دلار آمریکا با سرعت بالایی رو به کاهش ارزش است!

استراتژیست‌های شرکت مدیریت دارایی Eurizon SLJ هشدار داده‌اند که فرسایش وضعیت ارز ذخیره جهانی، دلار آمریکا، در سال‌های اخیر، به‌ویژه پس از شروع جنگ روسیه و اوکراین، با سرعت نگران‌کننده‌ای شتاب گرفته است. آنها خاطرنشان کردند که دلار در یک سال ۸ درصد کاهش یافته است که معادل ۱۰ برابر سرعت متوسط سالانه فرسایش در سهم بازار دلار در سال‌های گذشته است.

 

استراتژیست‌ها در مورد دلار آمریکا که وضعیت ارز ذخیره جهانی خود را از دست می‌دهد

Eurizon SLJ Asset Management می‌گوید که دلار آمریکا به‌عنوان ارز ذخیره ترجیحی در سال ۲۰۲۲ با وجود تداوم تسلط آن در تجارت بین‌المللی، کاهش قابل توجهی را تجربه کرد.

 

استراتژیست‌های این شرکت، جوآنا فریر و استفن جن در یادداشتی روز دوشنبه نوشتند:

ما معتقدیم فرسایش وضعیت ارز ذخیره دلار در سال‌های اخیر با سرعتی نگران‌کننده، به‌ویژه از زمان شروع جنگ اوکراین، سرعت گرفته است.

 

استراتژیست‌ها نوشتند:

دلار در سال ۲۰۲۲ در سهم بازار خود به عنوان ارز ذخیره، احتمالاً به دلیل استفاده برای تحریم ها، دچار سقوط خیره‌کننده‌ای شد، پس از شروع جنگ روسیه و اوکراین. اقدامات استثنایی ایالات متحده و متحدانش علیه روسیه، کشورهایی با ذخایر بزرگ را مبهوت کرده است.

 

آنها همچنین خاطرنشان کردند که روسیه پس از حمله به اوکراین در سال گذشته تا حد زیادی از سیستم مالی جهانی منزوی شد و باعث شد کرملین بیشتر به یوان چین متکی شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا