اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

بانک مرکزی اروپا خواستار مقررات جهانی است!

یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی اروپا در سخنرانی خود در ایالات متحده خواستار محدودیت مقررات جهانی در مورد ارزهای دیجیتال و تشدید تلاش ها برای انتشار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی شد.

 

فابیو پانتا، بانک مرکزی اروپا، دارایی‌های کریپتو را مورد انتقاد قرار می‌دهد و می‌گوید که آنها به وعده خود عمل نمی‌کنند

فابیو پانتا، عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا (ECB) در سخنرانی اخیر در دانشگاه کلمبیا در نیویورک گفت: بی‌اعتمادی فزاینده به بانک‌ها و نوآوری‌های فناوری منجر به هجوم طلای دیجیتالی جدید و خارج از کنترل دولت شده است. .

این مقام بلندپایه بانک مرکزی اروپا در سخنرانی خود که این هفته منتشر شد، خاطرنشان کرد که بازار ارزهای دیجیتال اکنون بزرگتر از ۱.۳ تریلیون دلار است و اظهار داشت:

بشارتگران رمزارز وعده بهشت روی زمین را می‌دهند و از روایتی توهم‌آمیز از افزایش قیمت دارایی‌های کریپتو برای حفظ جریان‌های ورودی و در نتیجه شتاب حرکت حباب کریپتو استفاده می‌کنند. اما ظاهر فریبنده است. رویای ساتوشی ناکاموتو برای ایجاد پول قابل اعتماد، یک رویا است.

 

پانتا در ادامه ادعا کرد که پردازش انتقال ارزهای دیجیتال ممکن است ساعت ها طول بکشد و نوسان شدید قیمت، ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتر را برجسته کرد. او همچنین خاطرنشان کرد که تراکنش‌های ظاهراً ناشناس یک ردپای تغییرناپذیر را به جای می‌گذارند که قابل ردیابی است.

 

او همچنین خاطرنشان کرد که اکثر دارندگان کریپتو به واسطه‌ها متکی هستند که به قول او با فلسفه مالی غیرمتمرکز مغایرت دارد که دارایی‌های رمزنگاری بی‌ثبات و ناامنی ایجاد می‌کنند دقیقاً برخلاف آنچه که وعده داده بودند. فابیو پانتا افزود: آنها در حال ایجاد یک غرب وحشی جدید هستند.

 

ECB تلاش های جهانی برای تنظیم دارایی های رمزنگاری را پیشنهاد می کند

فابیو پانتا متقاعد شده است که ارزهای رمزپایه به عنوان دارایی های سفته بازانه، می توانند آسیب بزرگی به جامعه وارد کنند. او به مقامات سراسر جهان هشدار داد که نباید اشتباهات قبلی را با صبر کردن برای ترکیدن حباب تکرار کنند، قبل از اینکه متوجه شوند ریسک کریپتو چقدر در سیستم مالی فراگیر شده است.

این مقام بانک مرکزی اروپا اصرار داشت:

ما باید تلاش‌های هماهنگی را در سطح جهانی انجام دهیم تا دارایی‌های کریپتو را به حوزه نظارتی وارد کنیم. رگولاتورها باید اطمینان حاصل کنند که ارزهای دیجیتال تابع استانداردهایی هستند که مشابه سیستم مالی سنتی اجرا می‌شوند.

 

وی توضیح داد:

در انجام این کار، ما باید با مبادلات پیچیده، متعادل کردن اهداف ارتقای نوآوری، حفظ ثبات مالی و تضمین حمایت از مصرف کننده، مقابله کنیم. اگر می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که دارایی‌های کریپتو باعث ایجاد جنون بی‌قانونی از ریسک‌پذیری نمی‌شود، باید سریع‌تر پیشرفت کنیم.

 

مدیر اجرایی تاکید کرد، با این حال، این کافی نیست زیرا رشد بازار در فضای کریپتو افزایش تقاضا برای دارایی‌های دیجیتال و پرداخت‌های فوری را آشکار کرده است. مقامات دولتی باید با ارتقای زیرساخت‌های مالی عمده‌فروشی و تلاش برای انتشار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) آن را از بانک‌های مرکزی که در نوآوری دیجیتال درگیر هستند راضی کنند.

پانتا اظهار داشت که بانک مرکزی اروپا در این زمینه ها پیشتاز است. یکی از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا که نظارت می کند، گفت:

ما بر یورو دیجیتال تمرکز می کنیم تا به شهروندان این امکان را بدهیم که از پول مستقل برای پرداخت در هر نقطه از منطقه یورو استفاده کنند و در عین حال از نقش آن به عنوان یک لنگر برای سیستم پرداخت و پول محافظت کنیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا