افزایش دامنه‌های جعلی برای کلاهبرداری‌های کریپتویی

گزارشی که توسط Group-IB، یک شرکت امنیت سایبری سنگاپوری منتشر شده، نشان می‌دهد که تعداد کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتالی که از دامنه‌های جعلی استفاده می‌کنند در نیمه اول سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

 

دامنه‌های مرتبط با کلاهبرداری‌های رمزنگاری در نیمه اول ۲۰۲۲ به شدت رشد کردند

تعداد دامنه‌هایی که برای انجام کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند در نیمه اول سال ۲۰۲۲ چندین برابر شده است. طبق گزارشی که توسط Group-IB، یک شرکت امنیتی آنلاین مستقر در سنگاپور منتشر شده است، تعداد این دامنه‌ها که به عنوان صفحات خوش آمدگویی استفاده می‌شود برای جریان‌های کلاهبرداری یوتیوب، در نیمه اول امسال پنج برابر شده است. بیش از ۲۰۰۰ مورد از این دامنه‌ها ثبت شده است.

 

اکثر این سایت‌های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال از نام شخصیت‌های معروف مرتبط با ارزهای دیجیتال برای جذب قربانیان خود استفاده می‌کنند. از جمله رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله و فوتبالیست معروف، کریستیانو رونالدو، در کنار دیگر حامیان معروف ارزهای دیجیتال مانند مایکل سیلور و ایلان ماسک.

 

بیش از ۶۰ درصد از این دامنه‌ها از طریق شرکت‌های روسی ثبت شده‌اند، اما به جوامع اسپانیایی و انگلیسی زبان سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال هدایت می‌شوند که هدف اصلی آنها هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا