بنیانگذار Thodex اتهامات کلاهبرداری را رد می‌کند

فاروک اوزر ادعا کرد که از مشتریان Thodex کلاهبرداری نکرده است، در حالی که کارمندان سابق او غیرقانونی به زندان فرستاده شدند. فاروک فتیح اوزر، بنیانگذار صرافی منحل شده ارزهای دیجیتال ترکیه، طبق گزارش‌ها، در جریان حضور در دادگاه در کشورش تمام اتهامات کلاهبرداری علیه خود را رد کرده است. ظاهراً این جوان ۲۹ ساله مدت کوتاهی پس از توقف خدمات تجاری و بسته شدن وب‌سایت رسمی خود، از ترکیه گریخت. شایعات حاکی از آن بود که او بیش از ۲ میلیارد دلار از وجوه کاربران را به جیب زده است که به عنوان بزرگترین کلاهبرداری کریپتویی در تاریخ کشور شناخته می‌شود. اوزر تابستان گذشته در آلبانی بازداشت شد و بعداً به ترکیه اخراج شد، جایی که یک روند قانونی مشخص خواهد کرد که آیا او گناهکار است یا خیر.

 

من فریب خورده بودم

به گزارش یکی از رسانه‌های برجسته ترکیه، صباح، محاکمه اوزر با یک جلسه دادرسی که حدود ۱۱ ساعت به طول انجامید آغاز شد. این مرد ادعا کرد که اتهامات او مبنی بر کلاهبرداری از تعداد زیادی از مشتریان Thodex و تخلیه دارایی‌های آنها نادرست است و افزود که او فریب خورده است.

 

او فاش کرد که هدف اولیه شرکتش مشارکت در تجارت الکترونیک بوده است. با این حال، در مرحله بعد، اوزر مجذوب ارزهای دیجیتال شد و تصمیم گرفت شرکت را به این سمت سوق دهد.

 

وی گفت:

من تراکنش‌های تلفن همراه را با توسعه‌دهندگان نرم افزاری که به تیم خود اضافه کردم آغاز کردم. کل زندگی من با دنیای دیجیتال آمیخته شد تا یک صرافی ارز دیجیتال ایجاد کنم.

 

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا