سه کشور دارای دو سوم دارندگان رمزارز آفریقا اند

بر اساس یک مطالعه جدید، از ۵۵.۳ میلیون دارنده ارز دیجیتال تخمین زده شده که در بین ۳۳ کشور آفریقایی پراکنده شده اند، سه کشور، نیجریه، آفریقای جنوبی و کنیا تقریباً ۳۶.۱۴ میلیون یا تقریباً دو سوم از این کل را تشکیل می‌دهند. در مقابل، این مطالعه نشان داد که سیشل که محل چندین صرافی ارزهای دیجیتال است، تقریباً ۱,۰۰۰ دارنده ارز دیجیتال دارد.

 

نیجریه بر کریپتوی آفریقا تسلط دارد

یافته‌های جدیدترین مطالعه انجام شده توسط اندیشکده مراکشی Policy Center for the New South (PCNS)، نشان می‌دهد که نیجریه بیشترین تعداد دارندگان ارز دیجیتال (۴۰.۵ درصد) را در میان ۳۳ کشور آفریقایی مورد بررسی دارد. یافته‌های این مطالعه همچنین آفریقای جنوبی را با ۷.۷۱ میلیون دارنده ارزهای دیجیتال در رتبه بعدی کشورهای آفریقایی نشان می‌دهد. تخمین زده شده ۶ میلیون دارنده رمزارز کنیا به این معنی است که این کشور سومین کشور آفریقایی است.

 

این سه کشور علاوه بر داشتن بیشترین تعداد دارندگان کریپتو در میان ایالت‌های مورد بررسی، تنها کشورهایی هستند که نسبت دارندگان آنها نسبت به جمعیت آنها بیش از ۱۰ درصد است. با این حال، هنگام استفاده از این معیار، آفریقای جنوبی که نسبت دارندگان رمزارز در آن ۱۲.۲۷٪ است در رتبه اول قرار دارد. کنیا با ۱۱.۸۵ درصد در رتبه دوم قرار دارد و نیجریه، پرجمعیت ترین ایالت آفریقا با ۱۰.۳۳ درصد در رتبه سوم قرار دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا