دومای دولتی روسیه قانون روبل دیجیتال را تصویب کرد

دومای ایالتی، مجلس سفلی مجلس فدرال روسیه، قانون روبل دیجیتال را در دومین و سومین بحث خود در ۱۱ ژوئیه مورد بحث و تصویب قرار داد. این قانون به بانک مرکزی روسیه به عنوان تنها تنظیم‌کننده ارز دیجیتال پیشنهادی اجازه می‌دهد، برای سازماندهی یک آزمایش آزمایشی که برای ماه اوت برنامه‌ریزی شده است.

 

دومای ایالتی لایحه روبل دیجیتال را تصویب کرد

دومای دولتی روسیه، مجلس سفلی مجلس فدرال روسیه، قانون روبل دیجیتال را مورد بحث و تصویب قرار داد و قوانین شفافی را در مورد صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC) و وضعیت آن در سیستم مالی این کشور ایجاد کرد.

 

قطعنامه‌ای که در ۱۱ ژوئیه تصویب شد و با نام ۴۳۵۱-۸ GD معرفی شد، مفاهیم روبل دیجیتال، سکوی روبل دیجیتال و شرکت‌کننده پلتفرم روبل دیجیتال را معرفی می‌کند. همچنین، قانون عملکرد پرداخت روبل دیجیتال را مشخص می‌کند و آن را به عنوان عنصری از سیستم پرداخت ملی تعیین می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا