راند آفریقای جنوبی به پایین‌ترین حد خود رسید

نرخ مبادله ارز فیات آفریقای جنوبی در برابر دلار آمریکا در ۲۵ می تنها لحظاتی پس از اینکه بانک مرکزی آفریقای جنوبی نرخ بهره را به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۰۹ رساند، به پایین‌ترین سطح تاریخ خود یعنی ۱۹.۷۶۴۰ در هر دلار سقوط کرد. مدل‌های پیش‌بینی نشان می‌دهند که راند به زودی از ۲۰ راند در هر دلار خواهد گذشت.

 

اولین افزایش پشت سر هم نرخ از سال ۲۰۰۹

واحد پول آفریقای جنوبی، راند، در ۲۵ می، لحظاتی پس از اینکه بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را به ۸.۲۵ درصد افزایش داد، به ۱۹.۷۶۴۰ در هر دلار سقوط کرد. آخرین افت ارزش راند حدود دو هفته پس از سقوط این ارز به پایین‌ترین سطح تاریخ خود یعنی ۱۹.۵۱ واحد راند در هر دلار رخ داد.

 

همانطور که گزارش شده است، سقوط راند در ۱۲ می به دنبال ادعاهای ایالات متحده مبنی بر تامین سلاح‌های روسیه توسط آفریقای جنوبی که در فوریه ۲۰۲۲ به اوکراین حمله کرد است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا