سرقت ۴۵۷ هزار دلاری ارز دیجیتال مشتریان

یک تاجر ارز دیجیتال زیمبابوه پس از اینکه دادستان‌ها او را به سرقت دارایی‌های دیجیتال به ارزش بیش از ۴۵۷,۰۰۰ دلار از مشتری خود متهم کردند، در دادگاه حاضر شد تا با اتهامات سرقت و پولشویی روبرو شود. معامله‌گر رمزارز متهم است که دارایی‌های دیجیتال را با استفاده از عبارات اولیه و رمزهای عبوری که هنگام کمک به راه‌اندازی کیف پول‌های کریپتویی مشتری به دست آورده است، جذب کرده است.

 

تاجر کریپتو از عبارات Seed Wallet برای سرقت دارایی‌های دیجیتال استفاده کرد

در گزارشی آمده است که یک فروشنده ارز دیجیتال زیمبابوه به نام لوید چیانگوا متهم شده است که بیش از ۴۵۷,۰۰۰ دلار دارایی را از کیف پول‌‎های کریپتویی متعلق به یکی از مشتریان خود خارج کرده است. به گفته دادستان‌ها، چیانگوا وجوه را با استفاده از عبارات اولیه و رمزهای عبور که در ابتدا به مشتری ناشناس کمک کرد تا کیف پول‌های کریپتویی را ایجاد کند، به سرقت برده است.

 

طبق گزارش هرالد، مشتری چیانگوا در ابتدا دارایی‌های دیجیتال را در ژوئیه ۲۰۲۰ از یک شرکت ناشناس مستقر در بریتانیا خریداری کرد. در زمان خرید، مشتری در هند زندگی می‌کرد. با این حال، مشتری پس از بازگشت به زیمبابوه در سال ۲۰۲۱، از فروشنده ارز دیجیتال برای راه‌اندازی پنج کیف پول به نام‌های Trust Wallet ،Metamask ،Exodus ،Cosmostation و Wemix کمک گرفت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا