نرخ تورم ایالات متحده به ۴ درصد کاهش یافت

گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اداره آمار کار ایالات متحده که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان می دهد که تورم در ایالات متحده به نرخ سالانه ۴ درصد کاهش یافته است. آخرین تحول درست قبل از نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که برای ۱۴ ژوئن برنامه‌ریزی شده است، به دست می‌آید. احساسات حاکم بر بازار به سمت این پیش‌بینی متمایل است که فدرال رزرو نرخ بهره معیار فعلی را حفظ کند.

 

گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده نشان می‌دهد که در بحبوحه انتظارات بازار برای نرخ‌های بهره ثابت، تورم ایالات متحده به ۴ درصد کاهش یافته است

آخرین گزارش اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) نشان می‌دهد که نرخ تورم سالانه در ماه می به ۴ درصد کاهش یافته است. این داده‌ها کمترین افزایش را از مارس ۲۰۲۱ نشان می‌دهد، نقطه عطف قابل توجهی از زمانی که تورم صعود سریع خود را آغاز کرد و فدرال رزرو را بر آن داشت تا اقداماتی مانند انقباض پولی و افزایش نرخ بهره را اتخاذ کند.

 

اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد:

شاخص قیمت مصرف‌کننده برای همه مصرف‌کنندگان شهری (CPI-U) پس از افزایش ۰.۴ درصدی در ماه آپریل، ۰.۱ درصد در ماه می بر اساس تعدیل فصلی افزایش یافت. طی ۱۲ ماه گذشته، شاخص کل اقلام قبل از تعدیل فصلی ۴.۰ درصد افزایش یافته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا