برای ورود به این پلتفرم نیاز به دانسته‌های قوی در رابطه با بلاکچین و کریپتو نیست و تنها عشق به بسکتبال و درک سالم برای معامله مورد نیاز می‌باشد.

مارکت پلیس NBA Top Shot

از سرمایه‌گذاران برجسته‌ پلتفرم NBA می‌توان به مایکل جردن، کوین دورانت، کلی تامپسون اشاره کرد. همچنین این پلتفرم از سایر برترین مارکت پلیس‌ های NFT ورزشی مانند NFL All Day و UFC Strike پشتیبانی می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که پلتفرم NBA در زمان نگارش مقاله بیش از نیم میلیون کاربر فعال دارد و مجموعاً نزدیک به یک میلیارد دلار NFT معامله کرده است. بهتر است تا به برخی از ویژگی‌های مثبت و منفی NBA به عنوان یکی از برترین مارکت پلیس های NFT اشاره کنیم تا به تصمیم‌گیری شما کمک کند:

 • علاقه مندان بسکتبال می‌توانند هیجان انگیزترین لحظات NBA را در این پلتفرم به اشتراک گذاشته و معامله ‌کنند.
 • تمامی آثار دیجیتالی در این پلتفرم، با کارمزد ۵% به فروش می‌رسد؛ بنابراین نسبت به اکثر پلتفرم‌ها، NBA کارمزد پایینی دارد.
 • این پلتفرم با استفاده از رابط کاربری ساده، فضای آسانی را برای افراد مبتدی ایجاد کرده‌ است.
 • در این پلتفرم که یکی از برترین مارکت پلیس های NFT شناحته می‌شود، کاربران شاهد افزایش چشمگیری از قیمت‌های NFT بوده‌اند که باعث کاهش ورود افراد جدید به ان‌بی‌ای شده است.
 • پیش‌تر گفته شد که این پلتفرم یکی از برترین مارکت پلیس های NFT می‌باشد، اما پلتفرم NBA برای کاربرانی که به دنبال سود سریع هستند، گزینه مناسبی نمی‌باشد؛ به این دلیل که هزینه‌ها به طور نوسانی تغییر می‌کنند و امکان ضرر برای کاربر وجود دارد.
 • ان‌بی‌ای مانند سایر پلتفرم‌های دیگر، فضای پرریسکی داشته و کاربر ممکن است در بازی‌های NBA Top Shot پول خود را از دست بدهد. همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که فروشنده بتواند Moments خود را به قیمت پیشنهادی خود، به خریدار بفروشد.
Moments به ویدیوهای برجسته از لیگ برتر NBA گفته می‌شود

 

مارکت پلیس سوپر ریر

SuperRare تمرکز زیادی بر بازاری برای خرید و فروش آثار هنری دیجیتال و منحصر به فرد دارد. هر اثر هنری به طور واقعی توسط یک هنرمند در شبکه ایجاد می شود و به عنوان یک آیتم دیجیتالی قابل جمع‌آوری رمزنگاری شده است که می توانید آن را داشته باشید و تجارت کنید.

3. سوپر ریر (SuperRare) nft

هر اثر هنری در SuperRare یک کلکسیون دیجیتال است، یک شی دیجیتالی که توسط رمزنگاری ایمن شده و در زنجیره بلوکی ردیابی می شود. SuperRare یک شبکه اجتماعی در بازار ایجاد کرده است. از آنجایی که کلکسیون های دیجیتال دارای سابقه شفافی از مالکیت هستند، برای یک محیط اجتماعی عالی هستند. تمام تراکنش ها با استفاده از اتر، ارز دیجیتال بومی شبکه اتریوم انجام می شود. در حال حاضر، SuperRare.com با تعداد کمی از هنرمندان دستچین شده کار می کند. با این حال، می توانید با ارسال فرمی برای نشان دادن هنر خود استفاده کنید تا در رادار آنها برای اضافه شدن به لیستشان قرار بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلتفرم SuperRare به این مقاله مراجعه کنید.

 

مارکت پلیس فاندیشن

Foundation یک پلتفرم تخصصی است که برای گردآوری سازندگان دیجیتال، بومیان رمزارز و کلکسیونرها برای پیشبرد فرهنگ طراحی شده است و تمرکز اصلی آن بر روی هنر دیجیتال است. هر زمان که یک NFT را در Foundation.app معامله می‌کنید، هنرمند ۱۰ درصد از آن تراکنش ثانویه را دریافت می‌کند، به‌عنوان مثال، هر زمانی که یک کلکسیونر کار خود را به دیگری با قیمتی بالاتر دوباره بفروشد، هنرمند ۱۰ درصد از ارزش فروش را به عنوان حق امتیاز دریافت می‌کند.

4. فاندیشن (Foundation) nft

 

مارکت پلیس KnownOrigin

KnownOrigin بازاری است که در آن می توانید آثار هنری دیجیتال کمیاب را کشف و جمع‌آوری کنید. هر اثر هنری دیجیتال در KnownOrigin معتبر و واقعا منحصر به فرد است. سازندگان می توانند از این پلت فرم برای نمایش و فروش آثار خود به مجموعه دارانی که به اصالت اهمیت می دهند، استفاده کنند.همینطور این مارکت توسط بلاک چین اتریوم ایمن شده است. سازندگان می توانند آثار هنری دیجیتال را به صورت jpg یا گیف به گالری KnownOrigin.io با همه فایل ها در IPFS ارسال کنند.

8. KnownOrigin nft

 

مارکت پلیس انجین

بازار انجین مکانیزمی است که به وسیله آن می توانید دارایی های بلاک چین را کاوش و مبادله کنید. این بازار رسمی برای NFT های مبتنی بر Enjin است. انجین تا به امروز، این امکان را فراهم کرده است که ۴۳.۸ میلیون دلار از Enjin Coin برای دارایی های دیجیتال خرج شود که شامل ۲.۱ میلیارد NFT است. تا به امروز در بازار انجین ۸۳۲.۷ هزار قلم کالا معامله شده است. شما می توانید از Enjin Wallet برای فهرست کردن و خرید آسان اقلام بازی و کلکسیون استفاده کنید.

9. مارکت پلیس انجین (Enjin Marketplace) nft

صفحه پروژه‌ها شامل پروژه‌های بلاک چین مبتنی بر Enjin است، در سایت Enjin از مجموعه‌های آیتم‌های بازی مانند Multiverse و بازی‌هایی مانند Age of Rust و The Six Dragons گرفته تا برنامه‌های پاداش گیمیفیکیشن مانند Azure Heroes مایکروسافت، کلکسیون‌های ایجاد شده توسط جامعه، و NFT‌های شرکت‌هایی مانند Binance و Swissborg.

 

مارکت پلیس مینتبل

Mintable یک بازار NFT است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این به سازندگان اجازه می دهد تا NFT های خود را به صورت رایگان مینت کنند و فروش یا حراج آثار خود را برای شما آسان می کند. Mintable در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و توسط یک کارآفرین و سرمایه گذار میلیاردر به نام مارک کوبان حمایت می شود.

15. مینتبل (Mintable) nft

در Mintable، کاربران مختلفی مانند نوازندگان و انیماتورها می توانند دارایی های دیجیتال خود را ایجاد، توزیع، خرید، فروش و تجارت کنند. این پلتفرم به سازندگان اجازه می دهد تا از قراردادهای هوشمند در بلاک چین استفاده کنند تا بتوانند دارایی های دیجیتالی را حتی بدون دانستن نحوه کدنویسی ایجاد کنند. همچنین به سازندگان اجازه می‌دهد فایل‌های دیجیتالی خود مانند PDF و MP4 را به NFT تبدیل کنند که می‌توانند از طریق فروشگاه Mintable خود به بازار عرضه کنند.

استفاده از سایت Mintable.io آسان است و به سازندگان اجازه می‌دهد با استفاده از ویژگی بدون کارامزد پلتفرم، آیتم ها را بوجود آورده و فهرست کنند. چیزی که Mintable را هم برای سازندگان و هم برای مجموعه‌داران جذاب می‌کند، مجموعه چشمگیر دارایی‌های دیجیتال آن است که می‌تواند از هنر تا بازی را شامل شود. اگر در فروش NFT تازه وارد هستید، از آکادمی Mintable دیدن کنید، که موضوعاتی مانند نحوه ایجاد فروشگاه خود، نحوه فروش اقلام بیشتر و نحوه تبلیغ آنها را پوشش می دهد.

قبل از اینکه بتوانید به طور کامل از Mintable استفاده کنید، ابتدا باید اتریوم را از صرافی هایی مانند Gemini و Binance خریداری کنید. سپس باید کیف پول خود را، جایی که می‌توانید دارایی‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنید، به Mintable وصل کنید. همینطور Mintable از کیف پول MetaMask پشتیبانی می کند.

 

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم برترین مارکت پلیس های NFT را برای ساخت، فروش و یا خرید NFT‌، بررسی کنیم. تمامی برترین مارکت پلیس های NFT ی نام برده شده محبوب هستند و زمینه‌ای را برای کاربران ایجاد کرده‌اند که با ساخت اثر دیجیتالی به درآمد برسند و علاوه بر آن، فضای سرگرم کننده‌ای را نیز ایجاد کرده باشند.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا