اخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

کاهش فروش NFT در هفته‌ای که گذشت

فروش توکن غیرمثلی (NFT) در این هفته نسبت به هفته قبل ۱۰.۸۸ درصد کاهش یافت. این هفته تقریباً ۱۱۸.۰۲ میلیون دلار NFT در مقایسه با ۱۳۲.۴۳ میلیون دلار در هفته گذشته فروخته شد. علاوه بر این، دو مجموعه برتر NFT با بزرگترین ارزش بازار در طول هفت روز گذشته ارزش قابل توجهی از دست دادند. در حالی که ارزش بازار Bored Ape Yacht Club 21.29% کاهش یافت، ارزش بازار Cryptopunks به میزان ۱۹.۱۸% کاهش یافت.

 

کاهش فروش NFT

NFTها هفته ضعیفی را پشت سر گذاشتند زیرا فروش و قیمت‌ها همگام با کاهش قیمت دارایی‌های کریپتو بوده است. آمارها نشان می‌دهد که تعداد زیادی از مجموعه‌های NFT در هفته گذشته ارزش بازار قابل توجهی را از دست داده اند. به عنوان مثال، معیارها نشان می‌دهد که ارزش کف Bored Ape Yacht Club (BAYC) در ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۲، ۱۱۴,۳۸۸ دلار بود و امروز، ارزش کف آن حدود ۹۰,۰۲۶ دلار است. ارزش بازار BAYC در ۱۳ سپتامبر ۱.۱۴ میلیارد دلار بود و امروز با ۲۱.۲۹ درصد کاهش به ۹۰۰.۲۵ میلیون دلار رسیده است.

 

داده‌ها نشان می‌دهد که دومین ارزش طبقه NFT گران‌قیمت متعلق به Cryptopunks در ۱۳ سپتامبر است و این موضوع هنوز هم همینطور است. با این حال، ارزان‌ترین کریپتوپانک در هفته گذشته حدود ۹۸,۹۴۱ دلار بود، اما امروز می‌توانید آن را با قیمت ۷۹,۹۶۰ دلار دریافت کنید. ارزش بازار کریپتوپانک‌ها در هفته گذشته ۱۹.۱۸ درصد کاهش یافته است. همین امر را می‌توان برای اکثر مجموعه‌های NFT مانند PROOF Collective، Mutant Ape Yacht Club (MAYC)، Castaways و Doodles گفت.

 

آمارهای هفت روزه نشان می‌دهد که مجموعه BAYC NFT مجموعه برتر این هفته است، زیرا معاملات ۸,۶۰۳,۲۹۰ دلاری برای این مجموعه ثبت شده است. فروش BAYC به میزان ۱۷.۳۳ درصد افزایش یافته است و دومین مجموعه بزرگ NFT از نظر فروش هفتگی RENGA است. مجموعه RENGA NFT موفق به کسب ۵,۸۲۲,۳۲۳ دلار در فروش هفت روزه شده است که نسبت به هفته گذشته ۱۲۱.۰۸ درصد افزایش داشته است. با این حال، به طور کلی، فروش NFT در ۱۷ بلاکچین تحت نظارت cryptoslam.io نسبت به هفته گذشته ۱۰.۸۸ درصد کاهش یافته است.

 

بیشتر بدانید: NFT چیست؟

 

اتریوم (ETH) بالاترین فروش NFT و Solana (SOL) رتبه دوم فروش این کلکسیون‌های دیجیتال در این هفته را به خود اختصاص دادند. اگرچه، فروش NFT مبتنی بر اتریوم ۱.۶۶٪ کمتر از هفته گذشته با ۷۹.۰۵ میلیون دلار در فروش هفت روزه کاهش یافت. فروش NFT مبتنی بر SOL در این هفته ۴۲.۱۱ درصد کمتر از هفته گذشته با ۲۳.۷۱ میلیون دلار کاهش یافته است. هر دو Flow و Immutable X شاهد افزایش فروش NFT بودند. فروش Flow NFT به میزان ۵۹.۴۲ درصد افزایش یافت و فروش Immutable X NFT شاهد افزایش قابل توجه ۷۹۰.۹۶ درصدی بود.

 

پنج NFT برتر فروخته شده در این هفته، همگی از مجموعه BAYC سرچشمه می‌گیرند و شامل Bored Ape #441، Bored Ape #2897، Bored Ape #5733، Bored Ape #4179 و Bored Ape #1846 هستند. Bored Ape #441 به قیمت ۳۵۱,۰۰۰ DAI و Bored Ape #2897 به قیمت ۲۱۵.۳۸ اتر یا ۲۹۶,۴۰۴ دلار فروخته شد. Bored Ape #5733 سه روز پیش با قیمت ۱۲۰ اتر یا ۱۷۶,۴۵۸ دلار و Bored Ape #4179 با قیمت ۱۲۳ اتر یا ۱۷۶,۳۰۷ دلار فروخته شد. در نهایت، پنجمین گران‌قیمت، Bored Ape #1846، چهار روز پیش به قیمت ۱۰۶ اتر یا ۱۵۱,۹۳۹ دلار فروخته شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا