حق پرداخت با پول نقد در قانون اساسی اسلواکی

یکی از اعضای منطقه یورو در حال اصلاح قانون اساسی خود است تا حق پرداخت پول نقد را برای شهروندان تضمین کند. این اقدام در بحبوحه نگرانی فزاینده مبنی بر اینکه نسخه دیجیتالی واحد پول رایج اروپایی ممکن است در نهایت به تنها وسیله پرداخت در منطقه یورو تبدیل شود، انجام می‌شود، علیرغم اینکه در حال حاضر صرفاً به عنوان یک جایگزین معرفی می‌شود.

 

قانونگذاران در اسلواکی مقررات قانون اساسی برای حفظ پرداخت‌های نقدی را تصویب کردند

اسلواک‌ها حق خرید کالاها و خدمات را با پول نقد تضمین شده بر اساس اصلاحیه قانون اساسی خود با اکثریت قابل توجهی در پارلمان این کشور خواهند داشت. بر اساس گزارش پورتال خبری Euractiv، تعداد ۱۱۱ نماینده از ۱۵۰ نماینده مجلس از پیش‌نویس قانون مربوط حمایت کردند.

 

هدف این قانون محافظت از پرداخت‌های فیزیکی در صورت اجباری شدن استفاده از یورو دیجیتال در منطقه یورو است که اسلواکی عضو آن است. نسخه دیجیتالی واحد پول منطقه یورو هنوز تحت هدایت بانک مرکزی اروپا (ECB) در دست توسعه است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا