اقتصاد ایالات متحده و چین ممکن است سقوط کند

ری دالیو، بنیانگذار Bridgewater Associates هشدار داده است که ایالات متحده و چین در آستانه جنگ هستند و فراتر از توانایی گفتگو هستند. این میلیاردر افزود که روابط آنها آنقدر بد می‌شود که اقتصاد ایالات متحده و چین ممکن است سقوط کند. او هشدار داد که ۱۸ ماه آینده دوره بسیار خطرناکی خواهد بود.

 

دالیو می‌گوید که ایالات متحده و چین در آستانه جنگ هستند

ری دالیو، بنیانگذار بزرگترین مدیر دارایی جهان، Bridgewater Associates، در پستی در لینکدین که روز چهارشنبه منتشر شد، هشدار داد که ایالات متحده و چین در آستانه جنگ هستند. این میلیاردر که تقریباً ۴۰ سال است از چین دیدن کرده و دوستی‌های نزدیکی در آنجا ایجاد کرده است، دیدگاه‌های خود را از سفرهای ۱۳ روزه اخیر خود به چین و همچنین ملاقات با شهروندان چینی، کارشناسان چینی مقیم خارج از کشور و سیاست‌گذاران در کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده به اشتراک گذاشت.

 

دالیو در رابطه با روابط آمریکا و چین تاکید کرد:

ایالات متحده و چین در آستانه جنگ قرار دارند و توانایی گفتوگو ندارند.

 

وی خاطرنشان کرد که به نظر می‌رسد دو کشور به جنگ تحریم‌ها و یا جنگ نظامی نزدیک شده‌اند که هیچ‌یک از طرفین نمی‌خواهند.

 

دالیو تصریح کرد:

می‌خواهم تاکید کنم با گفتن اینکه آنها در آستانه هستند، نمی‌خواهم بگویم که آنها لزوماً از لبه پرتگاه خواهند گذشت. می‌خواهم بگویم که آنها به عبور از خطوط قرمز بسیار نزدیک هستند که در صورت عبور، آنها را به طور غیرقابل برگشتی از لبه پرتگاه سوق می‌دهد و وارد نوعی جنگ می‌شود که به این دو کشور آسیب می‌زند و به نظم جهانی آسیب جدی و غیرقابل جبرانی وارد می‌کند، مانند حمله روسیه به اوکراین که برای روسیه و جهان بسیار مشکل‌زا بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا