بحران بانکی ایالات متحده شدت می‌گیرد

داده‌های اخیر نشان می‌دهد در حالی که صنعت بانکداری در ایالات متحده با چالش‌های مهمی مواجه است، مدیران اجرایی در مقایسه با بحران مالی سال ۲۰۰۸ بیشتر از سخت‌تر شدن اعتبار در تماس‌های درآمدی یاد می‌کنند. علاوه بر این، داده‌های Google Trends نشان‌دهنده افزایش درخواست‌های جستجوی مربوط به خرابی‌ها و بحران‌های بانکی است. این یافته‌ها نشان می‌دهد که اقتصاد ایالات متحده دوره‌ای از بی‌ثباتی و عدم اطمینان را تجربه می‌کند که باعث نگرانی ناظران بازار شده است.

 

اشاره به سخت شدن اعتبار در تماس‌های شرکت‌ها، نگرانی‌ها در مورد ثبات صنعت بانکداری ایالات متحده را برجسته می‌کند

اقتصاد ایالات متحده با چندین چالش دست و پنجه نرم می‌کند، تورم فزاینده، نرخ‌های بهره بالا و صنعت بانکداری در آشفتگی. از زمان اعلام بانک سیلورگیت در ۸ مارس ۲۰۲۳ مبنی بر توقف فعالیت و انحلال دارایی‌های خود، این کشور شاهد یک رشته ورشکستگی بانکی بوده است. بانک‌های سیلیکون ولی، سیگنچر و فرست ریپابلیک همگی از این روند پیروی کرده‌اند و دومین، سومین و چهارمین ورشکستگی بانک‌ها در تاریخ ایالات متحده محسوب می‌شوند.

 

گزارشی که در ۴ می ۲۰۲۳ منتشر شد، مسائل جاری بخش بانکی را روشن می‌کند. بر اساس این تحقیق، مدیران اجرایی به طور فزاینده‌ای از اصطلاح تقویت اعتبار در طول تماس‌های درآمدی خود استفاده می‌کنند. این گزارش به داده‌های بلومبرگ استناد می‌کند که نشان می‌دهد فراوانی ذکر سخت‌تر شدن اعتبار در تماس‌های شرکت‌ها از سطوح مشاهده‌شده در طول بحران مالی سال ۲۰۰۸ فراتر رفته است. این روند برای صنعت بانکداری هشدار دهنده است، زیرا نشان می‌‌دهد که مدیران برای مدیریت ریسک اعتباری و حفظ سودآوری با مشکل مواجه هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا