۵۰ شرکت برتر که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند

با محبوبیت فناوری بلاکچین، بسیاری از شرکت ها شروع به استفاده از این فناوری کرده اند. و چرا این کار را نکنند؟ بلاکچین این پتانسیل را دارد که چیزهای زیادی را به روی میز بیاورد. علاوه بر این، می توانید از بلاکچین در موارد استفاده مختلف مانند زنجیره تامین، مراقبت های بهداشتی، دولتی، بیمه، بانکداری، املاک و مستغلات و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. اگرچه در ابتدا بلاکچین فقط برای بخش های بانکی مناسب در نظر گرفته می شد، اما شروع به ایجاد اختلال در سایر صنایع نیز کرده است. بنابراین، اکنون ما راه حل های زیادی داریم که در مرحله آزمایشی هستند یا در حال حاضر در سازمان استفاده می شوند.

 

لیست ۵۰ شرکت برتر

 

بانک و شرکت های دارایی

 

بانک و شرکت های دارایی

BBVA

BBVA یکی از شرکت هایی است که از فناوری بلاکچین برای بخش بانکی استفاده می کند. شرکت Red Electrica و BBVA اخیراً یک وام سندیکایی را با استفاده از این فناوری شگفت انگیز تکمیل کردند. ظاهراً MUFG، BNP Paribas و BBVA قراردادی به مبلغ ۱۵۰ میلیون یورو اعطا کردند. علاوه بر این، وام دهی از پلتفرم بلاکچین BBVA به سرعت بی سابقه ای رسید. در حال حاضر، این شرکت بیش از حد به استفاده از فناوری برای پروژه های آینده خوش بین است.

 

Intesa Sanpaolo

Banca Intesa Sanpaolo یک مجموعه بانکداری ایتالیایی از فناوری بلاکچین برای اعتبارسنجی داده های معاملاتی استفاده می کند. Deloitte، Eternity Wall و بانک اخیراً شروع به آزمایش این فناوری کردند. علاوه بر این، آنها از پروتکل OpenTimestamps استفاده می کنند که از بیت کوین برای تامین انرژی سیستم استفاده می کند. به هر حال، مشارکت کننده اصلی بیت کوین، پیتر تاد، پشت این فناوری است.

 

Barclays

دومین بانک بزرگ بریتانیا بارکلیز و یکی از شرکت‌های دارای فناوری بلاکچین است. در واقع، آنها از فناوری بلاکچین برای ساده‌سازی انتقال وجه و فرآیندهای KYC (مشتری خود را بشناسید) استفاده می‌کنند. علاوه بر این، حتی برای ثبت اختراع این دو ویژگی اقدام کردند. بنابراین، به راحتی می توان گفت که آنها مطمئناً روی این فناوری کار می کنند.

 

HSBC

بانک HSBC در حال برنامه ریزی برای پلتفرم مبتنی بر بلاکچین تا پایان مارس ۲۰۲۰ است. علاوه بر این، آنها از سوابق سنتی مبتنی بر کاغذ خود به پلتفرم کاملا دیجیتال و غیرمتمرکز Vault تغییر خواهند کرد. بنابراین، سرمایه گذاران آنها اکنون می توانند در نهایت پول خود را در زمان واقعی ردیابی کنند. علاوه بر این، ویژگی های خصوصی نیز خواهد داشت.

 

Visa

visa یکی از شرکت‌های دارای فناوری بلاکچین است که پیشرفت زیادی در این زمینه داشته است. قبلاً در سال ۲۰۱۶، آنها یک پلتفرم بلاکچین را معرفی کردند. با این حال، برای آن‌ها زمان زیادی برده تا پروژه را زنده کنند. تا پایان سال ۲۰۱۹، آنها می خواستند ۹۰ بازار را پوشش دهند که مشاغل می توانند به آنها پرداخت کنند.

 

زنجیره تامین

 

زنجیره تامین

De Beers

DE Beers یکی دیگر از شرکت هایی است که از بلاکچین در زنجیره تامین استفاده می کند. آنها برای کمک به تنظیم سیستم مدیریت زنجیره تامین خود، یک پلتفرم بلاکچین به نام Tracr ارائه کردند. علاوه بر این، در این پلتفرم، می‌توانید هر اندازه الماس را از سایت استخراج تا فروشگاه خرده‌فروشی ردیابی کنید.

این در واقع یک راه عالی برای اثبات این است که الماس هایی که از DeBeers می آیند ۱۰۰٪ واقعی هستند.

 

Unilever

یونیلور همچنین در شرکت‌هایی است که از بلاکچین در لیست زنجیره تامین استفاده می‌کنند. در واقع، Unilever در حال حاضر از فناوری برای مدیریت صنعت چای خود استفاده می کند. آنها با کمک فناوری، تمام معاملات خود را در زنجیره تامین پیگیری خواهند کرد. علاوه بر این، آنها همچنین می توانند تامین کنندگان را برای حفظ کیفیت در هر مرحله از راه ردیابی کنند.

 

Walmart

والمارت برای مدت طولانی یکی از علاقه مندان به بلاکچین بوده است. در حقیقت، این شرکت از فناوری زنجیره تامین IBM پلت فرم Hyperledger Fabric برای پشتیبان گیری از فرآیند زنجیره تامین خود استفاده می کند.

 

Anheuser Busch InBev

Anheuser Busch InBev یکی از بزرگترین شرکت های آبجوسازی است که از بلاکچین در زنجیره تامین استفاده می کند. همراه با BanQu، آنها می خواهند شفافیت کلی سیستم های خود را افزایش دهند. به هر حال، در واقع ردیابی و شفافیت زنجیره محصول آنها را افزایش می دهد.

 

Ford

فورد یکی دیگر از شرکت های محبوب است که از فناوری منحصر به فردی استفاده می کند. در واقع، IBM با آنها کار می کند و آنها با هم قصد دارند مواد خام آن مانند کبالت را از تامین کنندگان پیگیری کنند. آنها می خواهند مطمئن شوند که یک محصول معتبر برای حفظ کیفیت خود دریافت می کنند.

مراقبت های بهداشتی

 

مراقبت های بهداشتی

Change Healthcare

Change Healthcare یکی از شرکت های بزرگی است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. در واقع، آنها در حال کار بر روی Intelligent Healthcare Network™ هستند که از Hyperledger Fabric برای تامین انرژی آن استفاده می کنند. به هر حال، این پلتفرم به آنها کمک می کند تا ادعاهای بیمار و وضعیت ادعا را در زمان واقعی مدیریت کنند. بنابراین، سیستم می تواند به راحتی حسابرسی، توسعه و اعتماد را در بین کاربران ارتقا دهد.

 

FDA

FDA همچنین در حال کار بر روی راه حل های مراقبت های بهداشتی با استفاده از فناوری بلاکچین است. در نتیجه، آنها در حال حاضر از Hyperledger برای تامین پلتفرمی استفاده می کنند که داده های مراقبت های بهداشتی را حفظ می کند. اما چرا؟ بیماران کنترل بسیار کمی در مورد اطلاعات محرمانه خود دارند. اما با این پلتفرم، آنها می توانند از آزمایشات بالینی، داده های ژنومی و حتی پرونده های پزشکی الکترونیکی (EMR) محافظت کنند.

 

DHL

DHL یکی دیگر از شرکت های بزرگی است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. همراه با Accenture، آنها در حال کار بر روی اثبات مفهومی هستند که داروها را از مبدا تا مصرف کننده پیگیری می کند. در نتیجه، شرکت‌ها در نهایت می‌توانند از شر هرگونه مشکل دستکاری یا تقلبی بودن دارو که هر روز با آن مواجه می‌شوند خلاص شوند.

 

Centers for Disease Control and Prevention

شرکت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری اینجاست تا از فناوری‌های جدید برای بهبود سلامت کلی شهروندان آمریکایی استفاده کند. به همین دلیل است که آنها با IBM برای توسعه یک سیستم دفتر کل رمزگذاری شده کار می کنند که به آنها کمک می کند تا تمام پرونده های الکترونیک سلامت (EHR) را بدون به خطر انداختن هیچ گونه امنیت ثبت کنند.

 

Pfizer

فایزر یکی دیگر از شرکت های بزرگی است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. گروه کاری بلاکچین تامین بالینی (CSBWG) به رهبری Biogen و Pfizer، به تازگی اثبات مفهومی را برای ردیابی سوابق و مدیریت موجودی دیجیتال محصولات دارویی تکمیل کرده است.در واقعیت، این گروه با بازیکنان دیگری مانند GlaxoSmithKline، Merck، AstraZeneca و Deloitte نیز همراه است.

 

بیمه

 

بیمه

AIA Group

گروه AIA نیز یکی از شرکت های بزرگی است که از بلاکچین برای اهداف بیمه استفاده می کند. در واقع، این شرکت پروژه ای را برای راه حل های بانکی با سایر بانک های شریک راه اندازی کرد. این پلتفرم از قدرت بلاکچین استفاده می‌کند و به اشتراک‌گذاری اسناد و داده‌های خط‌مشی در زمان واقعی در یک کانال امن کمک می‌کند. به گفته آنها، این یک راه حل بی نظیر در بازار است.

 

MetLife

یکی دیگر از شرکت های بزرگی که از فناوری بلاکچین استفاده می کند، MetLife است. در واقع، LumenLab شرکت انکوباتور مستقر در سنگاپور MetLife است و آنها با NTUC Income و Singapore Press Holdings (SPH) برای ایجاد Lifechain همکاری می کنند.

با استفاده از این پلتفرم می توانید به عزیزان خود کمک کنید تا تشخیص دهند که متوفی بیمه داشته است یا خیر و در مواقع نیاز به صورت خودکار درخواست بیمه نامه را ثبت کند.

 

Prudential Financial

Prudential Financial یکی از شرکت های دولتی است که از فناوری بلاکچین برای بیمه استفاده می کند. این شرکت قصد دارد از این فناوری برای اطمینان از عدم وجود فعالیت‌های متقلبانه در بیمه‌ها استفاده کند و همه مشتریان خدمات بهتری دریافت کنند و بدون هیچ زحمتی اسناد خود را ثابت کنند.

به هر حال، این شرکت با سایر شرکت های بیمه نیز برای توسعه راه حل همکاری خواهد کرد. به هر حال، روی پلتفرمی نیز کار می‌کند که می‌تواند خرید و فروش کالا، ردیابی همراه با تشکیل پرونده بیمه را از همان پلتفرم ارائه دهد.

 

AIG

شرکت American International Group یا AIG یکی از شرکت های دولتی است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. در حال حاضر، آنها با International Business Machines Corp برای توسعه یک پلتفرم بیمه هوشمند شریک هستند. با کمک این پلتفرم بالاخره می توانند تمام مشکلات پیچیده بیمه بین المللی را پوشش دهند.

 

Aegon

Aegon همچنین در لیست شرکت های دولتی استفاده کننده از فناوری بلاکچین قرار دارد. در واقع، آنها بخشی از ابتکار B3i هستند که از پلتفرم R3 Corda برای پشتیبان گیری از پلتفرم بیمه خود استفاده می کند. علاوه بر این، چهارده شرکت بیمه و بیمه اتکایی نیز در گروه وجود دارد. به هر حال، راه حل قادر است تمام حجم کاری فرآیندهای بیمه یا بیمه اتکایی را از یک مکان مدیریت کند.

 

انرژی

 

انرژی

Shell

shell یکی از شرکت های انرژی است که از فناوری بلاکچین برای بخش انرژی استفاده می کند. به همراه شرکت Sinochem Energy Technology Ltd و Macquarie، شل در حال برنامه ریزی برای استفاده از بلاکچین برای تجارت نفت خام است. علاوه بر این، آنها قبلاً در حال بررسی فناوری برای صنایع نفت بوده اند. به هر حال، با کمک پلتفرم، ردیابی محصولات همراه با ترویج شفافیت و جلوگیری از تقلب آسان است.

 

Siemens

siemens نیز شرکت دیگری است که در بلاکچین برای انرژی سرمایه گذاری می کند. علاوه بر این، این شرکت اخیراً اعلام کرد که می‌خواهد نوآوری را در بخش انرژی بیاورد. به هر حال، آنها همچنین در حال برنامه ریزی برای گسترش راه حل برای خدمات تولید برق نیز هستند. با این کار، آنها قصد دارند سیستم های انرژی پایدارتری بسازند.

 

TenneT

تقاضا برای برق در حال افزایش است، اما عرضه همچنان بسیار کم است. در نتیجه، تامین برق به طور مداوم برای مصرف کنندگان دشوار است. TenneT یکی از شرکت های انرژی است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. این شرکت قصد دارد از Hyperledger Fabric برای ردیابی میزان مصرف برق استفاده کند.

همچنین راه حلی با استفاده از توان ذخیره شده برای پشتیبان گیری از کمبود تقاضا ارائه می دهد.

 

Abu Dhabi National Oil Company

ADNOC یا شرکت ملی نفت ابوظبی یکی دیگر از شرکت های انرژی است که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. در واقع، آنها از این فناوری برای افزایش شفافیت در سراسر شرکت های خود استفاده می کنند و در نهایت به مدیریت زنجیره تامین نیز گسترش خواهند یافت.

 

Chile’s National Energy Commission

کمیسیون ملی انرژی شیلی قصد دارد از یک شبکه مبتنی بر اتریوم برای ثبت تمام داده‌های بخش انرژی خود استفاده کند. از آنجایی که اختلافات زیادی در بخش انرژی وجود دارد، داشتن سابقه تغییر ناپذیری که هیچکس نتواند آن را تغییر دهد عاقلانه تر خواهد بود.با این حال، آنها بیش از حد مشتاق هستند که از پلتفرم عمومی اتریوم برای این کار استفاده کنند.

 

تجارت

 

تجارت

Mizuho

Mizuho جز شرکت های بزرگی است که از فناوری بلاک چین برای بخش تجارت استفاده می کنند. در واقع، بانک اولین تراکنش مالی تجاری خود را با دقت بالاتری انجام داد. آنها برای به اشتراک گذاشتن داده ها و اسناد محرمانه روی پلتفرم با سایر طرف ها با مشکلی مواجه نشدند.

 

ANZ

ANZ یکی از شرکت های بزرگی است که از فناوری بلاکچین نیز استفاده می کند. این شرکت همراه با ۶ عضو دیگر، کنسرسیومی را برای بخش های تجاری تشکیل داد. به هر حال، اداره پولی هنگ کنگ تاکنون این پروژه را رهبری می کند و هدف پردازش تک تک اسناد و دیجیتالی کردن آنها است. این پلتفرم همچنین قصد دارد از شر هرگونه داده تکراری خلاص شود و تنها یک داده واقعی برای هر سند ارائه دهد.

 

Scotiabank

Scotiabank از پلتفرم Alphapoint برای بخش تجارت استفاده می کند. اگرچه آنها قبلاً اسناد تجارت آزمایشی را برای آزمایش نحوه عملکرد پلتفرم ارسال می کنند. در حال حاضر، آنها همچنان ادامه دارند، بنابراین می توان گفت که پروژه کار خوبی انجام داده است. این پروژه به شما کمک می کند تا دارایی های خود را دیجیتالی کنید، اسناد تجاری را مدیریت کنید و بسیاری موارد دیگر.

 

SEB

SEB همچنین در حوزه تجارت با بلاکچین قرار دارد. علاوه بر این، آنها از پلتفرم Trade360 CGI برای رسیدگی به کلیه مقررات و تراکنش های خود استفاده می کنند. بهترین بخش این است که این پلتفرم کاملاً قادر به مدیریت جنبه های مالی تجارت است و همچنین یک معماری قوی ارائه می دهد.

 

People’s Bank of China

بانک خلق چین به دنبال راه حل های بلاکچین برای تجارت است. به هر حال، پلتفرمی که آنها روی آن کار می کنند دارای اکوسیستمی خواهد بود که شرکت ها می توانند به راحتی در هنگ کنگ، منطقه خلیج ماکائو و گوانگدونگ به تجارت بپردازند.

 

اینترنت اشیا

 

اینترنت اشیا

Maersk

همراه با IBM، مرسک با فناوری بلاکچین کار می کند تا مدیریت زنجیره تامین خود را ساده کند. اما برای انجام این کار، آنها از سیستم های اینترنت اشیا مبتنی بر بلاکچین برای به دست آوردن شفافیت در پلتفرم استفاده می کنند. با استفاده از دستگاه های اینترنت اشیا، هر فرآیند به صورت آنلاین و متصل به پلتفرم خواهد بود. بنابراین، پیگیری شرایط آنها آسان خواهد بود.

 

Commonwealth Bank

مثال جالب دیگر در بخش بلاکچین اینترنت اشیا، بانک مشترک المنافع است. آنها از دفتر کل توزیع شده برای رهایی از دو مشکل عمده تجارت جهانی و اشتراک دارایی ها استفاده می کنند. به هر حال، ادغام اینترنت اشیا در سیستم بلاکچین به آنها کمک می کند تا تمام فرآیندهای تجارت جهانی را در زمان واقعی ردیابی کنند.

 

Van Dorp

Van Dorp همچنین از فناوری برای بخش IoT استفاده می کند. در واقع، آنها با Timeseries همکاری می کنند تا پروژه خانه هوشمند را شروع کنند که در آن هر دستگاه خانه هوشمند به پلتفرم بلاکچین متصل می شود.همانطور که بلاکچین ایمن است، دستگاه های خانه هوشمند در هنگام برقراری ارتباط با یکدیگر از امنیت کامل برخوردار خواهند بود.

 

Smart Electric Power Alliance

یکی دیگر از راه حل های عالی در صنعت اینترنت اشیا، پروژه ای است که SEPA روی آن کار می کند. با استفاده از دستگاه‌های اینترنت اشیا و بلاکچین، آنها قصد دارند برق را ایمن کنند و انرژی پاک را برای آموزش، تحقیق و بسیاری موارد دیگر ارائه دهند. اساساً، از آنجایی که دستگاه‌های IoT آسیب‌پذیر هستند، از این فناوری برای ایمن کردن آن استفاده می‌کنند.

 

McKesson

این پروژه مبتنی بر اینترنت اشیا برای بخش مراقبت های بهداشتی نیز هست. راه حل MediLedger شامل بسیاری از شرکت های داروسازی و همچنین عمده فروشان می شود. در این میان McKesson، AmerisourceBergen و Pfizer بیش از همه برجسته هستند. از آنجایی که دستگاه‌های IoT محصولات را ردیابی می‌کنند، آن‌ها را با بلاکچین متصل می‌کنند تا امنیت بالایی ارائه دهند.

 

سفر

 

سفر

Singapore Airlines

بلاکچین صنعت سفر را هم در دست گرفته است. خطوط هوایی سنگاپور در حال حاضر از این فناوری برای ارائه پیشنهادات مبتنی بر وفاداری به مشتریان خود استفاده می کند. به هر حال، آنها از KrisPay برای ارائه تبلیغات برای مشتریان وفادار خود استفاده می کنند. بنابراین، مشتریان می توانند در برنامه ثبت نام کنند و برنامه خود را از فروشگاه بازی دانلود کنند.

 

UAE’s National Airline

شرکت هواپیمایی ملی امارات متحده عربی، اتحاد ایرویز، با Winding Tree شریک است. Winding Tree در واقع یک پلتفرم مسافرتی است که ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد و از فناوری دفتر کل توزیع شده برای تامین انرژی سیستم استفاده می کند.

به هر حال، این ایرلاین می خواهد از این پلتفرم برای کشف فرصت هایی استفاده کند که می تواند دسترسی مشتریان خود را افزایش دهد و ابوظبی را به مقصدی عجیب تبدیل کند.

 

Lufthansa

راه حل های صنعتی لوفت هانزا یکی از بازیگران اصلی در صنعت سفر است. و برای استفاده از پتانسیل واقعی بلاکچین، ابتکار Blockchain for Aviation (BC4A) را آغاز کردند. در اینجا، آنها قصد دارند شرکت کنندگانی مانند تولیدکنندگان هواپیما، ارائه دهندگان تدارکات، ارائه دهندگان خدمات MRO، توسعه دهندگان نرم افزار و بسیاری دیگر را شامل شوند.

 

Delta Airlines

خطوط هوایی دلتا در رقابت بلاکچین بسیار عقب است. اخیراً، آنها اعلام کردند که در حال کار بر روی ربات‌های گفتگوی مبتنی بر فناوری بلاکچین هستند که می‌توانند مزایایی را که می‌خواهند به مصرف‌کنندگان ارائه دهند. علاوه بر این، با استفاده از این ربات چت، این شرکت می‌تواند نمایندگان خدمات مشتری خود را آزاد کند و بیشتر بر روی مسائل سطح بالای مشتریان خود تمرکز کند.

 

British Airways

بریتیش ایرویز با استارتاپ VChain کار می کند تا فرآیندهای بازرسی امنیتی خود را ساده کند. در واقعیت، فرآیندهای بررسی امنیتی زمان و منابع زیادی را می طلبد. گاهی اوقات حتی می تواند پروازها را به تعویق بیندازد، که هم برای خطوط هوایی و هم برای مشتریان دردسر بزرگی است.بنابراین، با استفاده از فناوری، آنها می توانند خروجی سریع تری را تضمین کنند.

 

مشاور املاک

 

مشاور املاک

Brookfield Asset Management

این یکی از شرکت های بزرگی است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. Brookfield Asset Management یکی از شرکت های بسیار شناخته شده در جهان است. در واقع، آنها علاقه بیشتری به بلاکچین دارند و قصد دارند آن را به عنوان بخشی از سیستم خود ادغام کنند. با استفاده از این فناوری، آنها قصد دارند هزینه های تراکنش را کاهش دهند و تماس ها را خودکار کنند.

 

Link REIT, Hongkong

Allinfra و Link REIT، هنگ‌کنگ برای کار در یک پروژه بلاکچین برای بخش‌های املاک و مستغلات شریک شده است. اساسا، آنها روی پروژه آزمایشی کار خواهند کرد تا بررسی کنند که چگونه بلاکچین می تواند به بخش املاک و مستغلات کمک کند. به هر حال، آنها قصد دارند یک زیرساخت پایدار با پشتیبانی بلاکچین معرفی کنند.

 

JLL

JLL یکی دیگر از شرکت های بزرگی است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. آنها در حال حاضر از آن در ارزیابی املاک تجاری اسپانیایی استفاده می کنند. به گفته خودشان، آنها می توانند از این ابزار در ساخت و ساز و تامین مالی بخش املاک و مستغلات استفاده کنند و حتی املاک را بفروشند و اجاره دهند. ابتکار عمل عمدتاً از JLL ژاپن بود.

 

Westfield

وستفیلد از بلاکچین برای تضمین بانکی املاک و مستغلات استفاده می کند. این عمدتا برای افرادی است که در بازارهای خرده فروشی اجاره نشین هستند. به هر حال، پروژه زنده Westfield هشت هفته طول خواهد کشید و آنها تعیین خواهند کرد که آیا این فناوری برای آنها کار می کند یا خیر. با این حال، آنها بیش از حد خوشبین هستند که به آنها کمک می کند تا اجاره نامه های تجاری را به راحتی صادر کنند.

 

Coldwell Banker

یکی دیگر از شرکت های بزرگی که از فناوری بلاکچین استفاده می کند Coldwell Banker است. در حال حاضر مشتری فعال شرکت پروپی هستند. اساسا، Coldwell از این پلتفرم برای فهرست کردن فروشندگان و نمایندگان و همچنین ارائه تراکنش ها استفاده می کند. با این پلتفرم، آنها می توانند تمام معاملات و قراردادهای خود را بدون هیچ مشکلی ایمن کنند.

 

دولت

 

دولت

Government of Dubai

دولت دبی به دنبال ایجاد اولین شهر هوشمند در جهان تا سال ۲۰۲۱ است. برای این منظور، آنها دفتر دولتی هوشمند دبی را تشکیل دادند و با یک سری از شرکت های فناوری همکاری کردند تا برنامه آینده شهر هوشمند خود را ساده کنند. و برای انجام این کار، از بلاکچین نیز استفاده می کنند.

علاوه بر این، آنها در حال حاضر بخش های کمی دارند که از این فناوری استفاده می کنند و قصد دارند آن را در سایر بخش ها نیز بگنجانند.

 

Seoul Metropolitan Government

دولت کلان شهر سئول قصد دارد سیستم اداری مبتنی بر بلاکچین خود را ایجاد کند. علاوه بر این، در کنار این پروژه، ساکنان شهر دارای کوین S خواهند بود که می توانند از آن برای خدمات عمومی استفاده کنند. علاوه بر این، آنها همچنین می توانند این کوین ها را برای پاداش نیز بازخرید کنند. همچنین می توانند مالیات بپردازند و از طریق این پلتفرم در افکار عمومی شرکت کنند.

 

Lantmäteriet

Lantmäteriet مرجع ثبت زمین سوئد است و اکنون با بانک ها و مشاغل برای یک پروژه آزمایشی بلاکچین کار می کند. به گفته آنها، خرید ملک بسیار زمان بر است و با بلاکچین می توان در منابع و زمان صرفه جویی کرد. علاوه بر این، تمام اسناد در فرمت های دیجیتال خواهند بود و هیچ ردپایی از کاغذ باقی نمی ماند.

 

Uganda National Drug Authority

اداره ملی داروی اوگاندا با MediConnect کار می کند تا با مشکلات داروهای تقلبی کشورشان مقابله کند. به گفته آنها، این پروژه تمام داروهای شرکت های داروسازی را ردیابی می کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس نمی تواند آنها را بدزدد یا آنها را با داروهای تقلبی جایگزین کند.

 

Monetary Authority of Singapore

مقام پولی سنگاپور پروژه ای مبتنی بر بلاکچین را رهبری می کند که پرداخت ها را با ارزهای مختلف در یک شبکه ارائه می دهد. MAS با همکاری Temasek و J.P. Morgan قصد دارد کارایی هزینه کلی تجارت را در سراسر کشور بهبود بخشد. در حال حاضر، آنها همچنان در حال آزمایش آن برای کاربردهای صنعتی هستند.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا