سرایت FTX به صنعت هنوز تمام نشده است

اسکات مینرد، مدیر ارشد فناوری اطلاعات و رئیس شرکت Guggenheim Partners، معتقد است که از بین رفتن صرافی ارزهای دیجیتال FTX مشکلات بیشتری را برای شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند. او موضع خود را تکرار کرد که سقوط بازار می‌تواند برای صنعت مفید باشد زیرا می‌تواند پروژه‌های بی‌معنی را حذف کند.

 

دست و پنجه نرم کردن با مشکلات بیشتر

به گفته Minerd، اثر دومینویی که ورشکستگی FTX ایجاد کرد ممکن است در آینده نزدیک بر سایر نهادها ادامه یابد.

 

شکست FTX از قبل عملیات سازمان‌های متعددی از جمله Genesis و BlockFi را تحت تأثیر قرار داده است. سایرین مانند Temasek ،Multicoin Capital ،Paradigm و CoinShares به دلیل قرار گرفتن در معرض غول سقوط کرده سابق، ضررهای شدیدی را گزارش کردند.

 

Minerd در ادامه پیش‌بینی کرد که صنعت کریپتو از آشفتگی کنونی جان سالم به در خواهد برد و وضعیت را با حباب دات کام در اواخر دهه ۱۹۹۰ توصیف کرد:

درست مانند حباب اینترنت از بین خواهد رفت. ما بازماندگانی خواهیم داشت. دیجیتالی شدن ارز تازه در مراحل ابتدایی خود است و اینکه چگونه این امر در حال حاضر تکامل می‌یابد نیازمند یک چارچوب نظارتی برای مشروعیت بخشیدن به آن است.

 

Edward Dowd، مدیر عامل سابق بلک راک، در اوایل سال جاری افکار مشابهی را به اشتراک گذاشت و ادعا کرد که تنها ارزهای دیجیتال قوی در زمان‌های چالش برانگیز تاب می‌آورند. او بیت کوین را به دلیل فناوری زیربنایی، شفافیت و استقلال مالی که فراهم می‌کند، یکی از بازماندگان می‌داند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا