این شاخص‌ها نشان می‌دهند که کف بیت کوین نزدیک است

تعدادی از شاخص‌های زنجیره‌ای در حال همسویی هستند که نشان می‌دهد پایین‌ترین سطح بازار بیت کوین می‌تواند در آن قرار داشته باشد. بازارهای بیت کوین و کریپتو یک سال کامل در قلمرو نزولی هستند و تقریباً در آن زمان است که کف چرخه رخ می‌دهد. در طول بازار نزولی قبلی، در دسامبر ۲۰۱۸، یک سال پس از اوج قیمت بیت کوین، بازار نزولی آمد. این بار، BTC نسبت به اوج خود در یک سال گذشته ۷۵ درصد کاهش یافته است و سیگنال‌های کف در حال افزایش هستند. در ۶ دسامبر، چارلز ادواردز، بنیانگذار صندوق سرمایه‌گذاری Capriole، به بررسی داده‌های زنجیره‌ای پرداخت. او متوجه شد که چندین سیگنال وجود دارد که نشان می‌دهد بهترین زمان برای خرید بیت کوین است.

 

قیمت بیت کوین در کف

پذیرش بیت کوین علیرغم ورشکستگی FTX و سقوط بازار در بالاترین حد خود قرار دارد. در حال حاضر این بالاترین نرخ رشد در آدرس‌ها با بیش از ۰.۱ BTC در تاریخ است. آدرس‌هایی که بیت کوین را برای بیش از یک سال نگه می‌دارند نیز بیش از هر زمان دیگری است.

 

علاوه بر این، تنها چهار بار دیگر در تاریخ شبکه وجود داشته است که هزینه تولید بیت کوین کمتر از هزینه برق آن بوده است. این موارد نیز با کف بازار مصادف شد.

 

ادواردز مشاهده کرد که قیمت بیت کوین نیز با ۵۵ درصد تخفیف نسبت به ارزش انرژی تولید بیت کوین معامله می‌شود. BEV ارزش منصفانه دارایی است که با استفاده از وات خالص انرژی در شبکه قیمت‌گذاری می‌شود. در حال حاضر این بزرگترین تخفیف از زمانی است که قیمت‌ها در مارس ۲۰۲۰ به ۴۰۰۰ دلار و در ژانویه ۲۰۱۵ به ۱۶۰ دلار رسید.

 

فشار فروش ماینرها نیز در سومین سطح بالای خود قرار دارد. تنها زمانی که قیمت آن ۲ و ۲۹۰ دلار بود، از سطح فعلی فراتر رفت.

 

محدوده دینامیک NVT یا نسبت PE بیت کوین نیز به رنگ سبز چشمک می‌زند که به این معنی است که قیمت شبکه در مقایسه با ارزش تراکنش که از طریق زنجیره جریان دارد، ارزان است.

 

علاوه بر این، Dormancy Flow نیز در یک ماه گذشته به پایین‌ترین حد خود رسیده است. به گفته سازنده اندیکاتور، هر زمان که ارزش در پایین‌ترین سطوح طولی از ارزش بازار پیشی بگیرد، می توان بازار را در تسلیم کامل در نظر گرفت.

 

ادواردز گفت که فقط داده‌ها نیست که می‌گویند بیت کوین ارزان است و نتیجه‌گیری کرد:

ما همچنین برای هر چرخه قبل از نصف شدن بیت کوین در منطقه پایینی قرار داریم. اینجاست که احساسات همیشه پایین آمده و بهترین سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت انجام شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا