اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار صرافی‌ ها

داستان فروشنده بیت کوینی به نام Bear Whale

هشت سال پیش در ۶ اکتبر ۲۰۱۴، در حالی که قیمت بیت کوین به ۳۳۰ دلار در هر واحد رسید، یک معامله‌گر ناشناس Bitstamp سفارش فروش ۳۰,۰۰۰ بیت کوین را صادر کرد. علاوه بر این، معامله‌گری که اکنون به نام Bear Whale معروف است، سکه‌ها را به قیمت ۳۰۰ دلار در هر واحد فروخت که فشار شدیدی را بر بازار نوپای بیت کوین وارد کرد که تقریباً ۲۹ میلیون دلار در روز حجم تجارت جهانی داشت.

 

نگاهی به حادثه Bitcoin Bear Whale در اکتبر ۲۰۱۴

در حالی که بیت کوین (BTC) زیر منطقه ۲۰ هزار دلار معامله می‌شود، تقریباً هشت سال پیش در چنین روزی، معامله‌گران بیت کوین با Bear Whale بدنام روبرو شدند. ۶ اکتبر ۲۰۱۴ بود که معامله‌گر ناشناس تصمیم گرفت ۳۰,۰۰۰ بیت کوین را در یک معامله به قیمت ۳۰۰ دلار به ازای هر کوین بفروشد.

 

در آن زمان، معامله‌گر به دنبال کسب ۹ میلیون دلار از فروش بود و امروز، ارزش این بیت کوین‌ها تقریباً ۶۰۳ میلیون دلار است. زمانی که این رویداد برگزار شد، جامعه ارزهای دیجیتال به شدت متحول شد و حتی توجه رسانه‌های اصلی را به خود جلب کرد. قیمت بیت کوین درست قبل از تخلیه Bear Whale حدود ۳۳۰ دلار بود و دیوار فروش ۳۰۰ دلاری این معامله‌گر در آن روز توسط معامله گران بازار خورده شد.

 

پنج سال پیش، Bear Whale ظاهراً در ردیت پست کرد و ادعا کرد که آدرس او بوده است که سکه‌ها را فروخته است و او همچنین گفت که بیت کوین‌ها را با قیمت ۸ دلار در هر واحد خریداری کرده است. او همچنین اشاره کرد که آن روز با عجله معامله ۳۰,۰۰۰ بیت کوین را انجام داد!

 

Bear Whale در آن زمان به انجمن bitcoin Reddit گفت:

اگر زمان بیشتری را به ترتیبی که حدس می‌زنم صرف کار کنم، می‌توانستم قیمت بهتری داشته باشم.

 

وی افزود:

من دیوار ۳۰۰ دلاری را به وجود آوردم زیرا نمی‌خواستم تمام روز فقط جلوی کامپیوتر بنشینم تا بتوانم ۳۰,۰۰۰ کوینم را بفروشم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا