بهترین ارز های متاورس در سال ۲۰۲۲

ارز های متاورسی

اگر در سال گذشته یکی از اعضای فعال جامعه کریپتو بوده‌اید، میتوان تصور کرد که باید از دنیای مجازی، بازی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی و مفهوم متاورس‌های مبتنی بر سه بعدی آگاه باشید. با توجه به شیوع جهانی کرونا، روش‌ های اجتماعی‌ سازی مبتنی بر واقعیت مجازی برای حفظ سلامت مردم در سراسر جهان بسیار مفید هستند.

مشاغلی که از راه دور فعالیت میکنند به دنبال افزایش سطح بهره وری با معرفی جلسات کاری در متاورس هستند که به گفته بیل گیتس طی دو یا سه سال آینده جایگزین جلسات زوم خواهد شد. برخی حتی در حال افتتاح دفاتر مجازی هستند، مانند مورد Binance.US و FTX.

از نقطه نظر یک سرمایه گذار، میتوان با اطمینان گفت که پلتفرم های متاورس و توکن های متاورس فقط از نظر فرکانس در حال افزایش هستند.

به گفته شرکت تحقیقاتی گارتنر، سرمایه‌گذاران با استقبال خوبی روبرو هستند زیرا پذیرش متاورژن‌ ها در سال‌ های آینده افزایش مییابد و به طور بالقوه به ۲۵ درصد از جمعیت جهان میرسد. Metaverse به عنوان یک مفهوم در سال گذشته رونق گرفته است.

غول‌های بزرگ فناوری بر توسعه و رشد پلتفرم‌های متاورس تمرکز کرده‌اند، از جمله مایکروسافت، که اخیراً Activision بلیزارد را در تلاش برای تضمین جایگاه اصلی در متاورس خریداری کرد.

علاوه بر این، شرکت های بزرگی مانند متا (که قبلاً فیس بوک نام داشت) نیز وارد این فضا می شوند. اگرچه زمان تغییر نام فیسبوک کمی فرصت‌طلبانه و از قبل برنامه‌ریزی شده به نظر میرسد، اما نتایج مثبت عظیمی برای این برند به همراه داشت زیرا آنها در ایجاد تصویری مبنی بر اینکه متا پیشگام در متاورس است، موفق بودند.

اخیراً، صندوق سرمایه گذاری مستقل کره جنوبی تاکید کرد که قصد دارد سبد سرمایه گذاری خود را با افزایش سرمایه گذاری در حوزه های مختلف از جمله محصولات متاورس و هوش مصنوعی گسترش دهد.

هشت ETF متاورس در حال حاضر در کره جنوبی فهرست شده اند، در حالی که هنگ کنگ اولین مورد خود را در ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ راه اندازی می کند. با سرازیر شدن مقادیر عظیمی از سرمایه به سمت چشم‌اندازهای فراسویه و سازمان‌ های سنتی‌ تر که در آن شرکت می‌کنند، فرصت‌ ها بی‌پایان به نظر میرسند.

برای کمک به درک خوبی از اینکه چرا توکن‌ های متاورس ممکن است سودآورترین انواع ارزهای دیجیتال امسال باشند، بیایید فهرست دقیقی از توکن‌ های متاورس را مرور کنیم.

 

اکسی اینفینییتی - Axie Infinity (AXS)

 

اکسی اینفینییتی – Axie Infinity (AXS)

بازی معروف بلاکچینی که در سال ۲۰۲۱ توجه کل جهان را به خود جلب کرد، با اجرای پیشگامانه مفهوم بازی برای کسب درآمد، در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. با این حال، در دو سال اول چندان مورد توجه قرار نگرفت؛

اما در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ (ژوئن ۲۰۲۱)، از آنجایی که مفهوم متاورس در حال افزایش بود، Axie Infinity (AXS) به دلیل هجوم افرادی که میتوانستند با انجام بازی درآمدزایی کنند، به خبرها تبدیل شد.

پس از جمع آوری بودجه ۷.۵ میلیون دلاری از سری A در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، Sky Mavis، خالق Axie Infinity، همچنین توانست بودجه ۱۵۲ میلیون دلاری سری B را به رهبری آندریسن هوروویتز به دست آورد.

پیاده سازی های منحصر به فرد Axie Infinity و تلاش های پیشگامانه مرتبط با مفهوم بازی برای کسب درآمد جذابیتی برای سرمایه گذاران در سراسر جهان داشته است.

با افزایش محبوبیت، هزینه شروع بازی افزایش یافته است (بازیکنان برای شروع باید ۳ Axies داشته باشند). از این رو، مفهوم بورسیه تحصیلی Axie آغاز شد. این شامل یک مدیر (هر بازیکنی که مقدار کافی Axie دارد) و یک دانشمند (کسی که توانایی خرید یک تیم Axie را ندارد) را برای بازی کردن دارد. جوایزی که محقق به دست می آورد بین دانش پژوه و مدیر تقسیم میشود. انشعاب کاملاً به توافق مدیر و محقق بستگی دارد.

 

برای کسب اطلاعات تکمیلی به مقاله “اکسی اینفینیتی + آموزش کسب درآمد از Axie Infinity” مراجعه کنید.

 

ارزش بازار اکسی اینفینیتی

در آغاز سال ۲۰۲۱، ارزش بازار AXS 31 میلیون دلار بود. از آنجایی که تعداد بازیکنان فعال ماهانه از بالای ۵۰۰ هزار نفر در ابتدای سال ۲۰۲۱ به ۲.۷ میلیون نفر در حال حاضر افزایش یافت، در نتیجه تسلط بر بازار و ارزش بازار پروژه افزایش یافت.

در آغاز نوامبر ۲۰۲۱ به اوج ارزش گذاری ۹.۷۷ میلیارد دلار رسید. در حال حاضر، به دلیل یک روند نزولی کلی در بازار های کریپتو، ارزش این توکن در بازار ۴.۵ میلیارد دلار است که تقریباً ۵۰ درصد کاهش نسبت به بالاترین سطح خود را نشان میدهد، اما ۱۰ برابر افزایش نسبت به سال گذشته است.

 

شرکا

در حال حاضر، توکن متاورس پیشرو با کسب‌ و کارهای زیر همکاری کرده است تا ردپای دیجیتالی خود را گسترش دهد و اطمینان حاصل کند که توکن‌ های سراسر جهان را پوشش میدهد:

 • Binance
 •  HTC
 • Kyber Network
 • سامسونگ

سامسونگ قرارداد همکاری با Axie را اعلام کرد که به این توکن اجازه میدهد در کیف پول بلاکچین غول فناوری کره جنوبی فهرست شود.

 • یوبی سافت

با توجه به مقیاس رشد بازی مبتنی بر بلاکچین، یوبی سافت با این پلتفرم شریک شد تا به یک اعتبارسنجی راه اندازی برای Ronin، زنجیره جانبی اتریوم بازی تبدیل شود. این زنجیره جانبی برای اطمینان از بهبود سرعت گیم پلی اصلی پیاده سازی شده و بدون هیچ تاخیری قابل مدیریت است.

همانطور که قبلا ذکر شد، AXS یک بازی برای کسب درآمد است که محورهای (NFT) را در اختیار بازیکنان قرار میدهد که می توانند در ازای توکن AXS مربوطه (توکن های بازی) معامله شوند.

بازیکنان Smooth Love Potion (SLP) را به‌عنوان توکن‌ های پاداش درون بازی به دست می‌آورند که میتوانند برای پرورش Axies جدید استفاده شوند. توکن AXS دارای ابزارهای مختلف مانند حاکمیت و سهام است. این فرآیند شرط بندی به کاربران امکان میدهد تا جوایز هفتگی کسب کنند.

 

بلوک توپیا - Bloktopia (BLOK)

 

بلاک توپیا – Bloktopia (BLOK)

Bloktopia یک آسمان خراش مجازی است که از ۲۱ سطح مختلف تشکیل شده است و برای تامین کل عرضه بیت کوین، یعنی ۲۱ میلیون، طراحی شده است.

دارندگان توکن Bloktopia به عنوان Bloktopians شناخته میشوند که به امکانات مختلف موجود در پلتفرم دسترسی اختصاصی خواهند داشت.

مانند هر پلتفرم متاورس دیگری، BLOK نیز ایده اولیه ای برای تغییر شکل آینده و تغییر تمرکز جهان از دنیای واقعی به دنیای مجازی داشت که میتواند بسیاری از فعالیت های انجام شده در دنیای واقعی و موارد دیگر را تقلید کند.

BLOK از زمان تأسیس در سال ۲۰۲۱ توسط دو بنیانگذار، پدی کارول و راس توکلی، مأموریتی برای تسریع آگاهی عمومی در مورد متاورس بوده است. از آنجایی که این پلتفرم جذب عمومی و برنامه های سرمایه گذاری بیشتری را از برند های مشهور جذب میکند، هدف نهایی آن این است که پلتفرم متاورس باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موفقیت آن، اجازه دهید نگاهی کوتاه به ارزش بازار آن از زمان IDO داشته باشیم.

 

ارزش بازار بلاک توپیا

Bloktopia از زمان راه اندازی Initial Dex Offering (IDO) موفقیت بزرگی داشته است. توکن متاورس در دور اولیه با استقبال خوبی روبرو شد زیرا این توکن با ارزش بازار ۴۷۱ میلیون دلار در نوامبر ۲۰۲۱ عرضه شد.

پلتفرم Bloktopia بر روی شبکه Polygon با استفاده از موتور بازی Unity3D ساخته شده است. Unity در درجه اول توسط شرکت های سازنده بازی استفاده میشود. موتور توسعه سه بعدی بدون شک پیشرفته ترین و کامل ترین موتور بازی های ویدیویی است که گرافیکی با کیفیت عالی ارائه میدهد.

 

شرکا

اخیرا، بلوکتوپیا موفق شده است با چند شرکت مشارکت کند. که برخی از آنها به شرح زیر است:

 • Avalanche
 • DuckDAO
 •  KuCoin Labs
 • Polygon Network
 •  Shima Capital
 • TKX Capital
 • CoinMarketCap

Metahero x Bloktopia مورد انتظارترین شراکتی بود که هیاهوی زیادی را از سوی جامعه کریپتو به خود جلب کرد. با توجه به دنیای مجازی دقیق بلوک‌ توپیا و نیاز به طراحی‌ های ساختاری و معماری واقعی، فناوری تولید آواتار سه‌بعدی ارائه‌ شده توسط Metahero یک تغییر دهنده بازی برای پلتفرم Bloktopia است.

از آنجایی که پلتفرم Bloktopia دارای طراحی ساختاری است که شبیه یک آسمان خراش با ۲۱ سطح منحصر به فرد است، Bloktopians این آزادی را دارند که با امکانات مختلف موجود در این پلتفرم تعامل داشته باشند.

با ورود برند های بیشتر و بیشتری به این پلتفرم، Bloktopians میتوانند با آنها تعامل داشته باشند و دارایی‌ های مختلف مجازی درون بازی را خریداری کنند که در پلتفرم Bloktopia با استفاده از $BLOK قابل استفاده خواهند بود.

علاوه بر این، توکن‌ های Bloktopia میتوانند توسط HODLers برای فروش و خرید املاک و مستغلات که به نام Reblok شناخته میشوند استفاده شوند.

دارندگان Reblok NFT بخشی از شورای حکومت هستند. این به آنها اجازه میدهد تا در چندین رویداد رای گیری برای تصمیم گیری در مورد مسائل ضروری مربوط به پلتفرم شرکت کنند.

 

کرومیا - Chromia (CHR)

 

کرومیا – Chromia (CHR)

Chromia، با پشتیبانی ChromaWay، در ماه می ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد. از آنجایی که توکن metaverse یکی از قدیمی‌ترین بازیکنان در جامعه رمزنگاری است، از شهرت قابل توجهی در بین گیک‌ های رمزنگاری برخوردار است.

Chromia متاورس محبوب My Neighbor Alice و بازی P2E Mines of Dalarnia را تقویت کرده است. علاوه بر این، Revolve Games نیز با Chromia متحد شده و موافقت کرده است که از فناوری CHR استفاده کند. این فشار زمانی انجام میشود که توسعه دنیای بازی های به هم پیوسته سرعت می گیرد.

یک برنامه گرنت Metaverse کمک هزینه تحقیق و توسعه را به دقیق ترین و کامل ترین مفاهیم اعطا می کند. با تیم اصلی خود شامل Henrik Hjelte، Or Perelman و Alex Mizrahi، این تیم قصد دارد از تجربیات آنها استفاده کند و یک زیرساخت اینترنتی غیرمتمرکز با میزبانی عمومی ایجاد کند که به کاربران امکان میدهد داده های خود را کنترل کنند.

CHR به دلیل ساخت راه حل برای چندین بانک، شرکت و مؤسسه دولتی مشهور است.

 

ارزش بازار کرومیا

CHR با ویژگی‌های منحصر به‌ فرد مختلفی که اجرای جدیدی از مفهوم متاورس را نشان میدهد، در ژانویه ۲۰۲۱ نه میلیون دلار ارزش داشت.

با این حال، با ادامه روند متاورس، قیمت توکن تقریباً ۳۰ برابر با ارزش بازار ۲۴۲ میلیون دلار در یک بازه زمانی ۲ ماهه افزایش یافت. ارزش بازار توکن به بالاترین حد خود یعنی ۷۲۰ میلیون دلار رسید. در حال حاضر، توکن متاورس با ارزش بازار ۴۵۸ میلیون دلار، ۵۰ برابر از ارزش سال گذشته خود است.

 

شرکا

با توجه به کارایی پیاده‌سازی بلاکچین، CHR موفق شده است با سرمایه‌گذاری‌ های بازی رمزنگاری زیر شریک شود:

 • Chain of Alliance
 • Krystopia: Nova’s Journey
 • Mines of Dalarnia
 • My Neighbor Alice

علاوه بر این، شرکای سازمانی Chromia به شرح زیر است:

 • Capchap
 • LAC PropertyChain
 • Lingon

برای شروع، توکن CHR به عنوان یک ارز در اقتصاد Chromia عمل می کند. با همگام سازی کارآمد آن با چندین برنامه DeFi، کاربران می توانند از توکن های CHR برای سرمایه گذاری و پرداخت هزینه های عملیاتی دیگر استفاده کنند.

 

دسنترالند - Decentraland (MANA)

 

دسنترالند – Decentraland (MANA)

از زمان ظهور بازی های ویدئویی شبیه سازی زندگی مانند The Sims، میلیون ها بازیکن در سراسر جهان به این حالت بازی رفته اند. به همین دلیل، زمانی که جامعه بازی های رمزنگاری ایده یک پروژه بازی شبیه ساز زندگی مجازی را دادند، بسیاری از مدیران مشتاق پروژه با ایده های بصری خود ورود کردند.

Decentraland نیازی به معرفی در لیست توکن های متاورس بالقوه ندارد. از آنجایی که کاربران رسانه‌ های اجتماعی نسبت به حضور دیجیتالی خود آگاه‌ تر هستند، پروژه‌هایی مانند MANA وارد عمل میشوند که میتوانند جایگزینی برای فعالیت‌ های دنیای واقعی ما باشند و ما را در اوقات فراغت خود سرگرم کنند.

اگرچه Decentraland حدودا ۵ سال پیش تأسیس شد، اما تسلط آنها بر بازار تنها در ۱۲ تا ۱۶ ماه گذشته افزایش یافته است. یک توکن ERC-20، MANA با ایده عادی سازی خرید و فروش زمین مجازی در متاورس شکل گرفت.

ساختار کلی پلتفرم به چهار دسته عمده تقسیم می شود:

 • Districts
 •  LAND
 •  Plazas
 •  Roads

کاربران میتوانند از مناطق موضوعی بازدید کنند، قطعات مجازی LAND را داشته باشند و در رویداد های مورد علاقه خود شرکت کنند. قطعات LAND قطعات مشخص شده زمین هستند که میتوانند در بازار معامله شوند.

مناطق جایی هستند که املاک خصوصی با موضوعات اختصاصی قرار دارند و معمولاً برای فروش نیستند. علاوه بر این، میدان‌ ها برای بازیکنان طراحی شده‌اند که دارای قدمت بالایی هستند. میدان ها نیز برای فروش نیستند.

 

ارزش بازار دسنترالند

هر کسی که از طرفداران متاورس است، حتماً در مورد موفقیت بی نظیر MANA در جهان کریپتو شنیده است. MANA سال ۲۰۲۱ را با ارزش بازار ۱۲۴ میلیون دلاری آغاز کرد که برای پروژه ای در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

با این حال، از آنجایی که روایت متاورس پابرجا بود و Decentraland یکی از پیشگامان آن بود، توکن متاورس توانست ارزش بازار خود را در عرض ۲ ماه تا مارس ۲۰۲۱ به ۱ میلیارد دلار برساند.

منحصر به فرد بودن در پیاده سازی و عمق پلتفرم به توکن متاورس کمک کرد تا ارزش بازار خود را افزایش دهد و ارزش بازار خود را تا ماه می دو برابر کند و به رقم خیره کننده ۲.۴۷ میلیارد دلار برساند.

با این حال، رشد چشمگیر واقعی در سه ماهه گذشته مشاهده شد، زمانی که توکن تقریباً پنج برابر شد و به ارزش بازار بی سابقه ۱۰ میلیارد دلار رسید. در حال حاضر، ارزش بازار این توکن ۵ میلیارد دلار است که هنوز بسیار بالاتر از ارزش بازار آن در تاریخ مشابه در سال گذشته است.

 

شرکا

تسلط Decntraland بر بازار از ابتدای سال ۲۰۲۱ در حال افزایش بوده است. به همین دلیل، توکن متاورس توانسته است با تعداد کمی از غول‌ های تجاری مشهور مشارکت کند. که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

 •  Binance
 • Blende
 • Under Armour

Samsung Electronics با MANA شریک می شود تا یک فروشگاه دیجیتال در metaverse افتتاح کند.

پلتفرم متاورس به دارندگان اجازه میدهد تا با استفاده از توکن های MANA مربوطه خود، با اکوسیستم های درون بازی درگیر شوند. در حال حاضر، عملیات پلتفرم را میتوان به دو صورت دسته بندی کرد:

The Builder: اگر هیچ مهارت کدنویسی ندارید و فقط می خواهید بازی را انجام دهید، می توانید با خرید MANA از هر بازار ارز دیجیتال شروع کنید و توکن های MANA را به کیف پول خود منتقل کنید که می توانید در وب سایت MANA به آن دسترسی داشته باشید.

این به شما این امکان را می دهد که به سادگی عناصر از پیش ساخته شده را روی محیط های صحنه از پیش تعیین شده بکشید و رها کنید تا نسخه زمین یا دارایی خود را ایجاد کنید که می تواند به عنوان یک NFT جداگانه در اکوسیستم MANA فروخته شود.

Decentraland SDK: کدی را از طریق نرم افزار بنویسید تا مقدار اولیه توکن های MANA را چند برابر کنید. هنگامی که پس از اتصال کیف پول خود وارد بازی می شوید، در معرض مجموعه وسیعی از امکانات و دارایی های دیجیتالی قرار میگیرید که در انتظار خرید و فروش توسط خریداران بالقوه هستند.

با توجه به این امکانات رشد و افزایش عمق پلتفرم، سرمایه گذاران بیشتری به سمت بازی متاورس هجوم می آورند.

 

کوین انجین - Enjin Coin (ENJ)

 

کوین انجین – Enjin Coin (ENJ)

شبکه Enjin در ابتدا در ژوئن ۲۰۱۸ در شبکه اصلی اتریوم راه اندازی شد. با این حال، شرکت پشتیبان Enjin، در سال ۲۰۰۹ به عنوان توسعه دهنده محصولات بازی مبتنی بر بلاکچین تاسیس شد.

این امر انجین را به یکی از قدیمی‌ترین بازیگران در بازار متاورس و به طور کلی ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند. پلتفرم بازی جامعه بر روی توسعه پلتفرمی متمرکز بود که امکان دسترسی چند نفره را فراهم میکند تا اطمینان حاصل شود که مردم می توانند با بازیکنان جدید در سراسر جهان تعامل داشته باشند.

با این حال، این شرکت تنها از سال ۲۰۱۷ با ICO خود که توانست در مجموع ۱۸.۹ میلیون دلار درآمد کسب کند، اهمیت پیدا کرد. این امر رشد و محبوبیت ENJ را افزایش داد و به سرمایه گذاری تجاری کمک کرد تا ابزارها و خدمات بلاکچین سیستماتیک و استاندارد شده را توسعه دهد.

 

ارزش بازار کوین انجین

به گفته بسیاری از کارشناسان رمزارز، Enjin Coin در سال ۲۰۲۱ موفقیت بزرگی داشته است.

از ژانویه ۲۰۲۱، ENJ ارزش بازاری ۱۰۰ میلیون دلاری داشت. خوشبختانه، روند صعودی سه ماهه اول ۲۰۲۱ با افزایش ارزش بازار به ده برابر بیشتر در عرض ۲ ماه، ENJ را نیز همراهی کرد.

تا پایان ماه مارس ۲۰۲۱، ENJ دارای ارزش بازار بی‌ سابقه ۱ میلیارد دلاری بود. زمانی که تبلیغات متاورس به اوج خود رسید، ارزش بازار ENJ به ۳.۹۳ میلیارد دلار رسید. در حال حاضر، ارزش بازار این توکن ۲.۱۸ میلیارد دلار است.

از آنجایی که ENJ برای طولانی ترین زمان در بازار ارزهای دیجیتال حضور داشته است، توسعه دهندگان به خوبی از برنامه های بلاکچین آگاه هستند. به همین دلیل، توکن های ENJ می توانند توسط توسعه دهندگان به عنوان ارز درون بازی استفاده شوند. این پلتفرم قصد دارد با بیش از ۲۵۰۰۰۰ وب سایت بازی موجود برای ادغام موفقیت آمیز ENJ به عنوان ارز درون بازی شریک شود.

 

اپیک پرایم - Epik Prime (EPIK)

 

اپیک پرایم – Epik Prime (EPIK)

Epik Prime (EPIK) یک پلتفرم NFT است که در سال ۲۰۱۸ با هدف بهبود کیفیت اقلام دیجیتال برای برندها و بازی ها تأسیس شد. ایده این بود که کنترل را در دست بازیکنان قرار دهد و دارایی‌ های دیجیتالی با کیفیت عالی را برای ارتقای شیوه بیان مردم فراهم کند.

از آنجایی که مجموعه‌های اقلام دیجیتال عموماً به سمت یک موضوع خاص مرتبط با وضعیت، هویت یا عملکرد مورد هدف قرار می‌گیرند، EPIK راه خود را به عنوان یک نشانگر برجسته برای دارایی‌ های دیجیتال ممتاز برای برند ها و بازی‌ ها باز میکند.

 

ارزش بازار اپیک پرایم

علیرغم حماسی بودن پیاده سازی ها، سفر EPIK برای سرمایه گذاری در بازار نسبتا کسل کننده بوده است. اگرچه توکن متاورس از دور اولیه تامین مالی خود با استقبال قابل توجهی روبرو شد، ارزش بازار آن از زمان عرضه عمومی در حال کاهش بوده است.

از دسامبر ۲۰۲۱، زمانی که ارزش بازار آن ۹۲ میلیون دلار بود، به دلیل روند نزولی کلی، در حال کاهش مداوم بوده است. با این حال، بیشتر به ارزش فعلی کاهش یافته است که بیش از ۵۰٪ کمتر از ارزش راه اندازی در ۴۲ میلیون دلار است.

اگر شما یک HODLer توکن EPIK هستید، برای شما خوشایند است زیرا HODLers میتواند دسترسی اختصاصی به اکوسیستم EPIK داشته باشد.

این پلتفرم به کاربران اجازه میدهد تا توکن‌های EPIK خود را برای دسترسی به Epik Prime (یک سرویس ممتاز) به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، اگر کاربران بخواهند عضویت خود را از Epik Prime به Epik Prime+ ارتقا دهند، میتوانند واجد شرایط ایردراپ‌ های انحصاری NFT غیر از جوایز شرط‌بندی شوند.

علاوه بر این، میتوانید از توکن های EPIK خود در بازی های زیر استفاده کنید:

 • AdventureQuest 3D (Korn: Battle Concert Arena)
 •  Avakin Life: HEAD
 •  Food Truck Chef (featuring Chef Duff Goldman)
 • Scotty McCreery at Club Cooee
 • ULTRAMAN: Arena of Valor

 

متا قهرمان - Meta Hero (HERO)

 

متا هیرو – Meta Hero (HERO)

در حالی که بیشترین توکن‌ های متاورس موجود در این لیست حداقل ۲ تا ۳ سال است که در جامعه رمزنگاری وجود دارند، متا هیرو (HERO) تنها یک سال است که وجود دارد. با این حال، این فقدان تجربه بر عمق قابلیت های پلتفرم و تیم آن سایه ننداخته است.

Meta Hero فناوری متاسکن را ارائه می دهد، یک محفظه سه بعدی متشکل از ۱۶ پایه متحرک و چهار دوربین. علاوه بر این، در مجموع ۶۴ دستگاه برای ضبط تصاویر تنظیم شده است که از هماهنگی کامل جسم اطمینان حاصل میکند.

 

ارزش بازار متا هیرو

زمانی که HERO ایده پروژه خود را فاش کرد و نمونه اولیه را در مورد پیاده سازی کسب و کار خود به جهانیان نشان داد، فروش IDO آنها بسیار پیش بینی میشد.

عمق اجرای نسل بعدی فناوری سه بعدی آن باعث شد که Meta Hero ارزش بازار خود را در اولین ماه عرضه عمومی خود در دسامبر ۲۰۲۱ به ۷۰۰ میلیون دلار افزایش دهد. اگرچه بازار کلی کریپتو با روند های نزولی ثابت ابری شده است، HERO توانسته جایگاه خود را حفظ کند و تنها شاهد کاهش ۳۰ درصدی ارزش بازار خود با ارزش فعلی ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.

 

شرکا

HERO در مورد ایجاد تحول در سطح جزئیات آواتارها در متاورس مصمم است. فناوری اسکن سه بعدی آنها در درجه اول برای اندازه گیری دقیق آواتارهای سه بعدی هدف قرار گرفته است. از این رو بسیاری از سرمایه گذاران کوچک و بزرگ برای تحقق هدف خود با توکن متاورس شریک شده اند. که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

 • Bloktopia
 •  Sony

Bloktopia x Metahero با یک انگیزه مشترک برای ارائه آواتار های سه بعدی دقیق به افرادی که برای جلسات بازی خود در شبکه Bloktopia ثبت نام می کنند اتفاق افتاد.

از آنجایی که Metahero ترکیبی هوشمند از مدل های B2B و B2C است، مزایای بزرگی را برای همه کاربران خود به ارمغان می آورد. این توکن برای همه تراکنش‌ها در اکوسیستم Meta Hero از جمله متاسکن HD، صدور مجوز و فروش NFT استفاده می‌شود.

با توجه به اینکه پرینت سه بعدی مهم ترین ابزار Metahero در کنار گسترش به سمت پلاستیک های قابل بازیافت است، HODLers توکن HERO بسیار جذاب هستند.

 

همسایه من آلیس - MyNeighborAlice (ALICE)

 

همسایه من آلیس – MyNeighborAlice (ALICE)

MyNeighbourAlice (ALICE) یک بازی متاورس P2E در حال ظهور است که هنوز راه اندازی نشده است. مفهوم بازی شبیه به Animal Crossing است، در حالی که به بازیکنان اجازه می دهد NFT هایی را جمع آوری کنند که هم در داخل و هم در خارج از اکوسیستم ALICE قابل معامله هستند.

MyNeighbourAlice به تازگی دسترسی پیش آلفا را بسته است و انتظار میرود که بازی کامل را در سال ۲۰۲۲ عرضه کند. دنیای مجازی ALICE از چندین جزیره تشکیل شده است که میتوانند به عنوان زمین های جداگانه در نظر گرفته شوند.

هر قطعه میتواند به عنوان یک NFT جداگانه در داخل و خارج از اکوسیستم معامله شود. انعطاف‌ پذیری در پیاده‌سازی بلاکچین توکن به بازیکنان این امکان را میدهد که دارایی درون بازی خود را سفارشی کنند، دارایی‌ های دیجیتال خود را تزئین کنند و حتی زمین زیر ملک خود را سفارشی کنند.

 

ارزش بازار بازی همسایه من آلیس

ALICE در طول سال گذشته مورد علاقه بوده است. بسیاری از HODLers کریپتو درازمدت به پیاده سازی ALICE و آنچه که برای دنیای کریپتو داشت علاقه مند بودند.

به همین دلیل، ALICE در رویداد پیش فروش خود از حمایت بی نظیر جامعه برخوردار شد و در عرض ۳۰ روز به ۵۰۰ میلیون دلار رسید. با این حال، نزولی نشان داد که توکن در جولای ۲۰۲۱ به ۷۴ میلیون دلار رسید. پس از آن، توکن موفق شد در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ رکورد جدیدی را با ارزش بازار ۸۷۰ میلیون دلار به دست آورد.

توکن های ALICE را میتوان برای خرید آیتم های درون بازی که شامل زمین و اقلام آرایشی برای آواتار است، استفاده کرد. علاوه بر این، توکن را میتوانید برای کسب سود استیک کنید.

این کاربران را تشویق میکند که دارایی های خود را حفظ کنند. علاوه بر آن، دارندگان این توکن میتوانند در یک فرآیند حکمرانی غیرمتمرکز شرکت کنند. این به آن‌ ها در تصمیم‌ گیری درباره استفاده از درآمد، افزایش رشد پلتفرم و پیشنهاد بهبود در توسعه بازی میدهد.

 

روباه قرمز - RedFox (RFOX)

 

آر فاکس – RedFox (RFOX)

در حالی که اکثر پروژه‌های متاورس بر عرضه محصولات به بازار متمرکز هستند، جهان شاهد بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال مبتنی بر خدمات نبوده است. هدف RedFox (RFOX) این است که رهبر جهانی در تجربه متاورس همه جانبه متمرکز بر خرده فروشی، رسانه، بازی و پاداش باشد.
از زمان راه اندازی در فوریه ۲۰۲۱، RedFox در تبدیل شدن به اولین سازنده سرمایه گذاری بلاکچین در جنوب شرقی آسیا فعال بوده است. ایده اولیه پروژه متاورس توسعه چندین سرمایه گذاری تجاری در حوزه رمزنگاری برای پر کردن جامعه کریپتو با ایده های تجاری قابل توجه و شهودی است.

 

ارزش بازار آر فاکس

با توجه به تغییرات ساختاری منحصر به فرد و شهودی در نسخه متاورس خود، RFOX در فوریه ۲۰۲۱ معاملات خود را با ارزش بازار ۱۰۰ میلیون دلار آغاز کرد. با این حال، روند نزولی سه ماهه دوم ۲۰۲۱ RFOX را نیز تحت تأثیر قرار داد و آن را به پایین ترین ارزش بازار ۴۳ میلیون دلاری رساند. خوشبختانه، RFOX دوباره بازگشت و به بالاترین رکورد جدید خود یعنی ۴۴۰ میلیون دلار در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ رسید.

از آنجایی که RFOX رویکردی همه جانبه برای ارائه فرصت های تجاری برای سرمایه گذاری های جدید دارد، کاربرد آن را میتوان در ابعاد مختلف دسته بندی کرد:

RFOX VALT: به کاربران کمک میکند تا در اکوسیستم RFOX تعامل داشته باشند.

RFOX NFTs: ها را با استفاده از RFOX به عنوان روش پرداخت معامله کنید.

RFOX Games: بازی‌ های RFOX را با کمک توکن‌ های RFOX انجام دهید و حتی توکن‌ های RFOX را به عنوان پاداش درون سیستم کسب کنید.

RFOX Media: کاربران می توانند از توکن های RFOX برای خرید محتوای رسانه ای مانند تصاویر و فیلم ها استفاده کنند.

RFOX Finance: در محصولات DeFi مانند سهام و استخرهای نقدینگی شرکت کنید تا توکن های RFOX به دست آورید.

 

سند باکس - The Sandbox (SAND)

 

سند باکس – The Sandbox (SAND)

از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۱۲، Sandbox (SAND) همیشه برنامه ریزی کرده بود تا پلتفرمی را توسعه دهد که برای همه نوع گیمرها در سراسر جهان قابل دسترسی باشد. به همین دلیل، در ابتدا برای هر دو سیستم عامل موبایل و ویندوز راه اندازی شد. در سال ۲۰۱۵ بر روی Steam راه اندازی شد.

با این حال، این برند در سال ۲۰۱۸ توسط Animoca Brands خریداری شد و در نهایت در دنیای متاورژن سه بعدی مبتنی بر بلاکچین مورد استفاده قرار گرفت.

سند باکس یکی از متنوع‌ ترین بازی‌ های متاورس با عمقی است که فقط در بازی‌ های اختصاصی پلتفرم خاص یافت می‌شود. به همین دلیل است که افراد بیشتری به این پلتفرم ملحق میشوند زیرا از فعالیت های ساخت، مالکیت و کسب درآمد از دارایی های دیجیتال خود لذت میبرند.

شبیه به Decentraland، سند باکس به کاربران اجازه میدهد تا زمین‌هایی را به‌عنوان NFT خریداری کرده و مالک آن شوند. اخیراً خبر فروش ۴.۳ میلیون دلاری زمین را منتشر کرده است. Republic Realm موفق شد گروه Metaverse را در رقابت گران ترین خرید در صحنه متاورس شکست دهد.

اخیراً، گروه متاورس موفق شده بود در مجموع ۱۱۶ قطعه بافته شده را خریداری کند که ارزش آنها بیش از ۲.۳ میلیون دلار است. به گفته اندرو کیگوئل، مدیر اجرایی Tokens.com، این خرید را می توان به راحتی مانند خرید زمین در منهتن ۲۵۰ سال پیش در نظر گرفت، زمانی که شهر هنوز در حال توسعه بود.

 

برای کسب اطلاعات تکمیلی به مقاله بازی محبوب سندباکس Sandbox 3D – آموزش و معرفی مراجعه کنید.

 

ارزش بازار سند باکس

اگر از دنبال کنندگان مشتاق فضای متاورس بوده اید، باید از رشد ارزش گذاری SAND آگاه باشید، در ژانویه ۲۰۲۱، ارزش این توکن ۲۳ میلیون دلار بود.

با توجه به روند صعودی کلی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، ارزش بازار توکن متاورس تا پایان سه ماهه اول به ۵۰۰ میلیون دلار افزایش یافت.

با توجه به منحصر به فرد بودن پلتفرم، انبوهی از قابلیت ها و آگاهی رو به رشد از طریق بازاریابی و مشارکت، SAND توانست به اوج خود برسد و ارزش بازار خود را به بالاترین حد خود یعنی ۷.۵ میلیارد دلار برساند. با توجه به روندهای نزولی اخیر، ارزش این توکن در حال حاضر ۳.۳ میلیارد دلار است.

 

شرکا

SAND از زمان راه اندازی خود، لیست بلندبالایی از شرکا و سرمایه گذاران را جذب کرده است. بیایید نگاهی به برخی از موارد قابل توجه بیندازیم.

 •  Adidas
 •  BlockchainSpace
 • Care Bears
 • Simplex
 • Snoop Dogg
 • The Smurfs
 • The Walking Dead

دارندگان SAND میتوانند برای خرید درون بازی قطعات LAND و خرید و فروش لوازم جانبی مختلف و دارایی های درون بازی از توکن ها استفاده کنند.

 

ستاره اطلس - Star Atlas (ATLAS)

 

استار اطلس – Star Atlas (ATLAS)

ستاره اطلس (ATLAS) در دسامبر ۲۰۲۱ پرتاب شد، تنها با هدف توسعه ابر وجهی با مضمون فضایی. Star Atlas خود را به عنوان یک “بازی استراتژیک بزرگ اکتشاف فضا، تسخیر سرزمینی، تسلط سیاسی و موارد دیگر” معرفی می کند. ۹۵ درصد از دارایی های دیجیتال موجود در اکوسیستم NFT هستند که می توانند در بازار معامله شوند.

 

ارزش بازار اطلس استار

مفهوم سورئال خارج از جهان توسعه یک دنیای مجازی در فضا جامعه را در مرحله IDO جذب کرد. این توکن به ATLAS کمک کرد تا با مجموع ۳۰۰ میلیون دلار در سپتامبر ۲۰۲۱ راه اندازی شود. در طول موج صعودی سه ماهه آخر، این توکن توانست با بالاترین قیمت ۴۵۸ میلیون دلاری به ارتفاعات جدیدی صعود کند. با این حال، با توجه به روندهای نزولی، توکن متاورس در بازار ۱۳۸ میلیون دلار قرار دارد.

در بازی آینده‌ اکتشاف فضا، بازیکنان میتوانند دارایی‌های درون بازی را بخرند و معامله کنند تا تجربه بازی خود را در اکوسیستم افزایش دهند. به عنوان ارز درون بازی اکوسیستم، ATLAS همچنین میتواند به عنوان یک نشانه حاکمیتی استفاده شود تا به HODLers اجازه دهد تا در تصمیم گیری های اصلی در مورد توسعه بازی، حرفی برای گفتن داشته باشند.

 

سوشی سواپ - SushiSwap (SUSHI)

 

سوشی سواپ – SushiSwap (SUSHI)

SushiSwap اولین بار در آگوست ۲۰۲۰ مشاهده شد، زمانی که این توکن رسماً به عنوان فورک Uniswap راه اندازی شد. بخش منحصر به فرد در مورد مشارکت Sushi در این لیست این است که هم یک توکن متاورس و هم یک تبادل DeFi است.

صرافی غیرمتمرکز به عنوان یک مبادله توکن AMM شروع به کار کرد، اما از آن زمان مجموعه محصولات خود را به وام، کشاورزی، لانچ پد و موارد دیگر گسترش داده است. Shoyu، آخرین محصول، یک بازار فراجهانی NFT است که سوشی برای هنر دیجیتال راه اندازی کرده است.

 

ارزش بازار سوشی سواپ

SUSHI سال ۲۰۲۱ را با ارزش بازار ۵۹۳ میلیون دلار آغاز کرد و تا پایان فوریه ۲۰۲۱ به ارزش ۲ میلیارد دلار رسید. موج صعودی این توکن را تا پایان مارس ۲۰۲۱ به ۲.۹ میلیارد دلار رساند.

توکن‌های SUSHI نشانه‌های حاکمیتی هستند که به کاربران این شانس را میدهند تا در تصمیم‌ گیری‌ های مربوط به تصمیمات عملیاتی محوری در توسعه اکوسیستم شرکت کنند.

 

وکس - WAX (WAXP)

 

وکس – WAX (WAXP)

Worldwide Asset Exchange (WAX) در سال ۲۰۱۷ با ایده توسعه سازگارترین بلاکچین برای کلکسیون ها، NFTS و بازی ها تاسیس شد.

هدف سازندگان این بود که سیستمی را توسعه دهند که بتواند برای اهداف متعدد از جمله خرید و تجارت دارایی های دیجیتال استفاده شود.

WAXP به عنوان یک توکن حرفه ای متاورس، قابلیت ارائه خدمات تراکنش های تجارت الکترونیکی اختصاصی در یک محیط متاورس را دارد. در حالت ایده‌آل، این امر باید WAXP را به انتخاب شماره یک برای گزینه‌ های تراکنش تجارت الکترونیک پس از اجرای موفقیت‌ آمیز خدمات بلاکچین تبدیل کند.

 

ارزش بازار وکس

فقط یک سال پیش، WAXP در بازار ۵۳ میلیون دلاری قرار داشت. عمق ویژگی های موجود در ابزار توکن، سرمایه گذاران و دلالان را به خود جذب کرد. این امر منجر به افزایش ارزش بازار توکن به تقریباً ۱۰ برابر ارزش اولیه خود در سال ۲۰۲۱ به ۵۱۶ میلیون دلار رسید. پتانسیل رشد WAXP در ماه مارس به پایان نرسیده بود زیرا این توکن تنها چند ماه بعد در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ با ارزش بازار ۱.۷۳ میلیارد دلار توانست به بالاترین حد خود برسد.

اکوسیستم WAXP خدمات متعددی مانند WAX Cloud Wallet، OAuth و غیره را ارائه میدهد. ابزار این توکن توسعه و تقویت تجارت دارایی های مجازی برای NFT ها، DApps و بازی های ویدیویی در بلاکچین بود. علاوه بر این، دارندگان میتوانند برای شرط بندی مداوم توکن های خود برای کمک به تثبیت و حمایت از رشد توکن، پاداش دریافت کنند.

 

Metaverse چگونه صنعت بازی را تغییر می دهد؟

نرخ نسبتاً پایین پذیرش عمومی از این فناوری، هم بازی‌ ها و هم سرمایه‌گذاری‌ های تجاری مبتنی بر سلامت، جهش‌ های بزرگی را با استفاده از این فناوری انجام داده‌اند.

از آنجایی که مفاهیم واقعیت افزوده و مجازی در هر دو پلتفرم موبایل و رایانه شخصی پررونق بودند، مفهوم ایجاد یک جهان کامل بر اساس واقعیت مجازی به طور گسترده ای پیش بینی میشد.

به همین دلیل است که بسیاری از پروژه های بازی متاورس در سال گذشته مورد توجه زیادی قرار گرفتند. با ورود متا، که قبلاً فیس بوک نام داشت، به صحنه متاورس پرید، مقیاس محبوبیت این مفهوم به طور تصاعدی افزایش یافت.

پیاده‌سازی‌ بازی‌ های ویدیویی که به صفحه‌نمایش دوبعدی محدود می‌شدند، اکنون به دنیای مجازی ۳۶۰ درجه ارتقا یافته‌اند. با توجه به محبوبیت گسترده متاورس، به جرات میتوان گفت که تحولات و نوآوری های هیجان انگیز در فضا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا